Майчинство - преводи, дати...

  • 64 561
  • 442
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 306
И при мен е така и досега нито един месец не съм имала забавяне, но този ще ми е първият в който ще получавам общетенение за отглеждане на дете до 2г. и още няма дата на ведомост, да не говорим за превод. Сутринта слушах Дянков......и така съм се изнервила, че просто няма на къде...ние с тези 240лв. за кое по напред САМО за отглеждането на детенце ще стигнат  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire всички маймуни в парламента

и с какво ти е виновен Дянков???
парите втората година се получават едва след като работодателят ти подаде данни и осигуровски за теб
нормално 240 те лв се получават около 15-20 то число.ако закъсняват,рабоотадтелят ти е виновен

А през първата година не ги ли подава пак той /работодателя/?

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


А през първата година не ги ли подава пак той /работодателя/?

да,пак той,но обезщетението не зависи от това какво е подал и дали е подал изобщо
ти си го получаваш до 5 то число на месеца при всички случай
а втората година,ако нещо не е наред при работадетлят,оставаш без пари,докато не се оправи

# 362
  • Мнения: 306


А през първата година не ги ли подава пак той /работодателя/?

да,пак той,но обезщетението не зависи от това какво е подал и дали е подал изобщо
ти си го получаваш до 5 то число на месеца при всички случай
а втората година,ако нещо не е наред при работадетлят,оставаш без пари,докато не се оправи

Разбрах, благодаря   bouquet Само където ми се струва като цяло абсурдно, - ти с какво можеш да накараш работодателя да си оправи нещата.

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ти с какво можеш да накараш работодателя да си оправи нещата.

жалба в НАП

# 364
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 817
Ще попитам тук.

Ако си прекъсна майчинството на 15 август, какво обещетение ще получа? За половината месец 120 лв( от полагащите се 240) плюс за другата половина 60( от полагащите се 120 към заплатата) newsm78 Изобщо има ли значение на коя дата прекъсваш, на дни ли се разхвърля или как?

# 365
  • Мнения: 2 200
Ще попитам тук.

Ако си прекъсна майчинството на 15 август, какво обещетение ще получа? За половината месец 120 лв( от полагащите се 240) плюс за другата половина 60( от полагащите се 120 към заплатата) newsm78 Изобщо има ли значение на коя дата прекъсваш, на дни ли се разхвърля или как?
Да, ако прекъснете майчинството на 15.08 ще получите (240лв./23р.д.)*10р.д. и (120лв./23р.д.)*10р.д.
Ако прекъснете на друга дата вече в зависимост от броя на раб. дни до тази датаще получите пропорционалната част за майчинство и за останалите раб. дни пропорционална част от 1/2 майчинство.
Дано съм го написала разбрано. Laughing

# 366
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 817
Разбрах, мерси много!

# 367
  • Мнения: 509
Хоп троп и аз тук с 2 въпроса!
1.Болнични бях до 03.05.2011 г,Оттогава насам би трябвало да съм по майчинство.Четох ви и доколкото разбрах би трябвало вече да ми е подадена декларацията в НОИ.Да,ама не.От понеделник ми излиза само че имам платена осигуровка за май месец и нищо друго.На справката с документите няма отразена декларация,датата на последно представяне на банковата сметка е от когато ми е представян последния болничен.Звъня в НОИ-ама никой не вдига,счетоводителката е сменена и няма откъде да й взема телефона.Какви да ги "дялкам" се питам?Жалба в НАП?Дали ще има ефект? newsm78
2.Мисля при навършване на годинка на малката да започна работа,само че няма да е в същата фирма.Интересува ме след като напусна и започна на ново место ще получавам ли някакво майчинство?

# 368
  • Мнения: 2 200
Хоп троп и аз тук с 2 въпроса!
1.Болнични бях до 03.05.2011 г,Оттогава насам би трябвало да съм по майчинство.Четох ви и доколкото разбрах би трябвало вече да ми е подадена декларацията в НОИ.Да,ама не.От понеделник ми излиза само че имам платена осигуровка за май месец и нищо друго.На справката с документите няма отразена декларация,датата на последно представяне на банковата сметка е от когато ми е представян последния болничен.Звъня в НОИ-ама никой не вдига,счетоводителката е сменена и няма откъде да й взема телефона.Какви да ги "дялкам" се питам?Жалба в НАП?Дали ще има ефект? newsm78 Може жалба в НОИ, но по-добре първо потърсете счетоводителя или собственика. Уточнете нещата и тогава с жалбата.
2.Мисля при навършване на годинка на малката да започна работа,само че няма да е в същата фирма.Интересува ме след като напусна и започна на ново место ще получавам ли някакво майчинство? Може да започнете в друга фирма. Ще получавате 50% майчинство ако напуснете  сегашната. Ако започнете на втори труд. договор без да напускате първата фирма ще получавате 100% майчинство. Стига при осн. труд. договор да няма забрана за работа при друг работодател.

# 369
  • Мнения: 2
здравейте мами
имам един въпрос: знае ли някой в декларецията за детските, доходите от майчинството за кой месец се пишат - за този за който ти ги изплащат или за този в който ти ги плащат
напр. за юли месец, ги изпл. на 02 август, и в кой месец да ги пиша в декларацията?
благодаря ви предварително

# 370
  • Мнения: 44
GeryBo, в месеца в който си ги получила. Но най-добре се вижда като ти извадят разпечатката от социалните, там пише за кой месец какво си взела.

# 371
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
здравейте мами
имам един въпрос: знае ли някой в декларецията за детските, доходите от майчинството за кой месец се пишат - за този за който ти ги изплащат или за този в който ти ги плащат
напр. за юли месец, ги изпл. на 02 август, и в кой месец да ги пиша в декларацията?
благодаря ви предварително



При нас (Плевен), ако си била само на майчинство, за съответните месеци трябва да попълниш само "НОИ" в графите. От социалните си вземат служебно данните. За по-сигурно може да попиташ на място или по телефона (би трябвало да имат телефони за справки и запитвания).

# 372
  • Мнения: 2
благодаря ви момичета  Hug
мислех да си ги попълня в къщи с данните от сайта на НОИ, но за по сигурно ще отида на място
успешен ден на всички Simple Smile

# 373
  • Мнения: 839
На коя дата се очаква да дойде майчинството за август през септември?

# 374
  • Мнения: 418
зависи коя година си по майчинство:
първата: първия ден който се пада вторник или петък от месеца.
а за втората: зависи от работодателя. около 8-10 дни след като е представил декларацията за осигуровките.
На мен, както вече казах вървят с 1 месеца назад. Септември ще взема за юли  Peace Но моята така си е наредила нещата  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт