Въпроси за настинката при бременност

  • 1 971
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 282
Ако ти е много запушен носа - Виброцил капки.Скорошно оздравяване! Simple Smile
Виброцилът е противопоказан за бременни. Има хомеопатични капки, продават ги в аптеките.
А за парацетамола - докторите ми разрешаваха да пия до 1гр. на ден, с което и да е търговско наименование, за предпочитание - комбиниран с много витамин С.

# 16
  • Мнения: 148
Аз съм пила Фервекс по препоръка на доктора си в 9ти месец . Дотогава успях да се опазя. Каза че мога да го взимам 3 пъти на ден. Аз пих само 2 пъти и се оправих. За чайовете - не знаех, че има такива които не трябва да се пият, но съм ползвала само готови в пакетчета. Горски кът или нещо от този род на Биопрограма.

# 17
  • Мнения: 733
До колкото ми е известно парацетамол може да се пия, но мисля не в ранна бременост. Що се отнася до билките - ти пиеш чай не билка. В пакетчетата съдържанието на билка е в пъти по-малко от реалното количество концентрация ако си направиш билкова отвара. Спокойно можеш да си пиееш планински чай или родопски тези, които са комбинация от много билки. Все пак няма да прекаляваш спокойно. Билките са вредни ако не ги използваш на място и както трябва, но на чайчета в пакетчета са досто по-слби.
За настинката виж в аптека за бронхопам така се казва чая и много помага. Бързо оздравяване

# 18
  • Мнения: 2 028
аз боледувах веднъж през бременността, но много зверски, с висока температура, кашлица

значи за чайовете, ако са тези купешките в торбички, няма страшно, защото те са слаби, ако искаш да ползваш самата билка обаче, най-безопасна е липата, тя си има силен антисептичен ефект

иначе за лайка, мащерка и аз като тебе четох тогава, че може да предизвикат контракции, ако извлеците са силни

между Фервекса и Ефералгана, избери второто, моята гинеколожка тогава каза, че Фервексът съдържа някакви допълнителни съставки, които не са добре за бременни, а Ефералганът е само парацетамол и Витамин С; на мен поне ми се наложи да изпия доста Ефералган (че бях един ден с 38.5)

и последно, и аз съм с две ръце за Осцилокикцинум, само че профилактично, иначе, ако си настинала, май не е достатъчен

# 19
  • Мнения: 815
Дея, здравей! Изобщо не се притеснявай от настинката, но трябва да вземеш мерки- аз по време на бременността боледувах три пъти!!! А иначе съм много здрав човек и грип не ме хваща. Най- важното е, предполагам, че го знаеш е да не пиеш АСПИРИН! Аз се лекувах Фервекс- но само по 1 на ден и с чай от шипки с мед и лимон- третият път ме беше пипнал и един грип, от който страшно боли гърлото и си смуках стрепсилс, но не ментовия, а с мед и не знам си какво беше другото и капки за нос си капах, но тях ми ги предписа лекар-

Бързо оправяне!!!

# 20
Здравей,
и аз наскоро бях болка и ми казаха да пия само чист парацетамол ако вдигна температура над 38 градуса, иначе фервекс и други такива прахчета не се препоръчвали понеже водят до повишаване на кръвното и могат да доведат до ускоряване на сърдечния ритъм на плода

Общи условия

Активация на акаунт