Запленяваща сърцето / Gönülçelen по ATV петък от 20:00 - Тема 4

  • 37 437
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • София
  • Мнения: 3
Танците започват ..................



# 62
  • Мнения: 2 157
Добро утро!
Севи, и от мен - БЛАГОДАРЯ за превода Hug
Кати52, много са ти хубави снимките!
Ама на вечерята имаше и няколко леко разочароващи погледа на Мурат. Слава богу, че едно друго чувство му помогна да преодолее стреса от поредната магария на Хасрет!

# 63
# 64
  • Мнения: 2 157
Танците бяха началото на нещо красиво, което започва вече. Ама колко ли мъка ще има покрай тази зараждаща се любов. Освен Несрин, Левент какво ли ще направи и той от страх за колата си. Макар, мисля си, че Мурат няма да има никакви претенции повече. За него облога е приключил. Как обаче ще погледне на разкритието за облога Хасрет? newsm78
Дали ще си помисли: той е повярвал в мен и затова се е обзаложил? Или тя ще има друга гледна точка? newsm78

# 65
  • Мнения: 2 157
Кати, благадаря ти за снимките. Тези двама хубавци с тези чаровни усмивки ми действат много добре рано сутринта! Hug  bouquet

# 66
  • Мнения: 1
Добро утро момичета. Хайде на кафето.

# 67
  • Мнения: 2 157
Добро утро момичета. Хайде на кафето.


Добро утро! А цигарки предлагаш ли с кафето!

# 68
  • Мнения: 10 240
Добро утро и от мен. Разписвам се за няколко минути, но цигарките са от мен...... Joy Joy Joy

# 69
  • София
  • Мнения: 3
nikoleta_11 , благодаря за кафето ! Hug Пия го с удоволствие! Hug Hug Hug
Ще си позволя да кача още малко хубави снимки  Hug Hug Hug


# 70
  • Мнения: 2 157
Добро утро и от мен. Разписвам се за няколко минути, но цигарките са от мен...... Joy Joy Joy


Благодаря за цигарките! Hug

# 71
  • Мнения: 10 240


Хасрет и Мурат ще има да ни изправят на нокти ....
Но и ние сме от търпеливите... Ще ги нищим  от седмица на седмица...
Може и Томрис и Джевдет да вземат някоя идейка от нас... Joy Joy

# 72
# 73
  • Мнения: 1
И цигарка предлагам на пушачките.А в момента съм с кафето,цигарката и...филма.Хайде да не се разсейвам. Hug Hug Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 0

Дано не ми се разсърдят ,че все някъде някой за нещо се сърди.Но ако мога малко поне да ви помогна кой какво точно е казал ,защото преди всичко гледам да ви преведа  буквално .
Думата ''  keşke ''  означава де да можеше , ако можеше еди какво си да не е така ,или да не беше се случило по този начин и т.п ...

Хасрет ---де да можеше да не свършва ...
Мурат---де да можеше ...

Мурат и говореше за сцената .

Думата "keşke" не съм превела буквално, тъй кат точно в контекста на това, което си говорят Мурат и Хасрет би звучало много глупаво и селяшко. А ми се струва, че превода достатъчно добе изразява какво точно си казват Мурат и Хасрет. Това е една от "лошите особености" на турския език - първо, че буквалния превод в повечето случаи не звучи добре, и второ - напълно обратния словоред. И тъй като имам доста голямата претенция, че знам езика идеално, предпочитам да превеждам "смисъла" на казаното, за да мога да предам съответно и чувствата.
Предполагам, че едва ли някой не е разбрал какво точно става във въпросната сцена.

Общи условия

Активация на акаунт