Пролет,слънце и цветя,ще ни радват от сега.

  • 99 970
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 296
Тинче, аз пазарувам кажи речи основно само от три места - от тези сортови семена, от Стрелиция и от Гарден Замъкът-Бургас. От сортовите семена досега имам разминаване само в два случая. Купих си от тях 1 корен лупина тъмночервен, а сега като цъфна се оказа розов и с градинската траденсканция. На етикета беше лилава, а цъфна бяла. Иначе си правя поръчките винаги он-лайн, като заявявам, че ще си взема нещата от магазина на женския пазар, тъй като ми е удобно. Винаги са били бързи, обаждали са ми се всеки път по телефона да ме уведомят, че поръчката ми е изпълнена, а когато съм отивала да си ги взема, винаги са ме обслужвали на момента, въпреки големите опашки. И понеже правя големи поръчки, всеки път съм получавала нещо като бонус. Единият път беше пакет с 25 бр. луковици на лалета, веднъж - една роза.
Относно смеските не мога да те посъветвам, защото никога не съм купувала такива миксове.
Искам да ви поздравя, момичета, с тази окъпана от дъжда роза от моята градина

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 15:30 от tzarina

# 721
  • Мнения: 308
   Аууу, Тzarina, прекрасна прекрасно е.     bouquet   Благодаря ти за отговора относно Сортови семена. Би ли споделила какво беше качеството на луковиците, които са ти подарили.

# 722
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
     tzarina, розата ти ме развълнува!  Hug Обожавам ги! Във всичките им цветове и разновидности. Днес при нас не е валяло. Но, не е късно да започне.
 Кога започвате да поръчвате луковици за лалета и нарциси? Никога не съм поръчвала, но тази година искам да си поръчам. Ще се комбинираме с една колежка. Препоръчайте ми коректни фирми, ако знаете такива!


 Приятен следобед !   bouquet

# 723
  • Мнения: 1 296
  Аууу, Тzarina, прекрасна прекрасно е.     bouquet   Благодаря ти за отговора относно Сортови семена. Би ли споделила какво беше качеството на луковиците, които са ти подарили.

Ако трябва да съм обективна - от 25 бр. луковици /от подаръчният комплект/, 3 не бяха хубави, дори бяха доста кухи. Останах с впечатлението, че в тези пакети слагат здрави, но и леко поостарели луковици. Иначе всички останали неща, които съм си купувала бяха в запазен вид и състояние. И гладиолите ми станаха едни високи, и другите неща си нацъфтяха както си му е реда.
Нели, тази роза е от майка ми, и като бяхме деца, тя ни правеше сироп от нея, много е наситена на цвят и аромат и мириса й е страхотен.
Относно лалета, нарциси и зюмбюли аз поръчвам рядко. Обикновено си купувам по избор по няколко луковици, особенно от есенната Флора в НДК. Там можеш да си видиш на място в какво състояние са, как изглеждат, както и какъв вид са. Понякога си купувам по няколко от цвят/сорт, а от друг по 1-2 бройки. В "Стрелиция" и сортови семена също имаш възможност да видиш какви са луковичките, но не и тези, които са пакетирани. А само, които се продават на бройка, защото са изложени в стъклени витрини. Иначе в пакетите има доста трина и колкото и да се мъчиш да проверяваш, не можеш на 100% добре да ги видиш свежи ли са, засъхнали ли са.
А и в последния ден на Флората се правят големи намаления Peace

# 724
  • Мнения: 1 693
Извинявам се за спама, но не мога да не мина.
Почерпете се за порасналото ми момиче. Ще чета и пиша повече друг път.
http://media.snimka.bg/6602/019459034.jpg

# 725
  • Мнения: 1 296
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ТВОЕТО МОМИЧЕНЦЕ, ХЕКСИЛИНА!
Да ви е жива и здрава и да ви радва много.

# 726
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
          ХРИСИ, Честит Рожден Ден на порасналата ВИКИ!

 Да е здрава , обичана и да има много приятели!  HugА вие бъдете щастливи родители на хубавото си цвете!

 Весел празник и много хубави емоции ви пожелавам от сърце!  newsm67

                                   bigdance2      ura    nbirthday

# 727
  • Мнения: 2 804
Честит празник на малката цветарка Вики    bouquet Много здрава и щастлива да расте   bouquet

Тази сутрин поснимах по терасата.


На който му се гледа, ето цялото албумче:
http://svetlanna.snimka.bg/flowers/balkon-lyato-2010.514712.19470476

# 728
  • Мнения: 1 296
Светле, много са ти хубави циганетата и петуниите Hug. Бая са израснали, моите циганета са същите, но растат някак си кичести, като на храстче, а не високо. Дадох си гласа в албума ти с удоволствие Peace. Много обичам цветни балкони. Моят в София е празен, защото по принцип повечето време прекарваме тук в къщата през лятото, а стайните китки ги гледат мъжа ми и големият ми син вече повече от месец. Твърдят, че все още няма жертви Joy

# 729
  • Мнения: 308
   Хексилина, честит рожден ден на твоето момиче. Да расте здрава, винаги да е усмихната и весела и само радост да ви носи.

   Мама Светла, прекрасни цветя.

# 730
  • Мнения: 1 732
Хриси,честита ви рожденничка,да ви е жива и здрава и много да ви радва!

Мамо Светле,страхотен балкон със много красиви цветенца  bouquet
Тцарина,обожавам рози,а след дъжд са много красиви  bouquet

# 731
  • Мнения: 2 804
Благодаря ви за милите думи, момичета  Hug

.... Бая са израснали, моите циганета са същите, но растат някак си кичести, като на храстче, а не високо. .....

При мен всичко расте много на височина, заради сянката на балкона. От същите мангалчета съм занесла и при майка ми и там изглеждат съвсем различо.

# 732
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
     Светле, имаш страхотни цветя! А как хубаво са нацъфтяли...Терасата ти е разкошна!

 Аз се включвам само да ви кажа ЧАО , оставям ви до 13 юли. Отивам на рали, а от там сигурно няма да мога да се включа. Като се върна, ще разказвам.

 Пожелавам ви всичко добро!  Hug

# 733
  • Мнения: 1 732
Нели,лек път,да си изкараш добре и като се върнеш те очакваме с разкази и снимков материал Hug

# 734
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Хексилина,
честита рожденичка и от мен!


Общи условия

Активация на акаунт