Отговори
# 60
  • Мнения: 1
честито бебче на данчето!

[size=14pt]честито и на всички майчета които гушкат вече своите сланца[/size]
[size=14pt]
а на останалите леко и безпроблемно раждане[/size]

# 61
  • Мнения: 326
ЧЕСТИТО НА ДАНЧЕТО!!!   bouquet  
Най-после......Да им е жив и здрав малкия Петър и много да ги радва!

Аз днес бях при моя док, всичко е ок, имам вече разкритие 1,5 см., изгладена и мека шийка, така че се надявам скоро и ние да се похвалим с жив и здрав бебок  Praynig Даде ми и направлението за хоспитализация и така........

Ех как се радвам за Данчето, толкова чака, чака и ето на....Така че Мили Ванили, спокойно и твоя ред ще дойде, миличка.
Ами Веси Меси - ти си по за мислене душичко, с този голям корем, с този термин .... дано днес е твоя ден! Пожелавам ти го от сърце.

Ани да нацелуваш малката буба от нас много - все по-сладка  и по-сладка става.

Гери пиши и ти. Как е Кая? Слуша ли те? Слагай снимки.......като имаш време, разбира се.

За уреда за готвене на пара - имам приятелка, която ползва точно това за стерилизатор и е доволна. Не знам точно как се ползва, но явно че става.

# 62
  • Мнения: 1 710
Честито на всички изпитали прекрасното чувство да гушнат най-после малките си сладки бебенца! Да са живи и здрави дечицата, да имат прекрасно детство и да се щастливи!

Аз все още не мога да вляза в ритъм. Признавам, че никога не успявам да се организирам достатъчно бързо, но все се надявах да им остава повече свободно време, макар и с две малки деца, но явно ще си остана само с надеждите. Wink Безсънието ми идва в повечко, защото Бояна е активна нощем, тогава е будна, тогава е и най-гладна и държи да суче почти постоянно, тогава иска да се прегръщаме, а през деня спи почти непробудно и не се буди по 5-6 часа, но аз не мога да се възползвам и да поспя. Нощем я дохранвам с АМ, защото доста плаче и аз реших, че е от глад. През деня й предлагам само кърма и е спокойна.

# 63
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Е Данче, Честито! Много се радвам за вас!  Hug

Taigi, Не се притеснявай! Вероятността да има проблем е минимална. Проблемно щеше да е ако не си пила елтирокс, а си имала нужда от него. На бебчо му трябва, а ти си му го набавяла. И Марк беше много кротък в началото и питах моя педиатър дали му влияят всичките хапчета и негативни емоции. Пиех по 27хапчета на ден, да не говорим за тормоза, който изтърпях от баща му. Пък бебчо е добре. Сега го мъчат колики и ми се иска да е пак същото поспаливо бебче като в началото  ooooh!.
Иначе може да му пуснеш едно ТСХ за твое успокоение, но доста трудно ще намериш лаборатория която ще се съгласи да вземе венозна кръв на толкова малко бебе. Аз ще си го спестя  Peace.

Зарче, Веси Пожелавам ви това да е вашият ден!

# 64
  • Мнения: 38
Данчеееее,да ти е жива и здрава рожбичката!!!!!!!!!!!и аз много се разчувствах  Hug
а на теб ,мила,бързо възстановяване и да си се прибирате вкъщи  :hug:
Валееее  Hug
хайде веси и зар4е,вие сте наред!  Hug

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 10:44 от anni2002

# 65
  • Мнения: 0
Добро утро на всички.

Честити нови бебета.
И много моля тези с термин 13ти да не бързат чак толкова Rolling Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 6 607
Данче, честит ви мъж! Да ви е жив и здрав като камък като името което носи ! (апропо - поздравления за името  Hug)

сем. Стоянови, честита ви щерка ! Поздравления и за щастливата мама !


Сесил, уви в деня на секциото може би можеш само да го сложиш на гърда като ти го донесат да го видиш бебето. Ако някой се съгласи да ти го носи на 2-3 часа - няма проблем, но едва ли ще се намери такава акушерка  Twisted Evil, а и специално в Окръжна б-ца в т.нар реанимация на дават бебета. Първия ден си овързан с катетри, вливат ти системи с течности за да се разкара упойката и т.н. и е трудно да се придвижваш. Аз след първото секцио рипнах на 6-тия час да ходя в неонатологията, защото бях сигурна, че ме лъжат, че не са в кувьози  ooooh! Twisted Evil Crazy, въпреки че ми ги носиха 2 пъти да ги видя след опирацията,  и да ти кажа тези 30-40 метра бая ме озориха, при условие, че имам претенции, че търпя на болка. Неонатоложките щяха да припаднат като ме видяха как влача и торбата на катетъра. Овикаха ме, че ще пренеса разни гадости на бебетата и добре, че мойто док се намеси да ме пуснат да ги видя. Ако всичко е о.к. нормално след секцио можеш да станеш след 16-24 часа, в зависимост от това как се чувстваш и дали ще станеш сама или ще чакаш да дойде някой да те раздвижи и тогава ти дават бебето, ако политиката на б-цата е бебетата да са при вас.

# 67
  • Мнения: 38
Данчеееее,да ти е жива и здрава рожбичката!!!!!!!!!!!и аз много се разчувствах  Hug
а на теб ,мила,бързо възстановяване и да си се прибирате вкъщи  :hug:
Валееее  Hug
хайде веси и зарче,вие сте наред!  Hug
п.с.
честито бебе Кристина  на Стаматко

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 338
Данче, честито момченце, много да е здраво и да ви радва. Честито момиченце и на сем. Стоянови. Биби, много ти благодаря за отговора  Hug Аз днес имам много силни болки, които започнаха от вчера през нощта  Rolling Eyes Чувството е все едно съм в цикъл и болката я усещат от влагалището и отива към дупето  Blush Има ли някой друг с такава болка или да звъня на гинеколожката ми. Ох, вече си знам датата и направо умирам от страх  Confused Приятен ден на всички  Hug

# 69
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Честити нови бебешори  и поздравления за всички щастливи мами!!! Да са им живи и здрави и растат умни, послушни и добрички! Peace

Аз много не чета напоследък, понеже съм се ошашкала - големият стрес при раждането явно твърде много ми се е отразил и нямам кърма. Sad Това при положение, че първото си дете съм го кърмила повече от година. А уж разработени каналите и щяла да тръгне по -бързо....
Аз не спирам да правя какво ли не де, и от кърмаческия форум ми дадоха съвети, надявам се да се справим!
Но ще наминавам да видя новите попълнения... Wink
 HugЛеко раждане на малкото останали още неродили мами!!!

# 70
  • Мнения: 65
Мечопух мисля и аз да мина  в петък на лекцията, ако не ми дотежи много, че напоследък съм татка подута , че едва ходя   Cry

# 71
  • Мнения: 127
valeto мерси, че питаш за Кая  Hug Добричка е много, плачка общо взето когато е гладна и оакана  Mr. Green Хапва си добре, вече и зърната спряха да ме болят и кърменето е много приятно. Яде горе долу през 3 часа, понякога пропуска хранене, защото спинка, но аз не я будя, тя после си наваксва  Simple Smile Научихме я да заспива на ръце, но аз лично не мога да я оставя ревяща в леглото без да я гушна  Hug Сещам се да ви споделя, че са ми много полезни пеленките - бархетни и тензухени, за всичко, когато мия дупето, една има винаги под главичката в леглото, полезни за много, така че се снабдете  Peace Коликите май я почнаха, но е леко, зачервява се, свива се, проплаква за кратко и спира, давам и засега чайче Хип, а за себе си взех Хип Натал, витамини за кърмачки под формата на сироп  Peace


# 72
  • Мнения: 3
Мн се радвам и аз за Данчето, да е мн здрав бебчо и мн да я радва. Стисках и  палци, защото отдавна ви чета и знаех колко мн и се ражда вече Simple Smile мен тази нощ мн ме боляха яйчници, и кво ли не беше мн гадно, цяла нощ  Confused само не мога да преценя дали корема ми е слезнал надолу, мъжа ми казва че има разлика, ама аз като се гледам вс ден как да преценя. Видях, че имам една мам да ме извини не си спомням, коя беше, че сега изчетох вс от първата страничка, та беше писала, че са й превели вече за болничен, аз не съм наясно от кога трябва да ни превеждат пари, моя болничен е от 8.03 .........
знаете ли тези подготвителни контракции горе-долу колко време преди бебчо да реши да излиза започват, аз ще съм със секцио по мед.причини и ми е планирано за 12ти ама се чудя дали ще изкарам хахахахахах знам бебека може да реши да ни изненада, нали ще е малко овне  Hug

# 73
  • Мнения: 63
Zar4eнце, и на теб стискам палци. И ти днес със Веси лека-полека да тръгвате вече, че се поизмъчихте!

Сесил, описанието на болката е същата като при мен - остави ниско долу и леко кръста, ами от време на време в някоя поза е режеща все едно малко по-навътре отпред, отивайки към дупето - все едно ще ми се разпори  Embarassed Съжалявам за цветното обяснение. При наличието на това, при мен няма позиви за раждане. Но ако разбереш причината за тая болка от твоята лекарка ще съм ти благодарна да споделиш.


Мечо Пух, на теб казва ли ти някой да ходиш на запис на тонове? Защото моя доктор, който ме следи по ЖК е там; вчера бях, но досега нито един път не са ми правили запис. Само ми ги чуе за кратко и това е.

ГериК, благодаря ти за съвета за тензухените пелени. И за чайчето, което пиеш.
От къде ги разбирате тия 'трикчета' - аз съм като овца. Ако сега не бях прочела, нямаше да се сетя за пелена, а щчх да си ползвам само хавлийка; нямаше да знам за разни чайоше, ами щчх да давам само капки.

Мили мами, които сте родили вече - споделчйте така нещо, което на вас вие е от полза и други такива интересни неща, че повечето сигурно са наясно, ама има такива като мен, на които всеки съвет е много от полза!   Hug

# 74
  • Мнения: 19
Честито на мамите, които вече гушкат бебчета! И специално на Данчето, която май се беше поизнервила покрай чакането Simple Smile

alex_shu, дано кърменето потръгне. Щом имаш добър опит съм сигурна, е ще се справиш!

Alisita, поинтересувай се кога работодателят е внесал болничния ти в НОИ. Плащанията стават до 15 работни дни, като в повечето случаи ги превеждат и по-рано. Справка можеш да направиш в НОИ или на сайта им, след като си вземеш ПИК.

И нашият ден наближава и от една страна ми се иска вече да гушкаме малкия бонбон, но от друга предпочитам да изкачака още седмица. Много ми е криво заради тази епидемия от морбили. Днес дори се обаждах в РИОКОЗ, за да попитам дали има изгледи да я отменят. Но не би Sad Съответно няма да допуснат бащата при мен нито преди, нито по време, нито след раждането...  

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 11:53 от kaat

Общи условия

Активация на акаунт