С пролетта и мама разцъфтява, все по-бързо ЮЛИ наближава

  • 22 770
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Здравейте мамчета!

Аз ще си остана и днес вкъщи.
Имам лека хрема, но поне не ме боли гърлото, но имам от снощи зверски киселини и направо ще ме унищожат.
Снощи поне 2-3 часа се опитвах да спя седнала в опита си да спра изгарящите огньове.
Мисля, че от билковите чайове и медеца ги получавам, защото сега пак имам.
А сутрин не ми е време за киселини.

Май ще трябва да спирам да ям към 18,30 часа и ако изгладнея по-късно да е нещо много лесно за смилане.

Някоя мама с такива киселини да сподели подходящ хранителен режим, моля   bouquet

Раждането - нямам търпение да си видя бебчето, смятам да запазя тази нагласа и да не се шашкам предварително.
Майка ми ми разказа с пълни подробности за раждането на по-голямата ми сестра и моето, но не ме шашна, въпреки, че при раждането на систъра е била на система поради пренасяне на плода (систъра не бързал да излиза Simple Smile).

Галя, стискам палци, всичко ще е наред, ти си почивай и бъди спокойна.
Хемоглобинът - при последните изследвания беше 109. Моята лекарка на ЖК каза, че ако падне под 105 ще ми предпише желязце.
Дано не се налага.
Моят хемоглобин преди да забременея беше 121 ( на долната граница)

Ихааа, днес може и да има слънце!

Лек и успешен ден на всички.

# 706
  • Мнения: 361
Добро утро!!!

Ихаааа,пак ли раждате LaughingИма още поне 2 м,къде сте се разбързали.Не го мислете от сега.Нещата извън родилният дом изглеждат доста по-страшни,отколкото когато вече си вътре и те завърти "процеса".Последното за което имаш сили е да се срамуваш.Живи и здрави да сме само-ние и бебеоците,всичко друго остава само спомен Hug

Моят хемоглобин е 133 ShockedСигурно заради домашното червено винце,дето си пийвах Blush

Аз от Касида НЕ СЪМ ДОВОЛНА NaughtyБях си поръчала чанта за количката,защото само тям я видях в този цвят,а те не благоволиха дори да ми се обадят,да кажат,че я нямат.Мина вече 1,5 м. Crossing Arms

Изабела,седмиците растат,с тях и бебенцето.Вече им става тесничко и движенията не са толкова интензивни.Ако много се притесняваш иди на лекар,на всякъде има видеозони.

Аз пък се чудя-само моят ли момък мърда повече с ръцете ,от колкото с краката newsm78
Ниско долу постоянноо го усещам нещо да твори.От към крачета обаче не е толкова активен newsm78

# 707
  • Мнения: 2 369
добро утро и от мен...и днес ще гледам да не съм много активна,защото трябва да лежа,но от тел. мога да ви чета поне.да пиша е доста изнервящо,а и на латиница. исках да питам някой знае ли как се борави с тази таблица http://c.gnetbg.net/  ?? мисля днес да засичам,ако имам много контракций.оставям линк към тема с разкази и то много подробни (включително и моя) за раждане. http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part=

до скоро!

само да добавя. нали аз съм от страхливките и постоянно съм скована от страха,но...вчера бях в родилното точно. ами не ме беше страх и даже съжалявах,че не е вече юли и не съм там за раждане! нямах търпение,като видях една мама която очевидно беше отишла да роди в съседната стая Grinning НЕ С ЕБОЙТЕ! ади е права!

# 708
  • Мнения: X


Аз от Касида НЕ СЪМ ДОВОЛНА NaughtyБях си поръчала чанта за количката,защото само тям я видях в този цвят,а те не благоволиха дори да ми се обадят,да кажат,че я нямат.Мина вече 1,5 м. Crossing Arms

След като поръчах кошарата, чаках да ми се обадят цял ден. Понеже съм доста нетърпелив човек, а и сприхав, се засилих с псувни към телефона. Човекът се оказа доста любезен и изпрати кошарата веднага. По-късно разбрах, че един единствен човек поддържа целия сайт (въпросният господин, с който разговарях по телефона), занимава се със стоката, куриерите и т.н. По тел ми обясни, че нямал физическата възможност да се справи с всичко и беше много учтив, за разлика от кифлите по бебешките магазини, които винаги ме гледат на кръв или досаждат  #Cussing out
Тъй че по-добре звънни и питай, ако още държиш на тая чанта...   bouquet

# 709
  • Мнения: 7 421
Селма, клипчетата са много окуражаващи, но аз нямам сърце за такова раждане, признавам си  Mr. Green
   "Такова", тоест в домашни условия ли? Simple Smile
    И аз не бих се решила на такова на този етап. Stop yes
    Иначе си ги гледкам клипчетата и определено ме зареждат много позитивно.  Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 272
Enna за очен трябва ли да искаш някакво специално изследване (примерно очно налягане, дъна и т.н.) или лекаря сам си ги прави? Мисля да проявя самоинициатива и да ида тези дни.

Скарли, аз си казах направо, че съм на преглед заради бременността и искам да раждам естествено. Жената ми измери диоптъра и ми гледа очните дъна. Според мен очните дъна тр да си провериш задължително и да искаш тази част от прегледа. Имай предвид, че за целта слагат капки и разширяват зениците - т.е. вземи си слънчеви очила задължително. Аз забравих и навръщане до нас ми беше супер кофти. Хем нямаше слънце. Диоптърът си го измерих, че ми е точно време за профилактичен. Качила съм леко с 0,25, но каза, че няма нужда да сменям очилата. И така се разбрахме да видим диоптъра пак след раждането. Дано да няма промени.  Praynig

Ходих в очната клиника на Клокотница 22. Попаднах на много приятна лекарка - д-р Бойчева. Прегледът струва 20 лв. Ако има друго, казвай   bouquet Peace

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 10:16 от enna

# 711
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!Аз рядко пиша но пък ви чета с интерес когато мога!Искам да попитам вие как се обезкосмявате?Триъгълника специално-аз ходя на кола маска но сега като че ли вече ме е страх да не предизвикам контракции.А бебенцата кога трябва да се обърнат с главичкта?Нашето е още седалищно!Лек ден на всички!

# 712
  • Мнения: 361
Jasra и аз си говорих с този господин,даже два пъти.Единият път ми каза,че е обиколил всички магазини в Сф и Варна,но не я намерил и ще ми звънне след празниците.Това беше преди Великден.Аз все си мисля,че като имаш нещо качено на сайта,се предполага,че имаш представа дали се поддържа налично или не.После ми обясни,че неможе да я открие и взе да ми предлага разни кафяви и жълти чанти на други марки, а нашата количка е зелена.Питах го той каква чанта ми е търсил и познай-кафява ShockedКазах му,че се отказвам от услугите му и си купих черна на АБЦ дизайн,която в интерес на истината е по-хубава от тази на Куини и поне не ме е яд Peace

# 713
  • IT
  • Мнения: 3 704
Здравейте,
днес ми е нещо много нервно, утре съм половин ден отпуск, за да видим с тази висока глщкоза какво ше се прави. С тези от работа на глава не мога да излеза и за това май другата седмица ще си взема болничен.
Лек ден на всички момичета.

# 714
  • Мнения: X
Ади, е, щом си намерила чанта, значи всичко е 6. Сега остава май и аз да се тормозя с такава, щото количката, която съм харесала няма включена  Joy

# 715
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
Селма, клипчетата са много окуражаващи, но аз нямам сърце за такова раждане, признавам си  Mr. Green
   "Такова", тоест в домашни условия ли? Simple Smile
    И аз не бих се решила на такова на този етап. Stop yes
    Иначе си ги гледкам клипчетата и определено ме зареждат много позитивно.  Simple Smile

Да, Селме, точно домашно имах предвид  Wink Доста ме е шубе от такива прояви, все имам чувството, че нещо ще се обърка, особено при неасистираните  Rolling Eyes Confused

За обезкосмяването - с моя приятел, добрия стар Бръснач  Joy Mr. Green

За киселините - вечерям максимално рано, за да ги избегна през нощта  Peace Иначе като ги усетя през деня по някое време, спасява ме само чаша сода  Wink

# 716
  • Мнения: 2 369
енна или някой от вас,който знае....от колко диоптера нагоре трябва да се проверяваме и евентуално неможе вагинално раждане? аз имам,но не повече от 2...трябва и по/малко да са дори.не ходя с очила.само като чета и на компютъра ги слагам.

# 717
  • Мнения: X
енна или някой от вас,който знае....от колко диоптера нагоре трябва да се проверяваме и евентуално неможе вагинално раждане? аз имам,но не повече от 2...трябва и по/малко да са дори.не ходя с очила.само като чета и на компютъра ги слагам.

Проблемът не е в диоптрите, а в налягането на очните дъна, изменението на ретината и други фактори. Диоптрите нямат общо.

# 718
  • Мнения: 4

Maritke, седи мирна и си почивай активно, а пък ще пишем весели неща, да се разведряваш Simple Smile

От три дена звъня в Първа АГ "Св. София" да се запиша за отворените врати на 04,05, обаче никой не вдига този телефон Simple Smile
Обадих се в сп. 9 месеца за съдействие.
Да видим............

Сега ще разгледам на Селма рецептите, че като съм си вкъщи ме избива на кулинария Simple Smile хехехехехех

Tyra, много добре правиш. Ще се пробвам да не ям след 18,30 часа. Казаха ми следната смес: Лимон- вода- газирана вода и малко захар

Усмивки на всички коремчета Simple Smile

# 719
  • Мнения: 96
За хемоглобина - в такъв случай, интересно защо моята докторка не ми каза, че е нисък  newsm78 Еми освен да наблягна на храни богати на желязо, след като не ми изписа нищо.

Общи условия

Активация на акаунт