Какво ви дава сили?

  • 3 380
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Какво Ви дава сили, за да преодолявате трудните моменти в живота?
Как се борите с тъгата и отчаянието?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Интересна тема  Wink ами да видим.Аз лично когато съммного ядосана готвя и слушам музика.Когато ми е най тежко сядам и си припомням хубави моменти,така се зареждам с нови сили.И имам правило:"Когато няма повече накъде да се влошат нещата,започват да се оправят."

# 2
  • Мнения: 2 136
Силна музика и разглеждане на старите черно-бели снимки от детството!
С тъгата и отчаянието гледам да не се сблъсквам, поне засега не съм изпадала в такива моменти Peace

# 3
  • Мнения: 4 841
Зависи за какъв труден момент става въпрос. Ако човек е в депресия за 5 качени килограма или за три пъпки на лицето, е едно; ако е загубил някой близък човек - съвсем друго.

Мисля, че "силите" на всеки един от нас са си вътре в нас. И не става дума някой или нещо да ни ги "даде", а по-скоро да ни помогне да се мобилизираме.
За мен такива "мобилизиращи" фактори са най-близките ми хора - мъжът ми, детето ми, най-близките ми приятели. Една прегръдка или една добра дума. Също така любимата ми музика, любимите ми книги, любимите ми филми...
Понякога трудните моменти не трябва да се преодоляват, а да се изживеят, човек има нужда и да поплаче, и да покрещи (зависи от темпереманта), за да се освободи от конкретната емоция и да продължи напред.

Но всичко това са супер общи приказки, защото както споменах, има огромна разлика между това, какво разбираме под "труден момент".

# 4
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 804
Не съм от хората, които чакат нещо или някой да им дава сили. Обикновенно сама се мобилизирам в един момент. Тъй като съм склонна често да изпадам в подобни тъжни състояния, а всъщото време съм напълно наясно, че 99% от нещата са само в главата ми и са плод на самовнушение, единственият лек съм си аз самата.

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 12:40 от Tatti

# 5
  • Мнения: 426
 Ами на мен по принцип много ми върви в живота, отчаяние никога не съм изпитвала, а и кой знае какви трудни моменти не се сещам да съм имала. Но аз съм много усмихната и позитивна, никога не мисля за лоши неща, за болести и др. и съответно не ми се случват.
Позитивно мислене му е майката. Ако преживяваш някакъв труден момент, мисли си че всичко ще се оправи, усмихни се на проблема и в един момент ще ти се стори по-малко страшен  Peace

# 6
  • Мнения: 1
Имам хубава работа, имам добри приятели, спортувам, имам свобода, имам близки хора, които ме обичат и които аз обичам, имам една прекрасна племенница.........но понякога ме обзема едно гадно чувство, което ме задушава. Не обичам да споделям много с приятели. Старя се да не се вкопчвам в миналото, да мисля за момента, за днес и утре. Незнам какво ме чака за в бъдеще, старая се да не мисля за него, защото каквото най-малко съм очаквала, че би могло да ми се случи, се оказва че ми се случва. Живота е хубав, но сякаш минава неусетно покрай мен.
Мислите ли, че силата е самите нас? В нашата нагласа към нещата, които се случват? Не винаги човек успява да гледа философски над нещата. Не винаги се получава за съжаление. Дали нещата се случват, защото така трябва, защото така е писано или просто до голяма степен и ние имаме участие в това да се случат?

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Нашият син ми дава сили!!! За всичко в този живот. Всъщност за мен той е смисъла на живота ми.Трудните моменти преодолявам с негова и с тази на съпруга ми помощ. Когато най-близките ти хора са с теб нищо не е толкова страшно. Когато имаш вярната им подкрепа и най-страшното не изглежда толкова... гадно. Благодарна съм на съдбата, че ги имам до мен.

# 8
  • Мнения: 4 841
Имам хубава работа, имам добри приятели, спортувам, имам свобода, имам близки хора, които ме обичат и които аз обичам, имам една прекрасна племенница.........но понякога ме обзема едно гадно чувство, което ме задушава. Не обичам да споделям много с приятели. Старя се да не се вкопчвам в миналото, да мисля за момента, за днес и утре. Незнам какво ме чака за в бъдеще, старая се да не мисля за него, защото каквото най-малко съм очаквала, че би могло да ми се случи, се оказва че ми се случва. Живота е хубав, но сякаш минава неусетно покрай мен.
Мислите ли, че силата е самите нас? В нашата нагласа към нещата, които се случват? Не винаги човек успява да гледа философски над нещата. Не винаги се получава за съжаление. Дали нещата се случват, защото така трябва, защото така е писано или просто до голяма степен и ние имаме участие в това да се случат?


Не разбирам конкретно какъв ти е проблемът, но ти си знаеш...

На подчертаните ти въпроси - да, категорично и милион пъти ДА!

# 9
  • Мнения: 800
Сила ми дава мисълта ми (позитивното мислене), любовта на близките ми (децата и мъжа ми), слънцето, тревата, разлистващите се дървета ... т.е. природата. Винаги когато ми е било тежко съм отивала някъде на "зелено" - природата може да лекува всичко, а от нас зависи да се научим да си "помагаме" сами.

# 10
  • Мнения: 1
В една друга тема бях споделила, че преди година направих аборт по желание. Но сега неискам да се фокусирам в/у това. Прекалено болезнено е за мен, а и колкото и съчувствие да получа, болката си остава и тя си е само за мен. Благодарна съм за куража и подкрепата, които получих тогава. Често се връщам назад и ................ ми става тъжно.

# 11
  • Мнения: 800
Тогава не се връщай назад, а гледай напред!

# 12
  • Мнения: 268
Миналото е нещо, което НИКОГА не можем да променим.
Не живей с него, а се съсредоточи върху настоящи момент и върху "утре".
Направи това, което би те направила щастлива и не се обръщай повече назад!

# 13
  • Мнения: 12 687
Щях да кажа - децата, но явно не е много на място.   Hug Хубавото те очаква  Някъде в бъдеще.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 957
Не винаги човек успява да гледа философски над нещата.
Знаеш ли, понякога точно философският поглед обръща колата. Понякога имаме нужда да не бъдем сдържани, да не мислим много-много, а просто да правим нещата. Сякаш си събрала много напрежение, което задържаш вътре в себе си. Изкарай го, дори да е под формата на недотам адекватна реакция или някое изненадващо действие. Всички имаме нужда от "клапи". Когато ме налегнат черните дни, знам кой ще ми помогне, знам и как. При всеки е различно обаче. Но едно е сигурно - извади напрежението от себе се, дори това да не е много красиво.

Общи условия

Активация на акаунт