Родителски кооператив

  • 103 617
  • 329
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2
Здравейте и аз се интересувам за кооператив в района на Иван Вазов и южния парк, така че за сега ставаме три мами с горните мнения има надежда ако искате може да търсим още членове и да си направим ние Simple Smile Искам да попитам, ако сте запознати, как седи въпросът с майчинските, трябва ли да се прекъсва отпуската по майчинство, както при държавните и ЧАСТНИТЕ вече ясли, което мен ме спря да го дам на ясла, тъй като оставащото време от отпуската ми е много важно, не от гледна точка на 240 те лева а като време Simple Smile

# 181
  • Мнения: 1 092
Здравейте и мен ме интересуват кооперативите.
На първо време се интересувам от това как се регистрира такъв кооператив. Четох назад, че като детски център. Т.е някоя от майките трябва да регистрира фирма, така ли?
Моята идея е да прескочим яслите, кооператива да действа около 1 -1.5г.

# 182
  • Мнения: 2
доколкото прочетох кооперативът е сдружени с нестопанска цел и се регистрира по закона за юридическите лица с нестопанска цел, а не като фирма

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 13:55 от sis_19

# 183
  • Мнения: 1 092
доколкото прочетох кооператива е сдружени с нестопанска цел и се регистрира по закона за юридическите лица с нестопанска цел, а не като фирма

Може ли някой да ми обясни по подробно, може и на лични ако сметнете, че не е за темата.

# 184
  • Мнения: 3 161
Момичета, ще отговоря на последните 3 поста (извинявам се, ако пропускам някой; не влизам много редовно тук).

sis_19 няма никаква причина да се спира отпускът по майчинство, тъй като не ползваш държавна социална услуга, което предполагам е причината да нямаш право да запишеш детето си на ясла и в същото време да си останеш у дома и да ползваш майчинство. Силно съм изненадана обаче, че и ЧАСТНИТЕ ясли вече са причина да си спреш отпуска. Наистина ли са го написали това някъде? Не виждам никаква логика, честно, докато не влезе в сила принципът Парите следват детето.

Женя 83, няма установен режим за регистриране на кооператив. Ако функционира подобно на детски център (т.е. отворен е и приемате деца срещу някакво заплащане), то наистина най-добре е да се регистрира като такъв. Ако е по договорка между група родители, може евентуално да се мине без подобна регистрация; в момента работим с един адвокат по уточнаване на тези неща и още нямаме готов отговор, но скоро ще имаме, надявам се. Но регистриране на етски център е различно от регистриране на фирма или НПО. Едното касае дейността и мястото, а другото - лицето, което осъществява дейността (физическо лице/юридическо лице - фирма или сдружение примерно). Не е нужно да си сдружение, за да регистрираш детски център.

Заповядайте във Фейсбук и харесайте страницата на Родителски кооперативи, ако искате да следите случващото се и да влезете в контакт с други кооперативи: http://www.facebook.com/roditelski.kooperativi

Последна редакция: чт, 09 авг 2012, 15:00 от Емем

# 185
  • Мнения: 1 092
Емем ще дадеш ли пак линка, моля?!

# 186
  • Мнения: 3 161
Емем ще дадеш ли пак линка, моля?!
Извинявам се. Мисля, че сега е ОК в горния линк. Ето го пак: http://www.facebook.com/roditelski.kooperativi 

# 187
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Сега откривам темата и се връщам да чета.

# 188
  • Мнения: 33
Здравейте,нас ни нямаше през лятото.Някакви раздвижвания по въпроса с родителския кооператив в Надежда или околните квартали има ли?

# 189
  • Мнения: 2
Търсим си съмишленици!

Здравейте!

Аз и моят съпруг от месеци се вълнуваме от темата за родителските кооперативи и сме убедени, че това е най-доброто място за отглеждане и възпитаване на нашето дете. Така от няколко месеца съвместно с други семейства сериозно се заехме с организацията и мога да се похваля, че нашият родителски кооператив "Тумба Лумба" намери своя дом в центъра на София (ул. Раковска х ул. Любен Каравелов) и ще стартира първата седмица на октомври. Търсим си още няколко семейства с деца на възраст между година и няколко месеца и 2 години и 1-2 месеца. Очакваме от родителите да са ентусиазирани, позитивни и инициативни, да могат да отделят от своето време за допълнителни ангажименти като готвене, почистване, пазаруване. Не е нужно да дават дневни смени, но е хубаво да си калкулират около месец адаптивен период, в който да идват с децата в кооператива. Може да прочетете подробности във фейсбук група http://www.facebook.com/groups/358683827533877/, или да се свържете с мен на имейл kafadarova@hotmail.de

# 190
  • Мнения: 4 066
Влизам в темата, за да споделя, че си търсим кооператив в Банкя. В момента детето ми е на 2,4 г. Ще съм повече от щастлива, ако намеря съмишленици тук.

# 191
  • Мнения: 146
Темата много ме вълнува... но за сега един "прост" запис.. Извинете и благодаря!   bouquet

# 192
  • Мнения: 223
Мартеа, попаднах на тази страница за Банкя http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%94%D0%B5%D1 … 9/217244128335010

# 193
  • Мнения: 4 066
Matzko, това е Горна Баня Peace

# 194
  • Мнения: 223
То не е и кооператив ... извинявай, нещо съм недогледала.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт