Бебе цепнато дупе - моля ви за помощ и съвети

  • 4 718
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте! Не знам дали тук трябваше да пусна тази тема, но не знам къде другаде.
Моето бебе е вечр на почти 7 месеца. От повече от 4 месеца и е цепнато дупенцето и не може да заздравее. Проблемът започна, когато беше на около 3 месеца и дрискаше по няколко пъти на ден. Появиха се леки нишки в акото и се засилваха. Чух от лекарите какви ли не простотии - алергия, диярия, непоносимост. След около 2 седмици нещата се влошиха и я заведох при поредния лекар, който откри, че е цепнато дупенцето на 3 места. Започнах много щателно чистене - миене всеки път и я мажа с какви ли не кремове. Кръвта спя след около месец от началото на появата, но цепнатото така или иначе си седи. Преди около 2 седмици бяхме при хирург. Изписа кортикостероиден крем, но и от него не виждам да има полза. Вече съм в чудо. Никога не е имала запек и акото и е доста рядко. Ака си почти всеки ден по 1-2 пъти. Не я боли явно.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Можете ли да дадете съвет, моля?

# 1
  • Мнения: 3 116
То малко смешно, но при нас най-много помага българския крем Здраве  newsm78

Има ли кой да ти изпрати от БГ да пробваш  Thinking

# 2
  • Мнения: 539
Предполагам, че нишките които споменаваш са кръв? Моят син имаше такива нишки, появиха се рано - на 1-2 месеца. Водихме го на гастроентеролог, каза - анална фисура, въпреки, че той акаше често, без проблеми, без запек. Изписаха му сутрин Дефламол, вечер - Проктогливенол. После дали наистина му мина или аз започнах по-малко да се взирам в съдържанието на памперса - не знам. Но след 1-2 месеца забравихме за проблема, детето си беше здраво и щастливо.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 63
И от други майки чувам много добри отзиви за този крем. Да има, ще взема да помоля майка ми да ми прати. Въпреки че тук е толкова сложно с тези пратки. Все едно са още бедуини пфу!

Аля, да и моята беба е така. Ака често без проблем. Така както го описваш ми звучи същото.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 440
Мисля ,че крем с невен също би помогнал в случая.

# 5
  • Мнения: 1 942
A с билки пробвахте ли? Да повариш малко чай от лайка или смрадлика и да покиснете дупенцето? После мажеш с кремче и до два - три дни ще се види дали помага. Но ако киснеш в чай лайка то можеш да намажеш с подсушаващ крем като Здраве или Бочко, но ако миеш със смрадлика /слаб разтвор/ обезателно мажеш със мазен крем като оня с невена, родопско чудо, дефламол или др. много мазен.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 196
Моето бебе е вечр на почти 7 месеца. От повече от 4 месеца и е цепнато дупенцето и не може да заздравее. Проблемът започна, когато беше на около 3 месеца и дрискаше по няколко пъти на ден. Появиха се леки нишки в акото и се засилваха. Чух от лекарите какви ли не простотии - алергия, диярия, непоносимост. След около 2 седмици нещата се влошиха и я заведох при поредния лекар, който откри, че е цепнато дупенцето на 3 места. Започнах много щателно чистене - миене всеки път и я мажа с какви ли не кремове. Кръвта спя след около месец от началото на появата, но цепнатото така или иначе си седи.

Вие описвате сериозен проблем. Не може да искате съвет по Нета. Какъв хирург е гледал детето? Впрочем алергията също дава разстройство и цепки на ануса - това не са простотии. Откъде сте? Елате в Детска хирургия при мен - имаме добри специалисти. Имало и кръв - защо не реагирате активно?

# 7
  • Мнения: 63
Здравейте докторе,

Благодаря ви за отговора и се извинявам, че сега отговарям аз. За съжаление, не мога да доведа бебето за консултация при вас, зашото живеем в Дубай. За радост,обаче, проблемът се разреши скортикостероидния крем. Дано не се появи пак. Сега бебето яде и твирда храна и акото е вече по-гъсто, но не се появявя кръв и не е цепнато. За всеки случай я мажа с вазелин и крем Бочко.
Тук съм водила бебето при 6 различни доктори, двама от които хирурзи. Всеки казва нещо различно. Затова писах и исках съвет от други, които са се сблъсквали с нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт