Боядисване с латекс

  • 26 208
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 428
а мен ме интересува трябва ли да се мие латекса, върху който ще се боядисва? Много захабените места над радиатори и в ъглите, имам предвид.

аз нищо не съм мила.
И стана супер.

# 16
  • Мнения: 234
а мен ме интересува трябва ли да се мие латекса, върху който ще се боядисва? Много захабените места над радиатори и в ъглите, имам предвид.

Ние ги измихме преди боядисването, както и минахме с една суха четка / от тези с конците , които се ползват за миене на под/ по всички стени и тавана да се обере праха. Това е добре , защото след това ако има някакъв прах или паяжина като се маже с латекса се размазва. Всичко се боядиса след това само с една ръка и стана супер. Сега имам останал латекс за още една стая  #Crazy но по-нататък.

# 17
  • Мнения: 133
 а може ли да кажете откъде мога да видя и купя латекса levis, също предстои ми боядисване на детската стая и там имам на една стена по средата сложен тапетен фриз, мисля да боядисвам отгоре му и да станат  едноцветни стени, но светъл латекс дали ще може да покрие фриза, който е с меченца; чувала съм че може да намажа фриза с блажна боя , за да забели и тогава латекс, ама  незнам дали ще стане добре; ако имате опит- казвайте newsm78

# 18
  • Мнения: 7 640
Ние ги измихме преди боядисването, както и минахме с една суха четка / от тези с конците , които се ползват за миене на под/ по всички стени и тавана да се обере праха. Това е добре , защото след това ако има някакъв прах или паяжина като се маже с латекса се размазва. Всичко се боядиса след това само с една ръка и стана супер. Сега имам останал латекс за още една стая  #Crazy но по-нататък.
за такова нещо питах. З-то имам смътни спомени за едно боядисване, при което една чернилка се разнасяше с мечето ooooh!.

Дефакто прахта сте обрали със сух моп ли?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Ние в момента сме на етап боядисване...Но на чисто нови, шпакловани стени. Първо минах навсякъде с грунд за боя, сега боядисах тавана, като застъпих леко и стената. След като тавана поизсъхне, ще залепим лепенка най- отгоре на стената, така че да можем да боядисваме надолу с цвят спокойно (тоест най- отгоре на стената ще има една лека бяла ивица).
За цветовете решихме с бял латекс и оцветители. Пък да видим  newsm78
Може после да снимам и да ви покажа...
Ще следя темата!

# 20
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 961
Ние в момента сме на етап боядисване...Но на чисто нови, шпакловани стени. Първо минах навсякъде с грунд за боя, сега боядисах тавана, като застъпих леко и стената. След като тавана поизсъхне, ще залепим лепенка най- отгоре на стената, така че да можем да боядисваме надолу с цвят спокойно (тоест най- отгоре на стената ще има една лека бяла ивица).
За цветовете решихме с бял латекс и оцветители. Пък да видим  newsm78
Може после да снимам и да ви покажа...
Ще следя темата!
Какъв латекс сте взели?

# 21
  • Мнения: 234
Ние ги измихме преди боядисването, както и минахме с една суха четка / от тези с конците , които се ползват за миене на под/ по всички стени и тавана да се обере праха. Това е добре , защото след това ако има някакъв прах или паяжина като се маже с латекса се размазва. Всичко се боядиса след това само с една ръка и стана супер. Сега имам останал латекс за още една стая  #Crazy но по-нататък.
за такова нещо питах. З-то имам смътни спомени за едно боядисване, при което една чернилка се разнасяше с мечето ooooh!.

Дефакто прахта сте обрали със сух моп ли?

Точно така, навсякъде със сух моп.  По зацапаните места с вода и веро.  След това никакви чернилки не се разнасят. И може да имате късмет като мен да минете с една ръка и да стане перфектно.

# 22
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 961
Извинявам се,че ставам досадна Crazy,но да попитам и Lilia37:със какъв латекс боядисвахте и сами ли си го тонирахте?
Тези дни трябва да ходя най-накрая да взимам латекс,а още не съм се спряла на нищо конкретно,знам само със сигурност,че няма да е Левис,защото ми е доста скъп.

# 23
  • Мнения: 2 046
Ще следя темата ви с интерес, защото и аз съм пред "освежителен ремонт".
Сериозния проблем е да се свалят някои тапети- 2 слоя!
Да се обере прахта е задължително! Naughty  "Мазните ръчички" дори махнахме с Меглио...
Латекс върху блажна боя ми се струва странно! Латекса май няма да хване newsm78
Ако грундирате фриза с латекс не е ли по- добре?

# 24
  • Мнения: 234
Извинявам се,че ставам досадна Crazy,но да попитам и Lilia37:със какъв латекс боядисвахте и сами ли си го тонирахте?
Тези дни трябва да ходя най-накрая да взимам латекс,а още не съм се спряла на нищо конкретно,знам само със сигурност,че няма да е Левис,защото ми е доста скъп.
Ами ние отидохме в Баумакс, разглеждахме латекси 1час , четохме и смятахме разходни норми, и накрая си взехме готов цветен "Декоратор" на Мегахим. Установих че цветния е на цената на белия, а не както ми бяха казали , че е в пъти по-скъп. Нищо не сме тонирали, взехме си готов, цвят шампанско. Цената беше около 12лв за 5л. Много е хубав, добра покривност, цвета стана леко по-тъмно от мострата.

# 25
  • Мнения: 140
kakav grund da slozha na vlazhna stena?

# 26
  • Хасково
  • Мнения: 999
kakav grund da slozha na vlazhna stena?
http://www.megachim.com/?m=36&id=1&id2=9 предлагат се и на много други фирми.

До колкото разбирам стената ти е мокра - защо и ако е така как ще я боядисваш?!?

# 27
  • Мнения: 140
Много благодаря. Стената ми е мокра от покрива, който пропуска от съседа ми на калкан. Този покрив периодично се разваля и поправката му не зависи от моето желание. Ако някой може да ми препоръча евтин тенекеджия за поправка на покриви, ще му бъда много благодарен.

# 28
  • Мнения: 486
Здравейте.
И ние ще си боядисваме сами вкъщи, та да питам, харесахме латекс на Боро, понеже имаше доста положителни мнения по форумите. А и не искам да се харчим за повече, понеже сме на квартира и искам да освежим преди бебето да се появи, което е много скоро.
Та въпроса ми е правилно ли съм разбрала
- първо се махат напуканите места, където се рони мазилката и се шпаклова
- после може да се мине с грунд от разреден 50 на 50 латекс
- после се чака (колко време) да изсъхне грунда и се почва боядисването с латекс
- с какъв валяк или мече се работи, понеже дунапренените не ставали за латекс
- обезпрашаването означава минаването със суха или влажна гъба, а петната може и с някакъв обезмаслител или препарат сапунен?
Благодаря ви много!!!

Общи условия

Активация на акаунт