Инхалации

  • 76 739
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 239
Здрасти,повечето майки около нас са доволни от него.Мисля,че и лекари ги изписват.Не искам да цитирам имена.

# 31
  • Мнения: 3 157
благодаря,поръчах го,изглежда доста сложна машина на картинката,дано не е така в действителност:))))

# 32
  • София
  • Мнения: 11 893
Имате ли отзиви за OMRON C 28?Доволни ли сте?Много силно ли бръмчи?Ние ще го ползваме веднъж седмично както върят нещата,дали той е най-удачния избор?
Нямам наблюдения от Омрон, ползваме друг, но бръмченето не виждам какъв проблем може да бъде. Инхалациите са по 10 - 15 минути. И не е сложна употребата- имаш един кабел, контейнер за течност и маска. Трудно е да не ги сглобиш правилно.

zheleva доколкото знам никой няма алергия към вода, някои хора имат алергия към частиците в чешмяната такава- хлор, боклуци и прочее. Но може и да бъркам, не съм лекар.

# 33
  • Мнения: 3 146
Влагата може да причини астматиечн пристъп или пристъп на алергична кашлица, това е вярно. ОМРОН са добър избор, всички инхалатори са еднакво лесни за ползване.

# 34
  • Мнения: 45
Ot niakolko dni polzvame nebulizatora na Chicco i sme dovolni. Absolutno bezshumen, parata ne e topla, na deteto mu e dori priatno.

# 35
  • Мнения: 169
здравейте Hug
днес купихме инхалатор на Оmron.
в аптеката ми дадоха морска вода в пластмасови опаковки от 5лм, ( тонимер ампули за еднократна употреба-това пише- ) от прочетеното до тук не сам сигурна дали са подходящи.вие какъв физиологичен разтвор ползвате ? и също да питам колко време се правя самите инхалации?  newsm78
ако някой ми отговори скоро ще сам благодарна че трябва да правим ихналации сега. лекарката каза само с физиологичен разтвор

# 36
  • София
  • Мнения: 1 945
Кика, малко по-напред в темата д-р Вълев е публикувал какви са ампулите за еднократна употреба с физиологичен разтвор. Но аз никога не съм използвала от тях, а само от голяма банка. Мисля, че не би трябвало да са с морска вода, а с физиологичен разтвор - 0,9%. Инхалацията обикновено трае около 10мин. - докато се изпари течността на физиологичния разтвор и вече не излиза пара от инхалатора. Успех!  newsm10

# 37
  • Мнения: 169
мерси dechy Hug,
 явно няма да свършат работа, но здраве да е, аз направих 1 път с тази морска вода- дано да не навреда на детето само. но определено няма да я ползвам повече, сега видях и в др тема че трябва да е физоилогичен разтвор от 0.9% , имам е копувана по др повод и останала. ще я ползвам днес , а утре ще търся да купа.

# 38
  • Мнения: 3 157
Има и банки физиологичен разтвор от 100мл,спокойно могат да се ползват-стерилни,са,апирогенни и по-удобни за употреба.

# 39
  • Мнения: 647
ЗДравейте!

Да ви информирам, че има и 10-милилитрови ампули, подходящи за инхалации. В момента на пазара само те се намират, тъй като другите, 5 милилитровите ампули на Демо няма да се внасят поне два месеца.

Още веднъж предупреждавам да не ползвате вода за инхалациите - това причинява осмоза на клетките- надуват се и се пукат и е особено опасно при белодробно инхалиране - получава се белодробен оток!

Ампулите на Тонимер и всякакви други ампули за накапване в носа НЕ СА подходящи за инхалации! Обяснявал съм го многократно по-напред в темата!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 40
  • Мнения: 3 146
Пак ли започвате с рекламите?!

Цитат
Още веднъж предупреждавам да не ползвате вода за инхалациите - това причинява осмоза на клетките- надуват се и се пукат и е особено опасно при белодробно инхалиране - получава се белодробен оток!

Да, това не го знаят петимата пулмолози (двама от които сред тримата най-добри детски пулмолози в България), с които съм разговаряла по въпроса, но вие, който не сте пулмолог, го знаете.

Престанете да плашите хората!

# 41
  • София
  • Мнения: 78
тези инхалатори пускат ли гореща пара???? или само разпръскват течността. защо не могат да се ползват само с вода и сода на пример????

# 42
  • София
  • Мнения: 17 591
тези инхалатори пускат ли гореща пара???? или само разпръскват течността. защо не могат да се ползват само с вода и сода на пример????


Пускат студена пара. Т.е. пулверизирани водни капки.
АБСУРД е да се вкарва по такъв начин сода директно в дробовете!!!!!
(освен дето вероятно ще се запуши тръбичката на ихнхалатора).

# 43
  • София
  • Мнения: 17 591
Пак ли започвате с рекламите?!

Цитат
Още веднъж предупреждавам да не ползвате вода за инхалациите - това причинява осмоза на клетките- надуват се и се пукат и е особено опасно при белодробно инхалиране - получава се белодробен оток!

Да, това не го знаят петимата пулмолози (двама от които сред тримата най-добри детски пулмолози в България), с които съм разговаряла по въпроса, но вие, който не сте пулмолог, го знаете.
Престанете да плашите хората!


Аз съм химик, нямам нищо общо с фармацията, не правя реклами, но въпреки това ще ти кажа същото.
Разликата в осмотичното налягане от двете страни на полупропусклива мембрана води до насочен поток през нея (очевидно самите клетки не са подложени на осмоза, но това е друга тема).
Затова се използва физиологичен р-р, който има еднакво осмотично налягане с р-ра вътре в клетките.
Но аз не бих дала толкова много пари за тези ампули - ползвам най- обикновена банка с физиологичен разтвор. Тя е под лев. Не оставяй иглата вътре при ползване и не я сменям в рамките на 1 болест, т.е. о/о седмица.

# 44
  • Мнения: 3 146
Но аз не бих дала толкова много пари за тези ампули - ползвам най- обикновена банка с физиологичен разтвор. Тя е под лев. Не оставяй иглата вътре при ползване и не я сменям в рамките на 1 болест, т.е. о/о седмица.

Трябваше да прочетеш нагоре и да видиш, че именно за банката с физиологичен разтвор това се обяснява от фармацевта. Аз също ползвам банка със стерилни игли и сменям всичко на всяко боледуване.

Общи условия

Активация на акаунт