да преговорим накратко

  • 3 770
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
ние преди време опитахме да лекуваме виктория с хомеопатия. отне ни много време. проблемът, който лекувахме, не се повлия. за сметка на това се изредиха маса хреми и кашлици и когато стана много зле се наложи да се ткажем от хомеопатията и с няколко поредни антибиотика компенсирахме закъснялото лечение.
та затова съм скептична. много даже съм скептична.

п.с. а първоначалният проблем, заради който се насочихме към хомеопатията, се повлия много добре от стандартно лекарство, предписано от стандартен лекар.
Не може да се каже по-точно-10х... .  Peace
Време е с илюзиите (и лъжата) да се приключи. Все пак живеем в 2005, а не в 1705.

# 16
  • Мнения: 1 072
нищо. най-вероятно в вирус, минава ни за 3 дни. Ако кашля повече време ще се обадя на докторката. Ако има температура повече от 3 дни ще се обадя на докторката.
В това време: яде колкото му се яде (обикновено е злояд, така че нищо ново), спи когато по колкото му се спи, ако няма температура го къпем в по-топла баня и след това го разтриваме.
Естествено, всичко това само ако детето е жизнено и весело (те са така обикновено мойте, с 40 градуса, но не можеш да ги спреш). Ако плаче много, или е отпуснато или е отпуснато, или има вид наистина на болно или да го боли нещо ще се обадя веднага на доктор, дори и през нощта, ама тук ставаше въпрос за сутринта, де...

Последна редакция: пн, 17 окт 2005, 21:49 от SaraJK

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Янита, за какво ни изпитваш все пак? Кажи отговора сега  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
Бу, не схвана ли - проверявам колко отговорни родители сте и дали се грижите за децата си. имам тайна индивидуална мисия Wink

мислех, че ще е полезно в началото на сополивия сезон до обменим инфо за разни  спешни мерки, които прилагаме при неспешни състояния, т.е. неща от сорта на:
- ударна доза витамини, чайове, целебни бъркочи
- компреси и разтривки
- сополоспиращи методи

конкретният повод да питам е, че габа в събота се събуди с почти мъжки глас и както каза сестра й беше "станала с лицето към чаршафите", та ми се наложи да приложа топла вана, мед и лимон и разни други домашни "съживителни" рецепти. и много гушкане, разбира се.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Ха, Яни, чак сега виждам темата.
При обикновена хрема - много цитруси, повече течности, чай с мед и лимон, ехинацея (има смисъл ако започнеш при първи симптоми).
Ако се развие и започне да кашля от секретите -  освен горното и компрес с лук на гърлото- works like a charm, както се казва. Ей тук на Флаш го описвах. Това при нас действа безотказно - миналата година само това беше терапията в яслата. При по сериозни случи давам и саменто/нони + импровизирани инхалации на пода под одеяло, екипирани с фенерче и книжка.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До болка познат сценарий. Обаждам се на педи, тя казва да дам 3 Осцилококцинума през 6 часа, сутрин и вечер ампула вит. С и ако вдига Т над 37,5-38- сиропче с парацетамол. За нослето- Коларгол. Ако до 2 дена няма подобрение- да й се обадя да запиша час. Аз първото обжадане го пропускам- просто е излишно, направо действам.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Ива, сега прочетох рецептата за лучената манджа на гърлото. въпросът ми е дали после по кожата остава характерната миризма, за да знам за кога да планирам компреса.
габа продължава да кашля макар и доста по-рядко. средно 4-5 пъти на ден се случва да се закашля силно. иначе си има вид на напълно здраво дете. сестрите в детската градина са изумени, защото всеки ден я преглеждат старателно и самите те ме убеждават, че е здрава.ще пробваме с лука. дано да се оправи.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
имам въпрос за осцилококцинума:
нали е хомеопатично лекарство?
нали хомеопатията се антидотира (така ли се казваше?) от благини като шоколад и мента?
нали хомеопатичните лекарства се дават с 30-60 минути "отстояние" от прием на храни и напитки?
това означава ли, че децата трябва да са на почти постоянна диета откъм какао и че се хранят и пият под час?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Водя я на лекар, ако има температура викам лекар у нас. Повечето частни лекари работят и събота и неделя, някой правят и домашни посещения. Все пак си плащаме.
Последния път от опити да излекувам бабешката едни марсоли, имам горчиви спомени. Секрета се стече към ухото, пихме 15 дена антибиотик, пукнаха ни тъпанчето на едното ушенце. Всички деца са различни, не бива да си правим експерименти със здравето им. Лекарят знае най-добре.

# 24
  • Мнения: 1 077
Цитат
имам въпрос за осцилококцинума:
нали е хомеопатично лекарство?
нали хомеопатията се антидотира (така ли се казваше?) от благини като шоколад и мента?
нали хомеопатичните лекарства се дават с 30-60 минути "отстояние" от прием на храни и напитки?
това означава ли, че децата трябва да са на почти постоянна диета откъм какао и че се хранят и пият под час?


Всичко това е така, но при мен осц. действяше на прима виста.  Mr. Green Почти не знаех що е хомеопатия, камо ли антидотиране.
Все пак е хубаво да няма повече от едно "нарушение" наведнъж. Например при профилактика е добре да се даде сутрин - т.е. преди да е ял или пил човек. Добре е да не си мие зъбите веднага след това.
Не е толкова фатално антидотирането, пък и правилата съвсем не са церберски. Естествено, би било просто прекрасно да не се антидотира, така действието дори на еднократен прием, по думи на хомеопати (хм), може да продължи да действа и година... newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 873
- запушен нос - отпушваме го/ със Стеримар и/или инхалации
- сополи (с всевъзможни вариации на цвят и консистенция) - същата процедура, чистим докато има какво, евентуално давам Алиум цепа
- болки в гърлото - чай с мед и лимон + Тантум верде
- кашлица - според кашлицата т.е. освен горното може и 1-2 приема на съответния сироп за кашлица
- повръщане - диета + течности/чай, вода от компот/
- липса на апетит - нищо не предприемам, не е длъжна да яде всеки ден а и един сладолед няма да откаже Laughing

При хрема - течащ нос и очи, кихане и т.н. вирусни истории - осцилоскокцинум на 3 или на 6 часа 3 приема и после още 3 приема на 12 или 24 часа ако се налага + мултивитамини
При Т - спокойствие, чист въздух и добро настроение/ любимо филмче или приказка/.
При внезапни болки в ушите - Отипакс + задължителен преглед при дежурния педиатър в спешна помощ в ОКРБ. Според това което е видял вътре следва и лечение...

Когато сме стигали до лекар в 99% от случаите лечението което съм предприела се одобрява от тях, в 1% включват антибиотик. Познавам си децата и знам как и на какво реагират положително.

# 26
  • Мнения: 1 655
имам въпрос за осцилококцинума:
нали е хомеопатично лекарство?
нали хомеопатията се антидотира (така ли се казваше?) от благини като шоколад и мента?
нали хомеопатичните лекарства се дават с 30-60 минути "отстояние" от прием на храни и напитки?
това означава ли, че децата трябва да са на почти постоянна диета откъм какао и че се хранят и пият под час?
Хомеопатични лекарства се антидотират с кафе, мента, алкохол, силни миризми, билкови чайове (само липов, шипков и плодов чай са допустими). Какаото и какаовите изделия няма да антидотират, стига да не се погълнат в огромни количества, например 1 кг шоколад:)
Ти какво искаш да лекуваш с осцилококцинум? Ако е за състоянието което описваш с кашлицата, едва ли ще повлияе.

# 27
  • Мнения: 6 323
 - запушен нос
Стеримар

- сополи (с всевъзможни вариации на цвят и консистенция)
Стеримар + капки Ксилометазолин (за малкия - 0.5, за каката - 1.0)

- болки в гърлото
Хексоралетен или Тантум Верде за смучене

- кашлица
В зависимост от вида на кашлицата
Алергична + свиркащи гърди - Вентолин+Калергин+някакъв сироп облекчаващ кашлицата (Проспан с бръшлян или на д-р Тайс с живовляк)
Суха, мъчеща - включвам нещо отхрачващо Мукосолван например
Без свиркане и не мъчителна - само сироп от рода на Проспан

- повръщане
Диета, течности на 5-10 мин. по лъжичка, електролитен разтвор (вода+сол+захар) или рехидрин, смекта, Вомитусхил свещички

- липса на апетит
Не насилвам, предлагам алтернативи - кисело мляко, солети, солени бисквити

- температура
Панадол за малкия, Калпол за каката. При висока температура (над 39) - свещичка ефералган. При температура над 40 - компреси с хладка вода и стърган картоф

Рядко се притеснявам и рядко ходим на лекар (основно заради бележките за училище и детска градина), викам лекар ако не успея да овладея температура над 40 градуса за повече от половин час (слава Богу досега само веднъж се е случвало), но не съм самоуверена, знам докъде ми се простират знанията - не прибягвам до самолечение, ако не съм сигурна.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Меря температурата-свалям по най-бързия начин ако има,пръскам стеримар или виброцил в носа,давам сиропа за кашлица или Хомеожен за смукане,и бягам бързо към спешния-на 5 минути ми е пеш Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
на мен пък в една аптека тази сутрин ми казаха, че за деца под 4 години няма таблетки за смучене против гърлобол. евентуално можело ефизол, но не било много сигурно.
аз все си приказвам с аптекари и продавачи, та събирам каква ли не информация. (и за птичия грип питах Wink)

вашите малки деца смучат ли таблетки/бонбони, когато ги боли гърло?

Общи условия

Активация на акаунт