Майчинство - преводи, дати...

  • 61 959
  • 442
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
Ей ама големи са...... некадърници. Така се надявах да ги преведат утре паричките. И миналата година беше по същия начин и тогава до края на месеца нямаше преводи. В началото на юни преведоха парите за април. А уж има срок, в който да ги превеждат.
Живеем в страната на неограничените простотии.

# 61
  • Мнения: 11
despovche ще си получаваш парите винаги до 5-то число на месеца най-късно, докато ти свършат 410-те дена. Втората година, ще получаваш превод след като работодателя ти внесе данните по декларация 1. Което означава, че ще започнат да ти превеждат парите не по-рано от 15-20-то число на месеца.
Mерси Нефертити Wink)),значи да очаквам забавяне в бъдеще време,а и както ми плашат 1 мес назад,ще си получавам парите като болничните със 2 мес закъснение,но до тогава имам още малко време  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 570
Майчинства утре няма да изплащат.Няма списъци защото не са приключили със преизчисленията.Евентуално ще започнат късно следобед в четвъртък, но няма гаранция, че чисто новата им програма ще издържи и няма да  блокира.
Това е най новата информация която получих от извора този следобяд.
Е, не, това вече е безобразие!  #2gunfire
Не че са много пари, ама все пак разчитаме на тях и сме си направили някакви сметки. Какво им пречи да си изплащат парите и едновременно да си правят преизчисленията.
Любето, благодаря за информацията все пак.

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 590
Еее, и аз съм обезпокоена от този факт. Напоследък разчитаме най- вече на моето майчинство и този месец направо втасваме...

# 64
  • Мнения: 1
Да, и аз не мисля, че това е нормално и хич не ми дреме за преизчисленията; някой да не ме пита като трябва да плащам нещо дали са ми превели парите. Да плащат с още един месец назад, но поне да  има някаква дата или да пишат най-късно възможната дата в сайта им или нещо такова, има толкова варианти ако искаха да са коректни.Добре, че мъжа взима заплата, че  ooooh!

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 13:45 от Шущулка

# 65
  • София
  • Мнения: 1 338
Ужас... и аз си чаках превода днес Whistling сега ще пусна един мейл на НОИ да ги питам аджеба кога ще имам пари

# 66
  • Мнения: 1
Ужас... и аз си чаках превода днес Whistling сега ще пусна един мейл на НОИ да ги питам аджеба кога ще имам пари
Пусни, пиши ако отговорят Crazy Аз веднъж звънях, на втория ден се свързах и само където не ми се накараха, че звъня, а свестен отговор не получих. Каза ми нещо от сорта на до 15ти, а получих пари на 18ти  Whistling
Обикновено превеждат пари вторник и четвъртък, ама в месеца има няколко такива  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 18
Здравейте на всички! Въпросът ми е дали този месец сте получили т.нар. майчинство? В последно време когато си поискат изплащат детските надбавки и майчинството. Иначе на пенсионерите не им дават пенсиите със закъснение от 2-3 седмици.

# 68
  • Мнения: 164
все още не са ми го превели

# 69
  • Мнения: 1
здравей. Аз също не съм получила майчинството  си през м.май. От счетоводната къща на фирмата, в която работя ми обясниха, че тъй като това е първото ми обезщетение за гледане на малко дете до 2 г. ще има закъснение (дететот ми е родено през март 2009) и досега получавах 90% от заплатата. през май трябва да получа ена минимална заплата за април, обаче още няма нищо... от НОИ са казали, че няма проблем - да чакам... да де, ама аз разчитам на тези пари и тичам като луд кон всеки ден до банкомата  Sad

# 70
  • Мнения: 2 200
Изплащането на майчинството зависи от това кога ще се подадат данните от работодателя в НАП. До 410-я ден НОИ изплаща обезщетение и без да е постъпила информацията в НАП. За това при обезщетението до 410 дни се получават парите всеки месец до към 5-то число. Другата причина сигурно е годишното преизчисление. Като преизчисляват болнични и майчинства от предходната година, малко забавят плащането на обезщетенията за текущия месец.

# 71
  • Мнения: 1 708
Аз също не съм си получила парите още.Звънях в нашето НОИ и ми отговориха,че са ги накарали да правят някакво годишно преизчисление за 2009г и затова се забавили.След сряда да съм си чакала превода.Иначе съм имала преводи от 1-во число до 15-то най-късно.

# 72
  • Мнения: 179
 И моите парички ги няма още а ги превеждат до 15 число най късно Sad

# 73
  • Мнения: 1 044
Аз все още не вземам майчинство,но вземам болничен,който този месец наистина много закъсня.По принцип до сега най-късно до 10-то число биваше преведен по сметката ми но този месец уви
тичам като луд кон всеки ден до банкомата  Sad
Предполагам,че щом и майчинството се получава от НОИ(понеже до сега не знаех),става въпрос за един и същ проблем,и няма нужда да им звъня

# 74
  • Мнения: 550
Аз също не съм си получила парите още.Звънях в нашето НОИ и ми отговориха,че са ги накарали да правят някакво годишно преизчисление за 2009г и затова се забавили.След сряда да съм си чакала превода.Иначе съм имала преводи от 1-во число до 15-то най-късно.
И аз имам такава информация, този месец ще има малко забавяне

Общи условия

Активация на акаунт