Добре дошли в КОЗЛОДУЙ! (Тема 2)

  • 50 724
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 300
Наистина много неприятно е положението с яслите. Аз като майка, разбира се, ще попитам все пак, защото момчето ми продължава тежко да приема липсата на другарчето си, но имам чувството, че ще ни отсвирят... връзки нямаме, та просто ще видим - каквото - такова.

За почистването вчера, голям грях имам към всички, наложи се да пътуваме неочаквано и в крайна сметка не можахме да се включим  Embarassed

# 706
  • Мнения: 5
Здравейте, здравейте!  Laughing
Аз съм нова мама, съвсем прясна, така да се каже. Родих малката Марина в София, откъдето съм родом и аз, и се завърнах в Козлодуй, където съм омъжена.  Rolling Eyes Живея тук от година, но не познавам почти никой, защото малко след като се преместих забременях, а се наложи да полежа заради тежка бременност. От седмица съм отново тук и ще се радвам да се запозная с много козлодуйски мами  Hug
Като начало моля да ми кажете как по-лесно да се докопам до темата следващия път, защото сега влизам през списъка на темите по градове, а вероятно има и по-бърз начин  Embarassed

# 707
  • Мнения: 190
Горе вляво пише "Здравей,Хулия",под него има"Нови отговори на моите публикации",когато го натиснеш ще излезе темата,ако има публикуван нов отговор в нея след последният ти пост.

# 708
  • София
  • Мнения: 5 300
Хулия, добре дошла   bouquet Сигурна съм, че скоро ще намериш много нови приятели!


Бързам да пиша, че утре (четвъртък) от 17.30 ч. в сладкарница ПАРФЕ (комплекс Сони) ще има неформална кърмаческа среща на тема "Защо да кърмя?". Повече информация може да видите тук: http://lalechebg.com/2011/04/kozlodui-14-04-2011/


И последно, днес видях плакат, ще има цирк от 15 до 17 април, от 17.30 и от 19.30 ч.

# 709
  • Мнения: 5
Зелено човече, май с теб съм говорила по телефона, ако не се лъжа. Поводът беше кърмене, но така и не успях да се справя с проблема  Sad Добре си мислех докато бях бременна да ви посещавам срещите, ама пусти транспорт от Хърлец... пък нямам шофьорска книжка и съм доста ограничена така.

Абе хора, как се справяте с тази варовита вода и изобщо опитвате ли се? Въпросът ми е към майките с бебета, чиито шишета се изваряват... Аз съм се видяла в чудо, шишетата стават като тебеширени. Преварих ги веднъж и изритах мЪжо да купува минерална, та сега мия и варя с минерална  Embarassed Дали се престаравам, а? Най-големият майтап беше, че го пратих чак до Враца да налива вода в едни туби, той се завърна горд, че налял от някакъв си извор, и варя аз, варя, пък като извадих едното шише да правя храната и то същата работа  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 5
Горе вляво пише "Здравей,Хулия",под него има"Нови отговори на моите публикации",когато го натиснеш ще излезе темата,ако има публикуван нов отговор в нея след последният ти пост.

Благодаря много!  Hug

# 711
  • Мнения: 1 111
нямаш ли възможност да си вземеш стерилизатор за микровълнова за шишетата? Също така в детските магазини /на Старото пазарче в Козлодуй/ има таблетки на Чико за стерилизиране,но така ще ти излезе по-скъпичко...
Ако все пак си решила да си преваряваш шишетата в тенджера -тогава или минерална вода или дестилирана Peace
 относно престараването - незнам на каква възраст е бебето ти, но след 2-я месец спокойно можеш да миеш шишетата с топла вода и веро /има такова за детски съдове на Бочко/ и да спреш с преваряванията Peace

# 712
  • Мнения: 5
Мислех да взимам стерилизатор, после нещо се замотах и свикнах с тенджерата, обаче в София го нямах този проблем с водата. Онзи ден се чудех дали все пак да не купя, ама тя Марина вече е почти на 3 месеца, та май вече няма смисъл. Това веро на Бочко откъде мога да си го набавя? Явно с минералната вода ще си карам... Чудех се дали да продължавам да стерилизирам, май постепенно ще намаля тази дейност.

# 713
  • Мнения: 4 872
Зелено човече, знаеш ли колко струват билетите за цирка и трябва ли да платя и за малкия  newsm78

# 714
  • София
  • Мнения: 5 300
Хулия, ние решихме проблема с варовитата вода лесно и ефективно - купихме си кана Брита. Има чудесна тема във форума, от която може добре да се ориентираш. Преди това ползвахме изворна вода, но беше доста неудобно, а и не всеки път имаше.

Много съжалявам, че не си се справила с кърмаческия проблем, сигурна съм, че си положила много усилия  Hug В случай, че имаш нужда от помощ и подкрепа, насреща сме: както в специалния форум за консултации с Ла Лече Лига http://www.bg-mamma.com/index.php?board=85.0, така и в отчетните теми, на националния телефон 0888 555 385 , във Фейсбук https://www.facebook.com/lllbg и на сайта на Ла Лече Лига http://lllbg.org/.

За необходимостта от стерилизиране на шишетата може да е добра идея да се консултираш допълнително, в случай, че става въпрос за предлагане на АМ в шише.   Peace






За цирка нямам представа каква е цената на билета, но със сигурност за децата се плаща, поне миналата година беше така - билетът на буболец залепихме в детския албум  Mr. Green Ние може би ще отидем утре, ако видите струпване на калинки - дайте знак  Peace

# 715
  • София
  • Мнения: 5 300
Хехей, ама че емоционален уикенд! Нищо не пропуснахме: в събота малките лазарки на площада, а в неделя - надиграването.

За тази седмица в нашата програма предстоят: пътуващата книжарница на изд. Фют (вторник), боядисване на яйца в Читалището (четвъртък), Бебешко кафе в четвъртък (17.30 ч., сладкарница ПАРФЕ). Споделете и вие с какво ще се забавлявате!

# 716
  • Мнения: 556
Здравейте!
Влизам във вашата тема с един въпрос-звънях по телефона на вилата на АЕЦ да проверя за свободни места през почивните,от там жената не ми каза има ли.Отговори ми,че резервации се правят само в гр.Козлодуй.
Вие знаете ли нещо по въпроса,и къде точно се прави въпросната резервация?

Хубав ден!

# 717
  • Мнения: 434
До колкото знам е само за работещи в АЕЦ и техните семейства, резервации се правят в АЕЦ, все пак е техен почивно-оздравителен комплекс, а не хотел.

# 718
  • Мнения: 556
В базата могат да почива всеки,без значение дали работи в АЕЦ  Peace
Мерси за отговора.

# 719
  • Мнения: 190
Да в ПОК"Леденика",може да почиват и неработещи в АЕЦ,като условието е да има незаети места от работещите.Свободни места за близките няколко уикенда по принцип няма,по-лесно външните хора могат да резервират за делничните дни.Резервации се правят при г-жа Бойка Тишева от АЕЦ,ако те интересува утре мога да ти напиша телефона и.

Общи условия

Активация на акаунт