ИНФОРМАЦИЯ за ВАКСИНИ. Как да ги избегна?

  • 14 529
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Нали не е задължително, тоест могат да се избегнат. Какъв е проблема? Яслата, градината и училището са държавни/общински и имат пълното право да наложат като задължително имането на ваксини.

Имат, ама нямат.
Образованието е задължително и не могат да ти откажат образование на детето, защото няма ваксини.
Относно мнението ти за ваксините, винаги съм се учудвала на такива мнения.
Значи противогрипните не работят, но пък всички останали са О.К.
Така ли?
Не ти ли звучи нереално това?
А за мутациите - защо, според теб мутират вирусите?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Ами аз съм казала защо смятам, че не работи противогрипната. Точно заради мутацията на вируса. При положение, че не е масова, няма смисъл от нея. Ако от 10 се ваксинира 1 и други 6 се разболеят вируса ще претърпи промени. И този един вече няма да е изцяло предпазен. Като се има в предвид и мащаба просто няма смисъл.
Не разбирам защо отричате тетануса например? Факт е, че благодарение на ваксината вече не измираме от него. За дифтерията е същото. Или просто вирусите са изчезнали от нищото?
Колкото до задължителното образование предполагам, че има училища където не се изискват имунизации. Яслата и детската градина не са задължителни.
Джуличка, вирусолог ли си например? Колко години работиш в тази сфера? Защо според теб мутират вирусите? ДНК-то им познаваш ли го?
Предполагам, че хората които ги учат тези неща и ги познават в дълбочина биха дали компетентно мнение. Аз не претендирам, че моето е такова. Не го налагам, а просто го излагам. Полудяхте с тия ваксини.
Направете си една проста сметка колко деца /възрастни/ биха си отишли от тетанус ако няма имунизация? Защото бацила го има и се хваща лесно. А при тази болест смъртността е доста висока.
Дифтерията също не е лека. При деца летален изход има при 20%. Можете ли да поемете риска?
"през 1998, по оценка на Червения кръст, заразените в ОНД са вече 200 хиляди и има около 5 хиляди случаи на смърт."Това е последвало период, в който е прекъсната имунизацията поради демографски и политически причини. А ако въобще я нямаше сигурно цифрите ще са други. Заради тези неща аз намирам смисъл в имунизациите. Тези, които създават що годе траен имунитет.
Нямам нищо против хората, които не желаят да си ваксинират децата. Това си е тяхно право.

# 17
  • Мнения: 6 274
Няма да спорим, всеки има право на мнение, просто казах, че ме учудва твоето (и не само де, много хора мислят така).

# 18
  • Мнения: 1 844
В детска градина или ясла няма да вземат дете без задължителните ваксини.И слава богу!
Образованието е задължително,но яслата и градината-не. Peace

# 19
  • Мнения: 446
Много ми е интересно колко от вас сте изкарали морбили като деца, когато нямаше ваксина. Аз съм изкарала на около 10 години. И имам съвсем ясен спомен. Много по-леки и безболезнени преживявания от гнойна ангина примерно. Не си ли задавате въпроса защо сега има толкова смъртни случаи, и дали проблемът не е в здравеопазването като цяло, и по-специално сред ромското население, или точно в липсата на ваксина.

# 20
  • Мнения: 6 274
В детска градина или ясла няма да вземат дете без задължителните ваксини.И слава богу!
Образованието е задължително,но яслата и градината-не. Peace

Хаххахаа..
Леж на тая, че сега в градините няма неимунизирани деца.
  Laughing

Много ми е интересно колко от вас сте изкарали морбили като деца, когато нямаше ваксина.

А още по- интересно е колко от нас са изкарали някои болести точно ЗАРАДИ ваксините!
Тоест благодарение на тях!  Twisted Evil
А ако не сме били ваксинирани, можело е и никога да не се разболеем от тях.
А как сме ги изкарали пък ако знаете колко е интересно...
А как едва са спасили някои от нас, защото са били "на умирачка" и докторите са ги отписали.
Поинтересувайте се и разберете.
Интересно е, бъдете сигурни.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
Стига с това ромско население. Вече писах и другаде, две от децата на една от майките са умрели, понеже майката изобщо не е потърсила медицинска помощ, въпреки, че очевидно са били зле. В болницата щели да и искат пари, затова.
Подходът с ромите трябва да е различен.
Ако бяха лекувани тези деца можеха да са здрави (имам предвид точно тези двете).

Относно мнението ти за ваксините, винаги съм се учудвала на такива мнения.
Значи противогрипните не работят, но пък всички останали са О.К.

Аз пък винаги съм се учудвала на обощени мнения. За мен правилният подход е всяка ваксина да се преценява поотделно, да се претеглят рисковете от самата ваксина, ефкасността и, и риска за болестта.
Ето например Превенар. За мен тази ваксина не трябваше да е задължителна. Тя покрива главно американски щамове (пише си го в листовката). Ефикасността в Европа и особено в БГ значително спада (пак според листовката) и ефекта на предпазване става съизмерим с риска от самата ваксина. От което няма как да се вадят изводи за ваксините като цяло, понеже ако си в САЩ сравнението е съвсем друго.

# 22
  • Мнения: 6 274
Аз пък винаги съм се учудвала на обощени мнения.

Не знам обобщено ли е, но е факт, че някои хора разсъждават така.
От това беше породен и въпросът ми.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
А още по- интересно е колко от нас са изкарали някои болести точно ЗАРАДИ ваксините!
Тоест благодарение на тях!  Twisted Evil
А ако не сме били ваксинирани, можело е и никога да не се разболеем от тях.
А как сме ги изкарали пък ако знаете колко е интересно...
А как едва са спасили някои от нас, защото са били "на умирачка" и докторите са ги отписали.
Поинтересувайте се и разберете.
Интересно е, бъдете сигурни.[/b]

Това са глупости.
Всеки от нас, който има дете пише в някаква отчетна тема. Ако това е един малък социален кръг значи аз веднага мога да направя извода, че в нашата отчетна ваксините досега не са разболели никой, камо ли пък да са били на умирачка.
Всеки може да си направи и сравнение в своя приятелски кръг/детски/ученически.
Т.е практиката показва друго и точно затова подобни конспиративни теории рядко намират почва сред логично разсъждаващите.

# 24
  • Мнения: 6 274

Мислиш ли, че това, че ти мислиш, че баща ми едва е оживял от ваксини, за глупости мен ме касае особено?
А мислиш ли, че когато аз се разболях и щях да си изплюя дробовете и очите ми щяха да изхвръкнат се чувствах добре?
И мислиш ли изобщо, че имаш право на мнение, без да си преболедувала която и да било от тези "страшни болести", благодарение на ваксините?!
Никакви Отчетни никакви 5 лева.
Когато сме боледували, Отчетните още не са били и под формата на идея в главите мна Мамма и Татти.
А когато изпитах ужасът с малкото ми дете, никой от Отчетните не можа да ме успокои и да ме накара да се почувствам по- добре, щото видиш ли, ваксините били "манна небесна">
Така че, айде моля те, дай да не се наричаме глупави и да не квалифицираме мненията на другите, без да имаме представа за какво говорим всъщност!

# 25
  • Мнения: 446
По повод "ромското население" и дали нормалното лекуване на нормалната шарка не е достатъчно, вместо ваксинирането:


Д-р Ангел Кунчев: Ваксинацията срещу морбили осигурява над 95% защита от заболяването
04 май 2010 | 17:01 | Агенция "Фокус"
Начало / Здравеопазване
София. Най-ефективната мярка за предпазване от заболяването морбили е имунизацията. Тя осигурява висока степен на защита – над 95 %. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” директорът на Дирекция „Заразни болести” в Министерство на здравеопазването д-р Ангел Кунчев. Той обясни, че съгласно българския имунизационен календар имунизацията срещу морбили се извършва с комбинирана ваксина срещу морбили, паротит и рубеола на 13 навършени месеца с последваща реимунизация на 12 годишна възраст. „Благодарение на изпълнението на имунизационната програма в последните 5 години в страната нямаше регистрирани местни случаи на заболяването. Поради нисък обхват с имунизации сред ромските деца и внос на вируса, настоящата епидемия възникна и се разпространява основно сред това население – 92 % от случаите. Около 14 % от случаите пък са сред деца в под-имунизационна възраст до 1 година”, обясни д-р Кунчев. Специалистът заяви, че до момента под формата на извънредна имунизация срещу морбили в страната са направени над 150 000 ваксинации предимно сред ромското население, като кампанията продължава. „През май предстои да се получат още 50 000 дози ваксина, които ще бъдат предоставени на общопрактикуващите лекари и мобилните екипи, работещи в кварталите. В извършването на имунизациите са ангажирани и „здравни медиатори”(лица от ромската етническа група, обучени да работят по проблемите на здравето, говорещи езика и много добре познаващи традициите и обичаите на ромите), които са на щат към някои от общините, неправителствени ромски организации, религиозни и неформални лидери”, каза още той. Д-р Кунчев посочи, че същевременно Министерство на здравеопазването е инициирало промяна в нормативната уредба, свързана с изплащането на социални помощи за деца, така че пълният имунизационен статус да е задължително условие за получаването им. „С това ще се създадат условия за повишаване на обхвата с имунизации сред „труднодостъпните” групи от населението, при които рискът от възникване на заболявания е най-голям”, заяви още д-р Ангел Кунчев.

# 26
  • Мнения: 2 865
Много ми е интересно колко от вас сте изкарали морбили като деца, когато нямаше ваксина. Аз съм изкарала на около 10 години. И имам съвсем ясен спомен. Много по-леки и безболезнени преживявания от гнойна ангина примерно. Не си ли задавате въпроса защо сега има толкова смъртни случаи, и дали проблемът не е в здравеопазването като цяло, и по-специално сред ромското население, или точно в липсата на ваксина.
Е аз съм 74 набор и съм ваксинирана за морбили на 1, 3 и 7 години, така че не е отскоро. Ако се спре тая ваксина предполагам, че като с варицелата  ще е ситуацията - няма дете посещавало детска градина, което да не я е прихванало, т.е. почти 100% покритие ще има.
Между другото племенника ми наскоро изкара морбили и никак не е лека болестта.
Авторката гледам и антибиотици не иска да дава - лесно е да се каже с дете на 5 месеца, ама като почне да ходи на ясли с всичките им екстри - незнам дали ще мисли по същия начин.

# 27
  • Мнения: 2 761
Защо според теб мутират вирусите? ДНК-то им познаваш ли го?
Предполагам, че хората които ги учат тези неща и ги познават в дълбочина биха дали компетентно мнение.


Е като мутира вируса на грипа,другите "страшни болест" дето се пренасят с вируси не мутират ли???Много е интересно как от грип може всяка година да се разболяваш,а шарките примерно ги караш веднъж и край.Къде е логиката?

Между другото знаете ли,че едно от обвиненията срещу бившия здравен министър е,че е сключил сделка за ваксината срещу морбили от фирма,която е избрана без конкурс?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
Защо според теб мутират вирусите? ДНК-то им познаваш ли го?
Предполагам, че хората които ги учат тези неща и ги познават в дълбочина биха дали компетентно мнение.


Е като мутира вируса на грипа,другите "страшни болест" дето се пренасят с вируси не мутират ли???Много е интересно как от грип може всяка година да се разболяваш,а шарките примерно ги караш веднъж и край.Къде е логиката?

Между другото знаете ли,че едно от обвиненията срещу бившия здравен министър е,че е сключил сделка за ваксината срещу морбили от фирма,която е избрана без конкурс?


Ох, понякога се чудя смешно ли е или трагично ooooh!
Къде била логиката, че от грип се разболяваш всяка година, а от морбили - не. #Crazy
Айде това да кажем не ти е ясно, но всички медии писаха, че Нанев е обвинен за доставка на съвсем друг препарат, нямаш нищо общо с ваксината срещу морбили.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/30/880702_prokuraturata_p … na_bojidar_nanev/

# 29

Общи условия

Активация на акаунт