Април вече чука и всички малки МАРТЕНИЧКИ2010 са тука (1)

  • 29 629
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Else, още веднъж благодаря!:bouquet:

Днес ще си купя лецитин и ще си пия, че много ме е страх да не се запуши пак някой канал. И студени компреси правя от вчера и се чувствам по-добре.  Hug
Относно спането със сутиен, то най-добре се чувствам без.
Според теб кога мога да започна да спя без него?

# 541
  • Мнения: 6
АХОНИ-честити ви 40 дена,да ти е жива и здрава голямата бузанка и все така да расте и вече по -малко да реве.
честити месечинки и на всички дечица-много здраве и късмет.
ние много скоро ставаме на 2м. Simple Smile
варненски мами дайте да организираме една среща с бебоците.
сега ще погледна как го дават времето.

# 542
  • Мнения: 1 903
Цитат
За детските градини само не ми стана ясно на сайта ли трябва да следя дали Никола е приет?
да,а предполагам, че и по един имейл трябва да пратят Peace

челси Hug

Бу,Смин,Елсе, имам въпрос: за да започна да произвеждам антитела срещу даден вирус, трябва ли да съм заразена,тоест да имам симптоми или просто трябва да съм в контакт с болен,независимо дали се заразя. Големият ми е болен и се притеснявам за малкото. При предишнот боледуване му се размина, но тогава аз бях първата, която се разболя.Кога организмът започваа да произвежда антитела - веднага или след известно време?Колко кърма на ден повишава имунитета?Никола изяжда към 60-70-80 мл смесени с овесени ядки.Знам, че е малко, но повече ми е почти невъзможно да изцедя, а и да замаскирам в някаква храна, защото той мляко не ще да пие
 Hug

# 543
  • Мнения: 68
диди и според мен не трябва да се притеснваш.нашето пъпче прокърви сдмица преди да стане на 1 месец.педи каза че няма страшно щом не е червено и потдуто.видя го и каза че му няма нищо и да слагам спирт 70 градусов и да капвам малко пудричка и сега вече се оправи. Hug
ахони честито да ви е,да си прекарате много хубаво и дано викито да е спокойничка и ще чакаме снимчици Hug
ние вчера бяхме за малко на разходка но аз стоях права в кафето че да го бутам иначе се събужда и започва да хленчи Crazy незнам защо това дете и навън неиска да спи,все е неспокоен съня му
делайт дано не се разболеете сериозно Praynig
краситка как е малката мишинка Hug
ние днес пак ще излезем навън че като гледам слънцето е супер,дано не се развали като вчера че какъв вятур излезе #Cussing out
мама ив как се справяш с кашлицата и как спиш при бебочката,защото аз ако съм при него ще го събудя както бухам като магаре.до днес добре,но от утре мама е наработа и трябва аз да си спя при него и незна м  как ще стане,ще си взема и лукчета за кашлица,дано ми помогнат
челси миличката аз много често влизам в старите темички и си ги чета и много мило ми става и даже се просълзявам често,през какво минахме всички заедно и какви притеснения и радости и сега вече си гушкаме бебенцата. Hug

# 544
  • Мнения: 6
в петък на 16 април го дават предимно слънчево 10-16 градуса.
събота и неделя го дават 10-14 ( променлива облачност),но предполагам че ще искате да сте с татковците.

# 545
  • Мнения: 6
ЕНИ Hug
добре сме мила,Михаелка е много хитра-все иска на ръчички ,ама да не си седнал ,а прав и да я разхождаш,много обича да гледа и все дига главата.вече се усмихва почти на всяко бодърстване,а вчера се смя на глас в съня си.и тя обича ,като е на разходка да е постоянно в движение,а е спряла количката почва да мрънка,даже на няколко пъти съм я взимала,защото почва да се дере от рев.
и каката беше така.да са ни живи и здрави е най-важното и да имаме ръце да ги носим Laughing
Мамчета мисля да минавам вече на 3-ката памперси на ПАМПЕРС.
АХОНИ- Вики на колко кг беше когато ги смени,а и другите мами?

# 546
  • Мнения: 3 421
Здравейте,милички  Hug Чета ви редовно,ама нали се сещате,малко няма време за писане.
Искам специално да се обърна към Карамелчето да спре да се дерзае за тази пуста кърма,като няма-няма.Не си по-лоша майка,има жени,които умишлено не кърмят да не си развалят бюста,ти не си от тях,така,че няма какво да се смяташ за провал!!!Престани да мислиш за това,храни си детенцето с АМ и толкова-нали ще е нахранено. Колкото и да не ми е за хвалене,но с цел да те окуража,трябва да ти кажа,че до преди няколко дена кърменето ми беше неприятно и досадно,предпочитах да цедя преди хранене и да давам на бебо от шише.Казвам до преди няколко дена,защото в един момент гърдите ми така се бяха втвърдили,имах болки и единствения начин да не ме боли беше кърменето.Сега кърмя малкия като давам и двете гърди,просто за облекчение.Така хем за бебо е добре,хем за мен.. Embarassed Айде порицай ме-аз съм по-лошата майка  Sad
   Щях да споделя засвоята кърма и колко "издоявам" ,обаче не искам да натъжавам Карамелчето   bouquet

   Момичета,искам да ви попитам нещо срам-не срам... По принцип знам,че лохиите са съпроводени с неприятна миризма,подобна на менструалната.Обаче моята си е направо отвратна и е по-различна от тази при менструация  Sick Лохиите ми почти спряха,вече са мноого бледо кафяви,даже вчера нямах никакво течение.Нормално ли е да е толкова неприятна миризмата ?  Embarassed

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 10:29 от GodaiVa

# 547
  • Мнения: 454
Бу,Смин, Else отново съм в чудене. Със самото кърмене нямам проблем, но сега за летните месеци кърменето което е някъде към 18 часа ще ми е малко трудно защото тогава ще съм с голямото ми дете навън и ми се вижда невъзможно да кърмя малкия и да гледам големия да не изхвърчи на улицата. Отначало бях решила да изцеждам кърма и да я замразявам, но количството рязко намаля и ми е невъзможен този вариант и за това въпросите ми са следните:
-Мога ли да направя нещо за да увелича количеството на млякото и все пак да събера в камерата и после при нужда да давам? Ако може дали храненето от шише един път дневно и то не всеки ден ще се отрази на кърменето?
-Ако първият вариант не се получи мога ли въпросното хранене привечер да давам АМ и това може ли да доведе до отбиване. Питам и ми е важно, защото първото си дете кърмих една година и ми се иска и второто поне толкова. Не знам дали е важно уточнението, че ако давам АМ, то това ще бъде за няколко месеца - някъде до края на септември, когато започне да се мръква по-рано. Ще мога ли след това храненето което е било от шише да бъде отново кърмене?

# 548
  • Мнения: 3 042
Последната питанка на Дилайт ме подсети да ви питам - Кърмите ли навън?

# 549
  • Мнения: 27
Здравейте момичета, ние в момента се мъчим да заспиваме, нахрани се малката бузанка и сега си е в леглото. Дано заспи скоро, че такива хубави очета е ококорила. Пу пу пу на мама тя хубавицата да не си я урочасам. Дари на мен доктора ми е много под ръка, но като говорихме с него, той каза, че ще трябва да ходим в кабинета му за всичките консултации и че няма как да ги правим в къщи. Ако се наложи да идва в къщи се заплащало 30-40 лв. А на нас кабинета му ни е мнооооого далеч. Ако се наложи някой път да ходя сама не мога да стигна до там посмъртно. И сме се записали в една поликлиника тук близо до нас, но ако видя че не съм доволна от лекарката, когато се сменят личните лекари ще я сменим. И ние трябва да вземем нашия акт за раждане другата седмица, надявам се. На мен в болницата ми казаха, че до 20 работни дни ще излезе. Но ние в община Красна поляна май ще трябва да го дирим, защото на мен постоянния ми адрес все още си е в Русе и за това там. А относно това да си чукнем среща някъде и аз си го мислех отдавна още, но като знам какво е разстоянието, на което живее не знам как би се осъществила. Ти си в Обеля ако не бъркам, а аз във Фондови жилища (до затвора близо, ако това ти е ориентир).
Дилайт - ами знам ли и на мен от къде ми е хрумнала да я друсам на ръце щом не плаче като се нахрани, но в началото като не знаех какво да го правя това малкото човече. Сега от няколко дни, след като се нахрани я слагам в креватчето и рано или късно си заспива. Оглежда се малко, върти се, рита, поразмрънква се от време на време, но се укротява и после си заспива.
Току що успях да изцедя 40 мл. кърма. Колкото толкова, какво да се прави сега. То аз отдавна вече не съм изцеждала по повече.
А я да питам - ние сме на 23 дни и давам по 100 мл., било кърма + АМ или само АМ. Изяжда около 90 - 100 мл. Вие по колко давате?

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 11:37 от elzas

# 550
  • Мнения: 446
Памполина
да кърмя навън, то иначе трябва да търча до вкъщи ,или само в кварталната градинка да стоим, едно кърмене поне имам навън.Взела съм един шал в количката овивам се и се храним
няма нищо срамно в това Simple Smile

# 551
  • Варна
  • Мнения: 46
Благодаря Ви на всичкитееее  Hug Hug Hug Hug Hug ще продължавам сега като я прообух видях че няма кръв дано й мине че искам вече в коритото да я къпя че й е голям кеф във водата Simple Smile)))

# 552
  • Мнения: 47
Аз спя с дантелено сутиенче,без банели,не за друго ми да има къде да слагам подплънките  #Crazy
А това с изтичането на кърма "на фонтанче" от гърдата.Така сме се смяли с мъжа...Такова чудо не бях очаквала...

Да Ви се похваля,днес за пръв път бебо направи 6  часа сън през ноща....Може да е и случайно,не ми се вярва толкова бързо да се е ориентирала,ама поне си поспах...  Sunglasses Grinning

Имам въпрос,пъпчето ни бадна преди 4-5 дни,но още не смея да къпя малкия във ваничката,вие какво правихте първия път,страх ли ви беше?Измивате ли първо дупето като при смяна на памперс?

И пак питам,че никои не ми отговори кога почнахте да "лекувате колики".Миналата седмица бях сигурна,че има,имаше всички симптоми,но сега май утихнаха...поне не се свива...иначе си плачка,ама нали си е бебе...

# 553
  • Мнения: 97
Добро утро и от мен  smile3507 !
Беше тежка нощ , незнам дали дето я похвалих вчера, че спинка вечер и може да се каже , че е спокойна ....., но ни разказа играта снощи и чак до сутринта мрънка и плачка милата.Мисля си , че по скоро я урочаса един комшия ,които много и се радва долу пред блока , чак я разкарва с количката и уж викаше пу-пу ,но сега миглите са и засукани . ooooh! Нашия тати я гледаше ,за да има по малък контакт с мен ,но на сутринта вече не издържах и я взех при мен да си я гушна,че сърцето ми късаше.Е какво да ви кажа , заспа като къпана и не гъкна цели 2 часа , явно съм му липсвала на детето,дори като я преобличах и и говорих ми се смя и издаваше звуци на щастливо бебе .Карамелче веднага се сетих за твоя разказ за храненето. Hug
Карамелче Hug Hug Hug Не ги слушай бе мило какво ти говорят ..ТЕ не са на твоето място и ти не си на тяхното.Всеки да си гледа неговия живот,ако няма да те подкряпат ..по добре да си мълчат...така им кажи  Naughty
дари и при нас има такива случай на отбрана ,блъска ,драска и реве да не яде от цица  ooooh! ,което много ми напамня на кака и Габи ,когато се отби от мен и искаше да яде само от шише.За сега още успявам да я излъжа,но докога незнам. Crossing Arms Дано не става така, че ще ми е зор голям.
Mama Da за записа на 1-ва стр. нямам голям принос  Wink а за маската ,като гледам как ме гледа детето и прави физиономии ми стига да знам как изглеждам.Ама като нямало от нормалните маски в тази аптека , а едни като наморник  ooooh! LaughingМога да ти кажа за кис.мляко при нас със сигурност предизвиква колики.Може да прозвучи гадно, но си направих експиримент (така да се каже) специално за него и резултата беше плачкане и свиване от колики .Риба съща ядох ,но нямаше реакция от Боби. Mr. Green
Евче спомени..спомени.. Hug Нормално е да пада и косичка,тя е бебешката и трябва да окапе.Аз на всяко спане сменям калъфката , че има много косъмчета и не ми се иска да лапа от тях ,като си върти главата.Гушки за вас. Hug
ахони браво на вас ,ще чакаме снимчици и да разкажеш как е минало. HugПази Вики ,те гостите ще те извинят. Whistling
hellena и аз се надявам да е слънчево въпреки прогнозите и да излизаме пак с Боби въпреки, че каките отидоха с баща си на село пак мисля да я изкарам.
didipeicheva спирта е 70 % не 90% , и след кати почистиш от коричките накапваш няколко капки . Hug Не се притесняваи ще мине това кървене Peace
delight дано  Praynig аз така  и не разбрах кога успях да се разболея и от къде  newsm78 От болки в гърлото ,преминах на хрема ,но и нея веднага започнах да лекувам с хомеопатия .Дано само с това се размина  Praynig  HugДа нагушкаш Никола и Митко от леля им Ваня  Hug
moon и ние имаме подобен проблем .Не реве толкова за да спи на гърдата ми,колкото ,че няколко пъти я хващаме да смучи  пръст и като и дръпнем рачичката става неспокойна и плаче.И сега да се оплача , че нашия тати я научил да цока биберона на шишето за вода  ooooh! Като му я оставя така я успокоява (нали няма цица  Mr. Green) , но започва да свиква с това и за мен си е цял проблем. ooooh! Залагалка не иска определено вече купихме 4 -ри и нито една не желае разбира се не я и насилвам. Hug
Ени кашлица нямам за сега  Praynig ,само ме боли гърло и имам хрема  ooooh! Веднага почнах да се лекувам и ходя с маска , за да огранича максимално заразата .Ти пиеш ли нещо за кашлицата? Само лукчета няма да ти помогнат мила по-добре иди да ти преслушат гърдите непременно! Hug
yanin4eto ако имаш съмнения можеш да му даваш чайче поне!
Сега ще се опитам да ви дочета , че вчера не успях!
лек и изпълнен с усмивки ден ви Желаем с Дарка!!!! Mr. Green Hug

# 554
  • Мнения: 3 042
Мама Ив, като заговори за косички и косъмчета - моето е на път да оплешивее горкото Crazy, много си търка главата явно в пеленката. Евчето писа за гребенче с намотано конче - как става това  - около зъбците на гребена ли? Бели му се кожата на главичката и да му помогна малко, че ми омръзна да го гледам олющен.
Янинчето, измий му дупето преди да го цопнеш във ваната иначе ще плува в "собствен сос", моето синче при всяка смяна на памперса е наакано. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт