Стомашен вирус при дете на годинка

  • 4 072
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
 Здравейте,
 Детенцето ми е от три дни със стомашен вирус.(така каза докотрът). Повръща, има разтройство и температура.  24 часа не и давах нищо друго освен вода,но продължава да повръща. Мога ли да и дам друго освен вода, защото ми се струва доста обезводнена..
  Благодаря ви предварително.

# 1
  • у дома
  • Мнения: 966
Ако детето ти се струва обзеводнено се консултирай с лекар, отново. При малки деца обезводняването настъпва много бързо и е опасно.

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравей, имам горчив опит от обезводняването на дъщеря ми когато беше на 3г.
Незабавно, се консултирай с лекар, щом имаш съмнения.
Успех

# 3
  • Мнения: 0
Съветвам ви да заведете детето в приемно консултативен кабинет Мисля че трябва да се включи система  за да се прекрати обезводняването  Действайте незабавно

# 4
  • Мнения: 27 524
Продават в аптеките прахчета за такива случаи, които се разтварят във водата - соли, глюкоза... Помагат много, но обезводняването наистина е опасно, така че не отлагайте консултацията с лекар  Peace

# 5
  • Мнения: 134
Здравейте пак,
Бяхме на доктор отново  и потвърди , че е вирус. Но дечко  си повръща всичко трети ден. Дадох и хляб и картоф и тях повърна. Ужас. Вече не знам какво да и дам. Докторът каза,че не била обезводнена.

Продават в аптеките прахчета за такива случаи, които се разтварят във водата - соли, глюкоза... Помагат много, но обезводняването наистина е опасно, така че не отлагайте консултацията с лекар  Peace
Не ги харесва и не ги пие.
Venelina55 не мога. Докторът каза,че не била за болница.
 Благодаря ви.

# 6
  • Мнения: 1 735
При такава ситуация стоях 2-3 дни до дъщеря си и през 20 -30 мин и давах по 2-3 лъжички или течност или от диетичната каша на Милупа, тя не искаше нищо и затова просто през съвсем кратък интервал и давах.

# 7
  • у дома
  • Мнения: 966
Не се опитвай да я храниш насила ако не иска. Тези вируси много отслабват имунната система и тя може да не храни с дни. Давай течности, солети, сухари и има едни малки солени бисквитки с фомата на цветенце и те стават. Моя съвет е слагаш такива неща в купички и детето ако иска да си взима /не знам дали е проходила/. Голямата ми дъщеря изкара такъв вирус лятото - една седмица почти нищо не хапна. Но ни вкараха в болница и повръщането спря на втория ден. Свещички поне, против повръщане, не слагаш ли?

# 8
  • Мнения: 1 942
При такава ситуация стоях 2-3 дни до дъщеря си и през 20 -30 мин и давах по 2-3 лъжички или течност или от диетичната каша на Милупа, тя не искаше нищо и затова просто през съвсем кратък интервал и давах.

Точно така се прави  Peace Малко по малко.

Купи обикновени бисквити, препечи хляб, изкисни сирене, картофена супичка без мазнина и хапка по хапка или лъжичка по лъжичка.

3 дни с разстройство е време да спреш плодовете и зеленчуците /краставици и банани обезателно спираш/ и ако имаш възможност да минете на АЛ110 - мляко. За да избегнеш реакция към млечните.

След като не иска тия прахчета със солите във водичката слагай кристалчета сол и сода бикарбонат - няма да ги усети, а стабилизират баланса на солите.

Оплаква ли се, че има болки в стомахчето?

# 9
  • Мнения: 27 524
Дадох и хляб и картоф и тях повърна. Ужас. Вече не знам какво да и дам.

Не я насилвай с храна в никакъв случай. Синът ми след операция на сливиците така повръщаше два дни, от упойката вероятно и при нас спасението се оказа айрян със сол - хем сол, хем леко хранително, хем течност, хем успокои стомахчето  Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 44 229
Добре де нищо ли не даваш?
Лечебна хумана/милупа
Натриев цитрат/или деган евентуално/? ентерол? смекта? има и свещички за повръщане? Хидрасект? Хидратин алфа? Глюкоза? Хип преди имаха сок един пак за такива проблеми...компот от дретки...

за храна - изобщо не насилвай,а най-добре и спри всякаква, най-добре само пробвай с  лечебните млека, докато се пооправи...
моят също приема при разтройства и печени ябълки.

Хубаво е, че не е обезводнено детето, дано и не стане...защото е просто ужастно...

Общи условия

Активация на акаунт