Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 11-та тема

  • 132 979
  • 743
  •   1
Отговори
# 570
  • под тепетата
  • Мнения: 11 742
Благодаря, Пепи! Признавам си  Embarassed, че съм доста "боса" по тези ритуали и символики, но това не пречи да се науча на дърти години.
 Сватбарските са направо мечта!

# 571
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Пепи,  Hug отново чудесни питки показваш, невероятни са.   bouquet   bouquet   bouquet  Как да не ти присъдят първото място, ами то ще е престъпление направо.  Naughty

# 572
  • Мнения: 148
Пепи,отново страхотни питки  bouquet
И за да побутна малко от днес дърпана баница

# 573
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ditsan,  Hug разкошна баничка   bouquet   bouquet   bouquet.

От мен днес Козунак с фруктово кисело мляко и нишесте.

 

# 574
  • Мнения: 1 283
Дитсан,   bouquet толкова апетитно ти изглежда баничката.
 Венетчеее, ти не се спря бе жена, козунака ти е много пухкав и апетитен, ей така си го представям на конци и сладък, сладък  Hug.
 Правих питка - ей така, че ни се ядеше, чопнахме малко и айде на комшиите, Венета дава на майстора, аз по съседи  hahaha само си чешем крастата и да не губим тренинг.

# 575
  • Мнения: X
Дитсан,Венетта,Пепика,чудесни печива показвате! Peace
Добре,че сега през лятото поне тестяното не ме изкушава толкова и нищо освен хляб в машината не правя,но виж за сладкиши си умрем Crazy!

# 576
  • Мнения: 1 283
Дитсан,Венетта,Пепика,чудесни печива показвате! Peace
Добре,че сега през лятото поне тестяното не ме изкушава толкова и нищо освен хляб в машината не правя,но виж за сладкиши си умрем Crazy!
Crazy Оох и аз си умирам за сладичко, не ми пречат жегите, а пък и Венета с нейните сладкиши ме разбива.  : пък и скръндза - не праща  Crossing Arms

# 577
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ех Пепика  Hug ако знаеш с какво удоволствие бих ви изпратила. Аз вече се чудя на кого на подарявам, без да ме заподозре някой в задни мисли. Ама пуста краста няма начесване. Сега пак купих извара и да видим какво ще я правя Simple Smile.
Но и вие не се спирате, вижте Пепика каква питка  е спретнала, не топло ами да гори пак да си хапне човек, а аз съм тежко наказана с тази алергия към пшениченото брашно, само гледам като парцаливо циганче пред витрината на луксозен магазин.

# 578
  • Мнения: 108
Здравейте,мами !

Може ли да ми дадете рецептата за питка слънце? Дано да я има някъде подорбно обяснена.Най-вече за самото навиване и оформяне на питката.
Благодаря предварително.

# 579
  • Мнения: 166
http://recepti.rozali.com/recepti-velikden/p10191.html
Това е рецептата,която аз знам Grinning
Успех!

# 580
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Здравейте,мами !
Може ли да ми дадете рецептата за питка слънце? Дано да я има някъде подорбно обяснена.Най-вече за самото навиване и оформяне на питката.
Благодаря предварително.

Ето тук на първа страница в темата има много рецепти и обяснения към тях. Можеш, да си избереш, а и питка слънце има няколко вида.

# 581
  • Мнения: 2 949
Момичета, правих питка по тази рецептаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13126239#msg13126239  на максмама. Омесих хубаво тестото и го оставих да втасва и след това го разделих на 4 топки и го оформих като Стейси. Но не го оставих да втасва вече оформено тестото в тавата:(.Може би тук е била грешката ми, защото не се надигна питката

# 582
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Момичета, правих питка по тази рецептаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13126239#msg13126239  на максмама. Омесих хубаво тестото и го оставих да втасва и след това го разделих на 4 топки и го оформих като Стейси. Но не го оставих да втасва вече оформено тестото в тавата:(.Може би тук е била грешката ми, защото не се надигна питката

Най важната част втасване преди печене не си направела лошия резултат е на лице естествено  Peace Peace

# 583
  • Мнения: 22 867
Момичета, правих питка по тази рецептаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg13126239#msg13126239  на максмама. Омесих хубаво тестото и го оставих да втасва и след това го разделих на 4 топки и го оформих като Стейси. Но не го оставих да втасва вече оформено тестото в тавата:(.Може би тук е била грешката ми, защото не се надигна питката

monica_bellucci , трябвало е да спазиш рецептата, тя е много практична, а с добър резултат.
Цитат
Хубавото на това тесто е това,че няма предварително втасване. Измесва се тестото......., оформя се и после втасва.

Това, че си го оставила да втаса предварително, пак не е причина за неуспех, просто е трябвало и след оформянето да оставиш да втаса. И, другото, което може да ти прецака питката, е печенето. Надявам се там всичко да е било наред, т.е. да си познаваш фурната. Пробвай точно по рецептата, ще ти се получи.  bouquet

# 584
  • Мнения: 2 949
Благодаря ви, момичета.Ще я направя пак, като спазя точно рецептата.?За съжаление нямам снимка, но да ви кажа, че се омете Simple Smile.Да питам на колко градуса се пече, щом Лабрекс казва, че и печенето е от значение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт