Гърция-24

  • 47 910
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 372
Мария чесито и на теб и на малчуганът ти! Желая ви да си носите имената със здраве и много късмет! Весел празник!
takuzmanova махни памперса - нищо че е малък по -добре да се напишква отколкото да се обрива, и имате реален шанс да отучите памперса от рано което пък от своя страна си е голямо предимство!

# 721
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Честит имен ден на мария п и синът й и честит празник на всички, които днес празнуват Успение Богородично. От утре май страната се връща лека-полека в нормалното си състояние, имайки предвид , че много граждани приключват с отпуската си и се връщат на работа. И аз искам вече да идва септември и да подухва повече навън за приятни разходки. Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 18:25 от Nelinka20

# 722
  • Мнения: 558
...Мразиш всичко българско, гръцко, но си българка за добро или лошо,  с гадже грък пак в добро и лошо доколкото си спомням:)
Смили се над нас, моля ти се и остави незрелите си и крайно десни коментари за сред съмишленици.
 

това, че си от другата страна на барикадата и си по-чувствителна, не означава, че аз мразя всичко българско и гръцко. още по-малко пък  коментарите ми са незрели и десни, само защото смятам за правилно да се назовават нещата с истинските им имена или защото аз спазвам законите и очаквам/изисквам и другите да го правят. точките си знае защо коментарът ми към него е така остър.


мария п,  newsm67 и за двама ви!

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 21:53 от Azalee

# 723
  • Мнения: 2 933
...Мразиш всичко българско, гръцко, но си българка за добро или лошо,  с гадже грък пак в добро и лошо доколкото си спомням:)
Смили се над нас, моля ти се и остави незрелите си и крайно десни коментари за сред съмишленици.
 

това, че си от другата страна на барикадата и си по-чувствителна, не означава, че аз мразя всичко българско и гръцко. още по-малко пък  коментарите ми са незрели и десни, само защото смятам за правилно да се назовават нещата с истинските им имена или защото аз спазвам законите и очаквам/изисквам и другите да го правят. точките си знае защо коментарът ми към него е така остър.
а и нямам проблем с националността си, т.е. с нито една от двете ми националности  Wink



да изискваш от някой да прави и да живее така както ти смяташ , че е правилно също е много крайно .
Коментарите ти тук , когато са свързани с нещо случващо се в Гърция или БЪлгария в повечето случаи са много неприятни и дразнещи поради  липсата на нюанси:)
Все едно гледам една черно-бяла картина, без преливания тук -там на сивото- светло или тъмно.
Една плоскост- без въздух и движение.

Не можем винаги да назоваваме нещата с истинските им имена, защото е опасно да твърдим ,че истината, която ние знаем е единствено актуалната.
Ти назоваваш нещата така , както ти ги виждаш- дали е истина или не се разбира след време.
Но до тогава така назованата истина доста често в правосъдието се нарича клевета .

Тук не воюваме и аз не съм от страната на ничия барикада.
Живяла съм и в други държави и обичам всяка една от тях.
Всяка една е била различна, други обичаи, порядки, отношение към чужденци и т.н.
Имала съм и имам и много лоши моменти, и много щастливи.
Имам една националност- българка съм по стечение на обстоятелствата. Това не ме кара нито, да се срамувам, нито да се гордея.

# 724
  • Мнения: 0
ехооооо, я се поспрете  Sunglasses Stop
мария п   bouquet честит празник, живи и здрави да сте и дълги години да се радвате на любов, щастие и много красиви моменти.
в заключение: живейте си живота там, където и с когото ви е най-приятно и се чувствате най-добре. България, Гърция, Германия, Италия, Испания, САЩ - мисля, че е без значение, щом любимите хора са около вас и сте здрави. Живота е прекалено кратък, за да се занимаваме с политика - ние - обикновените хора - никога няма да я разберем, нито пък да оправим положението на държавите си!!!! Нека съсредоточим енергията си в работа по нашето благополучие и в това на близките ни...
Нека не позволим, кризата да влезне в нашите домове, а защо не и във форума на БГМАММА  Sunglasses

# 725
  • Мнения: 0
Нека всеки от нас сподели как е прекарал или прекарва лятната си отпуска   sport027  grinning039 smile3509
Аз да висподеля моята мъка - пиша от името на мъжа си  Wink той от днес е в казармата, ужас...  #2gunfire цели 9 месаца  Cry

# 726
  • Мнения: 558
.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 21:54 от Azalee

# 727
  • Мнения: 7

Аз да висподеля моята мъка - пиша от името на мъжа си  Wink той от днес е в казармата, ужас...

Спокойно, няма нищо нищо страшно. Малко е кофти в началото, но се свиква. Времето ще отлети бързо-бързо. Ще срещне нови приятели, ще научи нови неща и после с носталгия ще си спомня и ще разказва спомени за службата. Пожелавам му лека служба!

# 728
  • Мнения: 2 933
Хипатия,
специално заради теб си попрегледах старите мнения и единствено съм коментирала кредитите, изказала съм мнение, защо според мен песента на Лена спечели Евровизия и съм участвала в дискусията за филма за проститyzията на Карбовски. Другите ми мнения в гръцката тема са били по повод как да се стигне с метро до еди къде и неща от сорта.

За каква клевета ми говориш и за каква моя истина след като на всички им е ясно, че гръцките кредити ги гарантира Германия и че карането на кола с чужди номера е закононарушение?Тея ми мнения са черно-бели, защото истината е една и е определена с договор/ закон!

Като казах барикада имах предвид, че живееш в тая страна и я обичаш да речем като мащеха и е разбираемо, поне за мен, да си чувствителна по отношение на някои мнения, но моля те не си съчинявай неща, които не съм казвала.

не си съчинявам нищо.
Очевидно и малкото ти мнения са били с достатъчно отрицателно въздействие за мен и съм
 ги запомнила не дума по дума, а по чувства, които са предизвикали в мен крайните ти мнения и с нищо недоказуеми твърдения.
Клевета е , да злепоставяш някой, твърдейки неща, неосновавайки твърденията си с доказателства.
Четеш естествено немски вестници и разбирам от къде са ти мненията и твърденията.
В немската преса се твърдеше ,че в никакъв случай не трябва да се помогне на Гърция.
Германия можеше да помогне , но не го направи. Имало закони... Има и човещина...
Сега ти твърдиш ,че Германия спасила Гърция.
Касапина спасил агнето т.е . не го заколил направо, приспал го първо.
Не знаех, че имаш и немско поданство, сега си обяснявам много неща и не се учудвам.

Четейки собствените си мнения/ дори и да са малко/ не можеш да разбереш колко си крайна и дясна в изказванията си.
Аз изпитвам едно чувство как да го нарека, неприятно във всеки случай, когато чета мненията ти за състояниието в ГЪрция . Има и злорадство в коментарите ти .

Извинявам се за коментарите си. Напълно са излишни и не помагат на никой.

# 729
  • Мнения: 1 536
Mомичета,ходихте ли на почивка тази година?
На нас по план-график щеше да ни първата,която ще си я изкараме в къщи,но....кофти е така Rolling Eyes
Сега решихме,че бихме могли да отидем някъде за около седмица най-много.
Работата е там,че нямаме идея къде.
Искаме да не е на остров(с колата ще сме и финансово утежнява).
Хотела(студия,доматиа)да са до плажната ивица или съвсем наблизо и да е чистичко,разбира се.
Цената на нощувка до към 40-45 евро ако е без закуска и на разстояние до около 4 часа максимум с кола от  Атина.
Седя и мисля,и ми идва на ум Порто Хели.
С хотелите не мога да се ориентирам от интернет.
Миналата година си имахме доста неприятни емоции от хотел(избран и запазен от интернет) на Андрос и не ми се ще да се получи същото. #Cussing out
Можете ли да предложите нещо? newsm78
Някакви идеи къде бихме могли да отидем за едно презареждане на батериите? Laughing

# 730
  • Мнения: 130
susie , страхотно такова място за презареждане е селото на мъж ми в северна евия - агиокампос. вярно, че е остров, но ферибота от аркитса е 16 евро, а може и без него през халкида, само че се обикаля през планината. ако решите, пиши на лични да ти пратя хотели. там са скромнички повечето, доматия, но са чисти и приятни. няма по-красив залез. единственият недостатък за мен е, че вечер е скучничко, ако обичате шумния вечерен живот, но за почивка с деца е идеално.
ние бяхме за седмица. след това открих рая на земята. момичета, не знам дали сте ходили на скиатос, но аз се влюбих. искам да живея там  Cry ако отивате, непременно посетете плажа кукунариес. няма такъв златен пясък и прозрачна вода. а острова е цветен, шарен, пълен с живот.
ходихме и до агистри за 3 дни, хубаво е и там, но имаше страшно много таралежи в морето.
планираме да отскочим и до закинтос началото на септември, дано всичко да е наред.
но, на мен сърцето ми остана в скиатос.
приятно лято на всички  Hug

# 731
  • Мнения: 1 536
Разгледахме снимки от  това село и много ни хареса.
Чакам да ми пратиш инфо къде можем да отседнем и горе-долу цени,ако знаеш. Heart Eyes
Благодаря ти много

# 732
  • Мнения: 558
.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 21:54 от Azalee

# 733
  • Мнения: 1 536
стана ми ясно, че от икономика не разбираш и пречупваш всичко през призмата на междучовешките отношения. но в политиката и в икономиката място за човещина няма! има договори и закони, за да няма сърдити.
от икономически вестници съм се информирала и естествено, че от тея тук. което не ти дава право да твърдиш, че гръцките вестници са представяли нещата по-обективно.   Stop

в немската преса никога не е писано, да не се помага на Гърция. Напротив с  всички средства се стремяха да убедят хората, че ca. 25 милиарда по които е гарант Германия (от общо 80 отпуснати от ЕС), ще дойдат от резерва на Бундесбанката, а не директно от бюджета. Т.е. при 80 милиарда, които е почти сигурно, че никога няма да бъдат върнати, за 55 милиарда са гаранти 23 страни, а Германия сама за 25.  Сега надявам се разбираш защо немските данъкоплатци са недоволни.

Не знам дали четеш гръцки или разбираш английски,но виж това.
По-специално втората част на това видео.За тази страна  на монетата дали си се замисляла?
http://www.youtube.com/watch?v=AbH1JsOTInk

# 734
  • Мнения: 558
.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 21:54 от Azalee

Общи условия

Активация на акаунт