Да живеем в хармония със себе си -6

  • 44 889
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
  bouquet Благодаря, Селма!  Hug

# 16
  • Португалия
  • Мнения: 4 492
аз имам една мисъл,която не ми дава мира последните дни...
и ми е не-хармонично,заради това Sad
уж съм алтернативна/поне се смятам такава/,уж съм свободно отглеждаща децата си,уж се старая да ги приемам с всичките им заряди,,с цялостната им същност,...пък изтръпнах при една скорошна случка

Приспивам двете маймунки,и те гледат на тавана ,и ми казват,че „хо-хо“е там/всеки човек с брада прилича на дядо Мраз ,и е „хо-хо“/ Иии,че искат да ги вземе,и да ги води на неговата къща...и че много искат да идат  Shocked Shocked
аз разбирам,че е фантазия,разбирам и ,че децата са сензитивни-може и да виждат нещо,което аз не виждам....,ама пак изтръпвам  Sad

# 17
  • Мнения: 5 713
Защо не ги разпиташ малко повече? Къде е къщата, как си я представят, какво има там?

# 18
  • Португалия
  • Мнения: 4 492
аз разпитвам но лекичко,без натиск,че да не се почувстват застрашени нещо...че са едни моите ooooh!
а и малко говорят,и неясни отговори ми дават newsm78

# 19
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Mamagemelar ,Вери е права иди с тях в тази фантастична къща, срещни се с този хо хо.     Светослав непрекъснато разказва някакви истории и си измисля разни герои, но при нас е друго - просто артистизъм, играе си различни роли - включително и на неудошевени предмети  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 265
ЧЕ какаво по-хубаво от тоза децата да имат фантазия,мисля че не трябва да се требожиш.Те на каква възраст са

# 21
  • Мнения: 3 869
Mamagemelar, ще мие интересно да споделиш какво е станало. Моят не говори, но понякога когато го приспивам вечер, сочи тавана и ми козва, че там нещо има... Не съмнявам, че има, знам че навсякъде около нас има енергии, които не виждаме, много от които не виждаме, защото сме загубили способността си да виждаме. Знам също, че като не мога да дам име на вижданото, той ще спре да го забелязва най-вероятно..

Селма  Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 19 376
Според мен е някакъв период и ще отмине. Моята дъщеря "виждаше" някакъв човек, а от време на време и една мишка близо до вратата. Викаше ме да идем да го/я гоним, защото я е страх. Разпитвах я, говорех й и отмина.

# 23
  • Мнения: 33
 Дъщеря ми е изключително сензитивна.
"Разказва"ми истории от може би тригодишната си възраст.
Имах травматично раждане.Не съм говорила с детето за това,за да има база за фантазия.
Но един ден тя ми "показа" на лента история,в която е усещала болката ми,знаела е как се чувствам и  ми е помагала Shocked

# 24
  • Мнения: 1 732
Селма, много похвално,  че съживяваш едно добро дело.  bouquet
благодаря. Simple Smile
наминавам, за да ви напомня един цитат на George Carlin /Джордж Карлин/

"Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи.
Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време.
Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве...
...Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки.
Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове.
Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни...
...Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги.
Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас.
Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка...

...Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.”

# 25
  • Мнения: 7 424
realist,насълзиха ми се очите от последните 4 изречения!
Много ти благодаря!  Hug Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 709
И на мен ми подейства доста емоционално този цитат! Благодаря на Реалист, че го сподели!

Приспивам двете маймунки,и те гледат на тавана ,и ми казват,че „хо-хо“е там/всеки човек с брада прилича на дядо Мраз ,и е „хо-хо“/ Иии,че искат да ги вземе,и да ги води на неговата къща...и че много искат да идат  Shocked Shocked
аз разбирам,че е фантазия,разбирам и ,че децата са сензитивни-може и да виждат нещо,което аз не виждам....,ама пак изтръпвам  Sad


Искам да споделя, че аз имам много ярък спомен от "нещо" видяно на тавана. Да съм била около 5-6 годишна, много обичах като оправяхме леглата вечер първо да легна в леглото на родителите ми, та една вечер гледайки към тавана и релсата на пердето много ясно видях как една от кукичките, с които е захванато пердето се премести и се върна пак на мястото си.
Чувството, което помня е, че първо не можех да помръдна от страх, после пак погледнах, но нищо не видях вече. Сигурна съм, че не е било сън.

# 27
  • Мнения: 265
Realist,това един от най-смислените цитати,които някога съм чувала.  bouquet  bouquet  bouquet
Но вече хората прекалено много са се променили за да го усъзнаят.
Вече чов. съзнание се управлява от материализма,всеки гледа материалните  придобивки и соц. положение и все по-малко хора успяват да разберат кое е тяхното призвание.
Все по-често констатирам че,"хората вече правят всичко за пари"....../ например според мен така възниква фармацевтиката и Антибиотиците.

# 28
  • Мнения: 189
realist, и на мен това ми е много любимо......преди няколко години го отпечатвах и подарявах на вред........
много много ми е хубаво да го чета и все по-близко ми става..........
/само исках да споделя/

Realist,това един от най-смислените цитати,които някога съм чувала.  bouquet  bouquet  bouquet
Но вече хората прекалено много са се променили за да го усъзнаят.
Вече чов. съзнание се управлява от материализма,всеки гледа материалните  придобивки и соц. положение и все по-малко хора успяват да разберат кое е тяхното призвание.
Все по-често констатирам че,"хората вече правят всичко за пари"....../ например според мен така възниква фармацевтиката и Антибиотиците.

да, така е .......ама я виж колко хора тук те гледат по-друг начин.........не е малко .......нали..... Hug

# 29
  • Мнения: 265
Искаш да кажеш,че тук хората не са материалисти.
Да напълно съм съгласна с теб.
Ама май сме на изчезване тези хора,нали?

Общи условия

Активация на акаунт