Кои са при4ините заради които бихте се развели

  • 5 076
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ако се чувствам сама, дори и когато той е с мен.
насилие в каквато и да било форма, включително и психическо.
безразличие.
липса на секс и желание за такъв.
липса на приятелство, уважение и доверие.
а докога може да се търпи не знам, при всеки е различно. не съм убедена, че има смисъл да се търпи ако вече се е стигнало до там...

# 16
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 193
ако се чувствам сама, дори и когато той е с мен.
насилие в каквато и да било форма, включително и психическо.
безразличие.
липса на секс и желание за такъв.
липса на приятелство, уважение и доверие.
а докога може да се търпи не знам, при всеки е различно. не съм убедена, че има смисъл да се търпи ако вече се е стигнало до там...
Дори при наличието на всичко изброено пак можеш да търпиш.... но до време .....а причини за търпението или оправдание все се намира  Sick

# 17
  • Мнения: 1 844
Много е сложен този въпрос и едва ли има еднозначен отговор.Лесно е кажеш "Изневяра","Чувствата изстинаха"..ама в реалния живот ако си отговорен човек не затваряш най-важната страница от живота си с лека ръка.
Не ми се иска много-много да мисля за такива неща,които биха били причина за развод. SadНякак гадно ми става.
Но определено съм ЗА развод във всички случаи и при всички семейства ако има НАСИЛИЕ!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Не мога да си ги представя засега. Минали сме през какво ли не. И оцеляваме като семейство вече почти 11 години, преди това бяхме заедно 6. Трудно ми е да си представя някаква супер изненада от страна на мъжа ми, доста добре го познавам.
Но, човек никога не знае.

# 19
  • Мнения: 5 370
Ами....липса на отговорност към семейството във всичките и аспекти.
Също и ако спра да го обичам. Респективно той мене.

За изневярата имам по-особено мнение, споделяла съм го.

# 20
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Когато се почувствам самотна в брака.Когато не ми се прибира в къщи след работа.Когато няма какво да си кажем или да се засмеем.
Това е и при мен на прима виста. Peace

# 21
  • Мнения: 3 066
Неуважение, ако спра да обичам или мен да ме обичат поради ...причини,физически тормоз,изневяра -в какъвто и ред да са!

# 22
  • Мнения: 2 556
Конкретно с моя мъж, ако продължи да си е такъв, какъвто е сега, не бих се развела, освен ако той не поиска развод по някаква причина.

# 23
  • Мнения: 241
И аз се разведох,от самота,понеже бях самотна в брака.От липса на диалог и неразбиране по важни теми.И от постоянното му отсъствие в къщи.Други причини за които бих се развела-насилие под всякаква форма,неуважение.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 098
Зависи докъде ти е прагът на търпимост.. hahaha
Също така зависи кога половинката сам ще си събере парцалите и ще се изнесе  Peace

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Причините трябва да са комплексни.
Ако спра да го обичам- трябва да съм така осигурена, че да мога да гледам сама децата си. Ако той спре да ме обича има по-голям шанс да стигнем до развод.

Ако стане гей- пак не бих се развела. Ако ме пребие- също, просто ще го пребия и аз, но няма да се разведа.

Сетих се за една причина- ако перколяса и стане опасен за семейството си.

Изневярата категорично я изключвам като причина, освен в случай, че вече не ме обича, но пак не е сигурно какво бих предприела.

# 26
  • Мнения: 2 133
Мале, Ерика, егати точната формулировка Peace

# 27
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 193
Причините трябва да са комплексни.
Ако спра да го обичам- трябва да съм така осигурена, че да мога да гледам сама децата си.

За съжаление това определя и прага на търпимост при една майка ....... Sick

# 28
  • Мнения: 1
1. Фалит
2. Ако се влюбя в по-подходящ

# 29
  • Мнения: 1 907
1. Фалит
2. Ако се влюбя в по-подходящ

 hahaha Мимс, обичам те newsm51

При мен, по темата- малко са причините, но са категорични.
Много съм ревнива, имам силно чувство за собственост и една изневяра би била причина. Това е положението, много съм задръстена  Blush Знам какво мога и какво не мога да преглътна. След изневяра, дори да не го напусна аз, ще ме напусне той, след не много дълго време. Познавам се, и той ме познава Blush

Общи условия

Активация на акаунт