Април вече чука и всички малки МАРТЕНИЧКИ2010 са тука (1)

  • 29 545
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 413
Айде и аз тука,голям кеф  Laughing newsm68



Мен пак ме гонят задачите и днес с Алекс пак ще сме по пътищата.
Ще ходим да му взема акта за раждане  и да видя какво ще ми искат за да подам молба за еднократната помощ.

За еднократната помощ искат оригиналния акт за раждане,който ще го държат има-няма два месеца,попълнена декларация (социалните я дават),както и лична карта на бащата (за справка). От общината се издава удостоверение за поредност на децата,в моя град е 3 лева това удостоверение-също го искат.Ако имаш други деца-актовете им за раждане  Peace

Последна редакция: чт, 01 апр 2010, 10:30 от GodaiVa

# 16
  • Мнения: 54
Айде и аз тука,голям кеф  Laughing newsm68



Мен пак ме гонят задачите и днес с Алекс пак ще сме по пътищата.
Ще ходим да му взема акта за раждане  и да видя какво ще ми искат за да подам молба за еднократната помощ.

За еднократната помощ искат оригиналния акт за раждане,който ще го държат има-няма два месеца,попълнена декларация (социалните я дават),както и лична карта на бащата (за справка). Peace

Да допълна и акта за раждане на първото дете и удостоверение на семейно положение което се вади от ЕСГРОН службата в общината срещу 10 лв

# 17
  • Мнения: 3 413
Айде и аз тука,голям кеф  Laughing newsm68



Мен пак ме гонят задачите и днес с Алекс пак ще сме по пътищата.
Ще ходим да му взема акта за раждане  и да видя какво ще ми искат за да подам молба за еднократната помощ.

За еднократната помощ искат оригиналния акт за раждане,който ще го държат има-няма два месеца,попълнена декларация (социалните я дават),както и лична карта на бащата (за справка). Peace

Да допълна и акта за раждане на първото дете и удостоверение на семейно положение което се вади от ЕСГРОН службата в общината срещу 10 лв
Да,да,аз си редактирах поста  Peace А знаете ли кога я изплащат,колко време след като са подадени документите?

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 275
Честита ни нова тема и нов раздел.  Hug
Тази нощ Коко ме подлуди, незнам дали е скок в растежа, но яде на всеки два часа, вече има 5 хранения за деня, а е само 11ч.,
GodaiVa, около месец след подаването на документите за еднократната помощ се изплаща сумата. Поне така ми казаха от Социалните.

# 20
  • Мнения: 3 246
честита ни нова темичка Hug
Ения, дано минава това ушенце вече Hug
dekryo , дано скоро имаш повод да почерпиш Peace Hug, знам че мамите препоръчват миене на прозорци,  макар че с големия корем не съм сигурна точно как става номера newsm78
ние също се будим нощно време по едно хранене си му е задължително, не броя това в 23 или 24ч.

# 21
  • Hissar, Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 14
Запис и от нас!
Не че имам много време -сега дори малката е в ръцете ми-чакам да се успи че дамога да свърша нещо друго.Добре че каката е на градина.И ние имаме колики но давам чайче от копър -много помага,поне на нас.И ние се будим все още през ноща но се надявам като станем на месец да спрем,но поне като се нахрани веднага заспива.Следобед мисля пак да сме навън че спи по-добре.
Ами това е от нас !Лек и усмихнат ден! newsm51 newsm51

# 22
  • София
  • Мнения: 244
Честито ни местене вродени 2010. Не мога да повярвам, че вече сме тук. Неродилите мами, да знаете, че ви чакаме!
Диди, Bona fides, ние редовно си спим гушнати. Това е единственият начин аз да спя и 5 пари не давам какво ще кажат хората. Само дето никой не ме упреква - аз съм спала в ръцете на мама и като съм пораснала малко съм се преместила без проблем в леглото, мъжът ми също често е бил е леглото на техните, така че бабите са на мнение, че така е по-добре.
Някой знае ли за какво са тези сирени?

# 23
  • Мнения: 723
Честито ни местене вродени 2010. Не мога да повярвам, че вече сме тук. Неродилите мами, да знаете, че ви чакаме!
Диди, Bona fides, ние редовно си спим гушнати. Това е единственият начин аз да спя и 5 пари не давам какво ще кажат хората. Само дето никой не ме упреква - аз съм спала в ръцете на мама и като съм пораснала малко съм се преместила без проблем в леглото, мъжът ми също често е бил е леглото на техните, така че бабите са на мнение, че така е по-добре.
Някой знае ли за какво са тези сирени?
техническа проверка за нещо си Simple Smile

# 24
  • Мнения: 446
Здравейте
ние растеми папкаме много, самона кърма сме, храним се на поискване .И аз нощем като го прихванат коликите(той между другото не плаче а започва да пъшка милият много и да си свива крачетата)го взимам при нас и така си спим и се кърмим.И каката така съм я гледала, няма страшно,като стана на 3 години спи абсолютно сама,даже не се и приспиваме Simple Smile
А искам да запитам ,от няколко дни имаме едни пъочици по главата ,жълтеникави, като гнойни са, дали се чисти още бебчо  Sad

# 25
  • Мнения: 251
Здравейте,
записана съм на първа страничка, но през бременността ми поради липса на време основно Ви четях. Надявам се занапред да съм по-редовна и да ме допуснете в редицата на Мартенички2010.
На 22 март в 9:00 часа с планирано секцио в Майчин дом Варна родих дъщеричката си Габриела с мерки 3500 грама и 50 сантиметра.
Това ми е второ детенце - имам дъщеричка на 4 годинки, която е много въодушевена и всеотдайна кака. Та сега купона у дома е пълен - нашия тати работи извън Варна и се очертава женското царство да се справяме самички Simple Smile
Пожелавам Ви спорен и усмихнат ден  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 244
Pamdar  newsm51 smile3525 ЧЕСТИТО!!!
maimp, мерси за инфото.
Аз съм отворила млечния бар пред компа и пиша с една ръка, затова често съм толкова лаконична.
 Hug Hug Hug
аз предлагам още да не трием мамите, които не са се отчели. може постепенно да ни уведомят и те.

# 27
  • Мнения: 10
Честита да ни е новата тема
Мами искам да ви посъветвам да не пренебрегвате доизцеждането с помпата.Вчера бях много зле заради това.Не съм цедила хубаво и гърдите ми задържали кърма.Станаха ужасно болезнени от сутринта бях с температура,страшно главоболие,изобщо като парцал.Не можех да мръдна от леглото,ставах само да оправям Криси.След като цял ден нямаше подобрение вечерта отидохме на лекар.Оказа се че имам натрупване и в двете гърди и от това е температурата.Изписаха ми ампули окситоцин в носа и настоятелно цедене.Днес вече съм много по добре след като цедя поне по 30мин след кърмене.Поръчала съм на мъжа ми да ми купи днес електрическа помпа Медела.Дано с нея нямам проблеми и всичко се разнесе.
Иначе Криси е добре,млечницата му мина за няма и два дни и сега всичко е наред.
Днес времето е кофти а как ми се излизаше Sad

# 28
  • Мнения: 4
Здравейте момичета и от мен,
толкова съм щастлива, че сме в новата темичка вече  Mr. Green и че съм част от нея разбира се... Hug
Ние свикваме вече една с друга, хапваме и си спинкаме доста, даже някой път едва успявам да я събудя по време на ядене.
Искам да помоля някой, Стеле разбрах е заета, който разбира да ни добави на първа страничка с лека корекция Simple Smile.... бебе
Божидара, родена на 23.03 - 3130 г, 51 см. ще кача и снимчици, за да я видите.
Мооn - не съм чувала за такива пъпчици, попитай най-добре педиатъра си, най-вероятно още се чисти и затова са излезли  Rolling Eyes
Аз пък искам да ви попитам - вече сме на 9 дена и пъпчето още не ни е паднало, това дали е нормално  newsm78
Сега ви оставям, защото ще се храним, поздрави и целувки на всички ви!!!  Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 2
Привет и от нас  при Родени 20101
Дойде и нашето време да попълваме редиците в този раздел.
Ние сме добре.Усилено спинкаме в количката си през ноща:))Почнахме да се чудим дали ще иска в леглото?
Иначе сме добре.Днес даже боядисахме яйцата с малакта и баба й.Само да ме бяхте видели каква картинка бях-аз с бебка на ръце и боядисваща яйца:)))Даже топнахме на малката пръстчето в червената боя,за да се види ,че и тя е боядисвала яйца.
Мислехме да се разхождаме,но уви заваля дъжд и град и сега ще пропуснем.
милички няма да ме има няколко дни,тъй като ще правим екскурзия с бебочка:))Първата ни ! Стискайте палци всичко да е наред и на нея да й хареса.
 Hug Hug Hug Hug за всички.
Мамите, които все още са 2 в 1 няма да ви даваме на априлките!!Тук да се отчетете след хубавите събития:))

Общи условия

Активация на акаунт