Банята-13та тема

  • 107 530
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 878
ylitha , на мен на прима виста ми идва идеята да се сложи най-обикновена висяща мивка и отдолу да си сложиш коша. Това е и много изгодно откъм финансова гледна точка. Така или иначе няма кой да ти гледа и влиза в мокрото помещение.

# 31
  • Мнения: 55
ylitha , на мен на прима виста ми идва идеята да се сложи най-обикновена висяща мивка и отдолу да си сложиш коша. Това е и много изгодно откъм финансова гледна точка. Така или иначе няма кой да ти гледа и влиза в мокрото помещение.
Мислих го и аз това, но предполагам че сифона ще пречи  Sad а и както писах и преди то е нещо като 'предверие' на тоалетната и мисля всъщност гостите да ползват тази тоалетна, а другата, която ще е в банята да е за семейството.

# 32
  • София
  • Мнения: 714
Kölsches Mädel този  за банята колко струва ако не е тайна. Може и на лични.

# 33
  • София
  • Мнения: 714
Може да си вдигнеш мивката малко по високо и да си поръчаш един обиновен шкаф от ПДЧ, в който да пъхнеш какъвто си избереш кош.

# 34
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
 Simple Smile

# 35
  • Мнения: 27
Здравейте  Simple Smile

Не пиша често, но чета всичко  Grinning Тези дни ще ви покажа и моята баня  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 1 878
Kölsches Mädel този  за банята колко струва ако не е тайна. Може и на лични.

Не е тайна  Grinning .Купих си го от един онлайн шоп от английския Ибей. Дала съм линк на предната страница.
Струваше около трийсет и няколко лири .Мисля, 4е ми излезна около 80 лева. Не смятам доставката до Бг, защото си бях поръ4ала доста неща наведнъж. Да кажем, 4е доставката за едната батерия да е била около 15, 20 лева, което са супер груби сметки. В целия кашон имаше 1  мивка, 3 батерии и един душ и ми излезна 100 лева. Смятай!

# 37
  • Мнения: 47
Kölsches Mädel този  за банята колко струва ако не е тайна. Може и на лични.

Не е тайна  Grinning .Купих си го от един онлайн шоп от английския Ибей. Дала съм линк на предната страница.
Струваше около трийсет и няколко лири .Мисля, 4е ми излезна около 80 лева. Не смятам доставката до Бг, защото си бях поръ4ала доста неща наведнъж. Да кажем, 4е доставката за едната батерия да е била около 15, 20 лева, което са супер груби сметки. В целия кашон имаше 1  мивка, 3 батерии и един душ и ми излезна 100 лева. Смятай!

А къде е произведен?

# 38
  • у дома
  • Мнения: 1 581
продължавам да събирам идеи  Heart Eyes

# 39
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И аз събирам идеи. Планирам да сложа вана както е на първия пост. Сигурно сте коментирали стотици пъти, но да попитам и аз, имам нужда от актуална информация- Колко ви излезе ремонта на банята- т.е. плочки, санитария, осветление, всичко с една дума, основен ремонт.

# 40
  • Мнения: 746
За обикновена баня с тоалетна около 3,5 м/2 с плочки на Кай, вградено казанче , конзолни тоалетна чиния и биде, шкаф ПВС, нямам параван или душ кабина, майстора ни взе по 25 лв/м2 , та към 5 300. Като В и К, монтажа на санитарията и на окачения таван го правиха мъжът ми с негов приятел.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Аз пак идвам с въпросче  ..........да има малка мивка вградена в шкаф за пране........



Има такива шкафове - мивката е вградена в шкаф, който като се отвори - на вратичката е вграден решетъчен кош за пране, но имам спомен, че кошът беше малък (поне за мен). Можеш спокойно да си направиш и индивидуална поръчка, мисля че сифонът няма да пречи. Peace

# 42
  • Мнения: 5
Всички ли си правите окачен таван в банята? Аз по принцип не ги харесвам особено, но освен естетическите, имам ли други съображения, заради които е добре да се направи такъв?


Аз искам лунички (spotlights, не знам как се казват точно) и затова искам смъкнат таван Simple Smile И да се скрият някои висящи тръби от горния апартамент. Иначе колкото по-висока, толкова по-добре...

Аз се притеснявам от мухъл и течове отгоре евентуално и затова съм се замислила за необходимостта от окачен таван в баншта...скрива доста неща..Трябва скоро да го измисля, че все пак си е разход. Grinning


Вместо запис - за окачените тавани - за мен окаченият таван е голямо предимство, не само че естетически стои по-добре, но и е практичен. Над него успешно се скриват течове, кабели и трафове за осветление, вентилатори, монтират се лунички и др. Особено ако е тип амстронг и то с ПВЦ пана, които са подходящи за баня - почистването е супер лесно, дори и отгоре да потече теч, те няма как да станат на петна. А, дори и, една част да се повреди - само се сменя паното. Друг вариант за окачен таван е с гипсокартон или опънат таван, но са по-скъпи. Естествено трябва да има височина за окачен таван - като е готов да бъде някъде на 2.40м Peace

Здравейте Simple Smile
На мен главният ми мотив за окачен таван бяха луничките - искам в банята да имам повече от една лампа, искам да е много светло.. Все още не съм започнала да се занимавам с окачения таван. Първо ще налепим плочките и след това тавана..

# 43
  • Мнения: 5
Аз пак идвам с въпросче  ..........да има малка мивка вградена в шкаф за пране........



Има такива шкафове - мивката е вградена в шкаф, който като се отвори - на вратичката е вграден решетъчен кош за пране, но имам спомен, че кошът беше малък (поне за мен). Можеш спокойно да си направиш и индивидуална поръчка, мисля че сифонът няма да пречи. Peace

Аз много държах да имам кош за пране във шкафа за банята. В крайна сметка склоних да си купя шкаф без кош за пране, но ми беше обещано да ми се изгради - продавали се метални кошове, имало и свързващи елементи.. Като се случи ще споделя откъде какво сме купили и т.н.  Единственото различно е, че кошът няма да се отваря директно с вратата, а ще трябва да се накланя с ръка, но не мисля, че е проблем.

# 44
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Вместо запис, да се изкажа и аз за окачения таван. Наложи се да сложим такъв, защото от комшиите течеше много и просто всичко беше ужасно. Преди ремонта бяхме с ПВЦ, за да не ми пада мазилката на главата  Laughing. Сега сме с платна. Надявам се да не ме наводняват, че ... направо не ги виждам  Twisted Evil.

Общи условия

Активация на акаунт