Месене на тесто с кухненски робот

  • 27 662
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Може и да има вече такава тема, за което предварително се извинявам.
Моля тези, които имат опит да споделят с коя точно приставка месите тесто и ако може някои изпитани рецептички за тесто за пици, хлебчета, питки... Praynig
Предварително благодаря ! bouquet

# 1
  • Мнения: 2 803
С пласмасовата приставка, прилича но металния нож, само че е пластмасова. Тестото редовно си го меся там. Любима рецепта ми е на Пеп - чо и на тесто Верди. Копирам ги.

http://pep-4o.blogspot.com/2009/10/blog-post.html

"ПИЦА от пицария "ВЕРДИ"
оригинална ресторантска рецепта
500 гр. брашно
20 гр. мая - 1/2 кубче
1 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
8 с.л. олио
Замесва се тесто /маята се разтваря в хладкото млякото + много малка щипка захар, яйцата се разбиват и всичко се омесва до меко тесто/. Откъсва се топка колкото юмрук, ръцете се намазват с олио, разтегля се до някъде, поставя се в намазнена тава и се раздърпва до краищата. Пицата се намазва с доматен сок, после кашкавал и после всичко останало. Пече се на силна фурна 250-300'С за 10 мин. Не е нужно да втасва, нито да се разточва. Количеството става горе долу за 2 тави

# 2
  • Мнения: 116
Много благодаря!  bouquet
Така си мислех и аз.От години имам робот и го ползвам за какво ли не.А тази пласмасова перка - не.
Може ли още един въпрос?Всички продукти заедно ли се слагат в купата? Колко време се меси?
И изобщо - получава ли се хубаво тесто?Моят комбайн е Filips.
Всякаква информация ще ми е много полезна! Praynig
Пиците у нас са на почит. Peace

# 3
  • Мнения: 2 803
Хе хе и моя е на Филипс.  HugТестото става разкошно в робота, доумесвам си на ръка. Според мене зависи от рецептата. Аз не бухвам всичко на едно, ами спазвам последователността на продуктите както е казала Пеп-чо, маята разтворена, после добавям постепенно брашното и в самото тесто добавям 2 с.л. зехтин. Става по-еластично. Успех и да се похвалиш с чудни пици.  bouquet Както казва мъжа ми и нищо да не стане пак ще е по-вкусно от купешкото.   chef

# 4
  • Мнения: 116
Започвам опитите!
  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз меся както Доро е написала с пластмасовия нож, когато е за по-твърди теста. Понякога се налага да домесвам на ръка, зависи от гъстотата итвърдостта на тестото. Иначе за кексове, сладкиши, сладки- меся с една бъркалка, малка, с преплетени телчета.

# 6
  • Мнения: 594
Ееее...супер! Добре, че някой се е сетил да попита!  Hug
Счупи ми се машината за хляб и няма кой да ми омеси тесто за пица  Embarassed . Ей сега го мятам онзи мързеливец на шкафа да поработи малко!  Mr. Green

# 7
  • Русе
  • Мнения: 659
И мен ме вълнува тази тема, ще я следя с интерес. Мисля да си купя в скоро време робот, но май не всички имат такава бъркалка за тесто. По принцип съм се насочила към марка Мулинекс http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&p … =6124&hotels=

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 10:21 от violet

# 8
  • Русе
  • Мнения: 11 922
  Хоп и аз, с Филипса тук.
Месила съм тесто с пласмасовия нож, обаче после миенето ми е голяма мъка. С клечки и парцалчета бутам по всяка дупка и ми е много трудно с измиването от тестото

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Не съм месила още. Включвам се, за да разбера има  ли някакви тънкости в работата с робота.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Един въпрос- кухненският робот може ли да замести машината за хляб в месенето на тестото?
Хлебопекарната ми взе да сдава багажа, а я ползвам само за тестото, иначе си пека във фурната. В същото време ми се иска и хубав блендер (за смути). И сега се чудя дали не е по-добър вариант направо да си купя един кухненски робот (и евентулно какъв). Само не знам дали ще може да меси хубаво тесто за хляб като старата ми машинка. Приемам съвети.

# 11
  • Мнения: 7 779
Един въпрос- кухненският робот може ли да замести машината за хляб в месенето на тестото?
Приемам съвети.
може

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
В кухненския робот,  при месене на тесто има ли поредност на слагане на продуктите. И кога се пуска да разбърква.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мнение за тази машинка?

# 14
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Имам я, по съвет на съфорумци и съм много доволна, особено след като се повреди пекарната ми. Обичам да моделирам тесто, но не и да го меся, този миксер ми върши работата на пекарната за месене, но не втасва, търся си други начини - фурната например. Месенето е с куката, едната бъркалка е за леки теста, другата за маслени, по-тежки.

Общи условия

Активация на акаунт