възможно ли е напипването на лимфен възел да е нормално?

  • 35 216
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Сега едното чувство затихва за сметка на това със отслабването ми с 2 килограма от януари до сега....
Толкова пъти ми се е случвало и защо точно сега му обърнах такова внивание .....

Престани бе, момиче!

Ще се разболееш наистина накрая и то от страх, не от друго.

# 16
  • Мнения: 617
Малкият ми син има такива тапчета от едната страна на врата.Появиха му се при варицела и още не са изчезнали, а са минали около 4-5 год.Тогава доктора каза, че могат да седят много дълго време.Като се разболее се увеличават, та чак се виждат щото е слабичък и после пак си спадат и се усещат само на пипане.Диференциално броене не сме правили, ама левкоцитите са му били нормални при кръвна картина, а това си е показател. Peace

# 17
  • Мнения: X
И аз изкарах варицела заедно с малкия преди 2 години..може и тогава да са се появили, знам ли. Вероятно все нещо ги е провукирало. А е напълно възможно и си е било там възелчето но да не съм обръщала внимание.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не е смъртна присъда, успокой се най -после. ходила си на лекар, правила си изследвания, значи всичко е наред. Laughing
намери си хоби, нещо приятно , за което да мислиш, нещо хубаво, което да правиш- това " ще те излекува" най- бързо и лесно. отдай се на любов... Wink и не си мисли глупости Crazy

# 19
  • Мнения: X
Пробвам. Мъча се да се получи.

# 20
  • Мнения: 748
Много се чудех дали да пусна такава тема и сега се чудех дали да пиша...защото не ми се мисли от страх.Утре отивам да си правя дефиренциална кръвна картина.Преди месец и половина изкарах един грип и след него ми се възпалиха възлите от лявата страна на врата и от лявата страна на слабините.Тогава дефиренциалното броене не беше хубаво и ми изписаха антибиотик,след който нещата се нормализираха и кръвната картина беше добра.
А преди 10дни ей така от нищото започнаха да ми парят пак лошото е ,че не бях в България и трябваше да изчакам да се върна.Утре ще започна с дефиренциалната кръвна картина ,но лошото е ,че след това незная на какъв лекар да отида/за Бургас става въпрос/
Стискайте ми палци ,много ме е страх ,опитвам се да се успокоявам,но в същото време това парене на възлите ме побърква .Честно казано повече ме е страх от некомпетентни доктори.... Sad
А забравих да кажа ,че си самоназначих лимфомиозит 3х 20к  и ехинацея/от дъщеря ми имам ехинацея форте/

# 21
  • Мнения: 1 495
Преди година и половина ми се беше подул един лимфен възел без да съм болна. Отидох при личната и тя ми каза, че леко ми е зачервено гърлото. Правихме ПКК и съответно всичко си беше ок , но и до ден днешен си стои този лимфен възел леко увеличен. Напипавам и други , които са колкото грахово зърно или си внушавам , не знам , аз много се наблюдавам , което изобщо не е хубаво. Та , понеже доста отслабнах последните години лекарката каза , че било нормално при по - слабите хора да се напипват лимфните възли.

# 22
  • софия
  • Мнения: 386
Включвам се в темата,защото и аз от седмица съм така.Мен и ме наболва ат двете страни на шията.Чудех се,да не е някакъв вирус или проблем с щит.жлеза.И друг път ми се е случвало да се надуе лимфен възел,но не съм обръщала внимание.Сега нещо се панирах.Лекувай паническите атаки ,не ги търпи.Те допринасят за черните мисли и страхове.

# 23
  • Мнения: X
Как се лекуват паническите атаки освен по единствените два начина които аз знам - хапчета или положителни мисли. Второто е по-трудно и най-желателно.

# 24
  • софия
  • Мнения: 386
Със серотонинови ад,после се спират и продължаваме с положителните мисли.Терапията много помага,но за съжаление е скъпа.

# 25
  • Мнения: 748
Е това пък не бях се сетила.....възпален нерв и понеже имам останали увеличени лимфни възли си мислех ,че е  това.
Една седмица бях на гости на приятели ,а те не се утопляват с нищо,просто на хората им е добре,а аз тази година понеже не ми остана ред да тренирам да си раздвижа кръвта ,умрях от студ /когато тренирам не съм толкова зиморничева/
И така в следствие на студени крака ми се е възпалил нерв.
Сто лекарства ми изписаха,но обещавам ще ги пия Laughing
Та мисълта ми е да не търсим под вола теле и да не си слагаме диагнози,защото може да си навлечем някоя болест. Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
Тоест от възпален нерв ти са се подули лимфните възли , така ли ти казаха?

# 27
  • Мнения: 2 777
Абе момиче, ти ако продължаваш да се дерзаеш така, и колкото орех ще ти стане от притеснение  Naughty
Какъв ходжин ти се върти из главата  Shocked На моя баща му поставиха диагноза ходжкин преди повече от 20 години. Повярвай ми, в този случай става въпрос за нещо много повече от едно леко подуто лимфно възелче! И дори това е лечимо, ако се установи навреме.
Това за което ти говориш, както и другите по врата често се подуват и при най-леката настинка. Поне при мен. При синът ми също. И аз като теб се бях притеснила първия път, когато го забелязах на детето. Но, педиатърката ми обясни, че е напълно нормално при настинка и оттогава не се впечатлявам Peace

# 28
  • Мнения: 1 495
И при мен при почти всеки път , като ми се зачерви гърлото , дори и без други симптоми мога да си напипам лимфните възли с големина горе долу колкото грахово зрънце. След време , като се присетя се опипвам да ги намеря , няма ги. Имам само един , който си стои от две години леко увеличен , даже сега като говоря за това реших да си го намеря , но не успях , така , че понякога е и на самовнушение Grinning. Психиката може много болести да ни донесе ако й се оставим.

# 29
  • Мнения: 722
Не мисля, че подут лимфен възел след боледуване е проблем. Моите се подуват често, но не им се плаша. Подуват се и от развалени зъби (както е при мен). Не се притеснявайте чак толкова.

Общи условия

Активация на акаунт