Сърбеж на гърдите по време на бременност - моля помогнете

  • 18 959
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Според мен е рано за разтягане, но знае ли човек.
Освен да се мажеш с нещо, което момичетата преди мен са ти препоръчали, не знам какво друго да те посъветвам.
Аз не съм се мазала с нищо, а стрии нямам, но всичко е до тип кожа.

# 16
  • Мнения: 425
И аз имах такива сърбежи с първата бременност, още съвсем в началото, точно по гърдите и с такива стрии се обзаведох, че ми се ревеше като се погледнех. После избледняха и почти не се личат, но тогава беше грозна гледка. Измазах много кремове, но нямаше особен ефект. Аз бих те посъветвала веднага да почнеш да се мажеш с нещо, щото и аз така се чудех от какво ме сърби и докато се усетя беше късно. И се опитай да не се чешаш, че по зле става.

П.П. Така като гледам си с термин за ноември, ела ако искаш при нас в ноемврииската темичка, там имаме още една мама, която чака 3 бебчета Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 060
И аз мисля, че е от разтягането на кожата, почвай да мажеш с крем против стрии или масло или каквото си избереш.

# 18
  • Мнения: 572
Здравейте момичета , бременна съм във 8 седмица и гърдите и корема страшно много ме сърбят. Моля ви дайте ми съвет как мога да се избавя от този сърбеж,че вече почна кожата да се разранява на места.

Това е напълно нормално защото в този период и за напред кожата на гърдите и корема се разширява. А за това как да отмине нямам представа може да пробваш с бебешко олио така хем можеш да избегнеш стрийте и все пак може да спре и сърбежа.
Успех и здраво бебче на финала Hug

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Кожата се разтяга.Мажи се.

# 20
  • Мнения: 1 186
Аз пък имах през втората бременност,невероятен сърбеж само по зърната Rolling Eyes...мазах се с Гермастан Peace

# 21
  • Мнения: 1 420
Най-добре се посъвтвай в аптеката и си взема някой хубав лосион за бременни. Мажи се по 2-3 пъти на ден  Peace Аз ползвам на Палмърс лосиона и съм много доволна  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 39 766
Имах ужасни сърбежи по корема и гърдите и с двете бременности. Използвайте някаква козметика.
Струва ми се, че 8г.с. е рано за разтягане на кожа, но не и невероятно. Втората бременност започна да ми личи от рано.

# 23
  • Мнения: 6
Мустелата е готина за мазане. Аз се мажа, но пак си излизат тези стрии. Дано нямаш, въпреки сърбежите. Peace

# 24
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Може да се дължи на разпъването, но не е излишно да наблюдаваш цялото си тяло, особено за обриви.

# 25
  • Мнения: 468
 Имах много неприятни сърбежи по гърдите през първата си бременност. Питах личната си лекарка и нейното обяснение беше разпъваща се кожа, но тогава вече гърдите ми не растяха. По време на двете ми бременности кожата ми се разпъна, но най- вече на корема, не ми се появиха стрии и не ме е сърбяло. За сърбежите донякъде ми помогнаха хладни душове и въздържане от чесане. Мажех се с обикновени лосиони за тяло, но е по- добре с нещо предвидено за бременни.

Хормонални промени...
 
    Това ми се струва най- логично.

# 26
  • Мнения: 31 198
Мажи се с нещо качествено.

# 27
  • Мнения: 215
УУУ и мен много ме сърбаха в началото на бременността,ама след време сърбежа изчезна.Не съм се мазала с нищо.

# 28
  • Мнения: 201
Пробвай мазила, което помогне, някой по-овлажняващ крем като на авент например. Но спасението е докато действа мазилото, причината е и в хормоните, и предполагам в разтягането на кожата. С първата бременност нямах подобни явления, но с втората сърбеше до непоносимост.

# 29
  • Мнения: 2 658
Аz имах сърбеж, ужасн, но само с първата бременност. Но повече по корема и то от 6ти месец нататък, някъде.. Маzане му е майката, няма как. С каквото ти си прецениш.

Общи условия

Активация на акаунт