ИНФОРМАЦИЯ за ВАКСИНИ. Как да ги избегна?

  • 14 527
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 098

Нещо не разбрах добре - хем няма да спазваш изискванията на държавата, хем пък пари от нея искаш да получаваш?!  newsm78
Държавата редно и нормално ли е да изисква да подложиш детето си на инжектиране с неизвестни продукти,с недобре проу4ени ефекти и ниска ефективност?
Държавата се издържа от нас,данъкоплатците.Както тя изисква от нас определени средства,за да функционира,така и обществото има правото и задължението да изисква определен конфорт.Що се отнася до здравето и образованието на едно дете,право и задължение за избор имат неговите родители,държавата е спомагателен фактор.Тя осигурява болниците,ДЯ,ДГ,у4илища и университети,парите за които взема от нас.Единствено в слу4ай на никакъв интерес от сстрана на родителите,държавата изземва тези функции.
Авторката на темата има задължение да си плаща данъците и сигурно ги е плащала,обвързването на детските с имунизационният статус е жалък напън.
Могат и да я глобят,4е не ваксинира,къде е нейното право на самостоятелен избор?
В комунизма ли сме още,където първо у4илища правеха,след това и деца? Laughing И от малки им говереха,4е държавата се грижи за тях?

Много ми е интересно как в България се хвърлят деца на боклука,родителите се намират и не се водят под отговорност?
Също така ми е интересно как нищо не правят в слу4ай на малтретиране на дете,било то сексуално или психи4еско?
Интересувам се също и защо с данъците на хората се издържат домове с изоставени деца,а родителите на същите прибират детските?
Що за пародия е да се захванеш с хора,които се интересуват пове4е,отколкото е прието за нормално за децата си?

# 76
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
аутизъм, астми, парализи, неврологични заболявания, алергии и други е имало още преди ваксините.просто не може никой да ме убеди,че е нямало,но просто не са ги наричали така.искам да попитам тези,които твърдят,че децата им са се разболяли след поставянето на ваксина-не ви ли минава през акъла,че детето ви тогава може да е било болно и просто да не сте разбали и сложили ваксината,всички знаем,че се поставят на здрави деца.



и двете ми деца са ваксинирани.големият е на 11г и боледува рядко,минава му за 2-3 дни.малкият е на почти 3г и е боледувал 2 пъти.това по повод,че някой питаше колко боледуват ваксинираните деца.

само да кажа,че съм виждала болни от морбили,ваксиниран и не ваксиниран,е няма да ви казвам как изглеждаше не ваксинирания,че може и да не ми повярвате.

# 77
  • Мнения: 6 274
...и двете ми деца са ваксинирани.големият е на 11г и боледува рядко,минава му за 2-3 дни.малкият е на почти 3г и е боледувал 2 пъти.това по повод,че някой питаше колко боледуват ваксинираните деца....

Несериозно звучи това, за рядко боледуващото ти детенце, на което (според теб) най- вероятно поради факта, че е ваксинирано, всичко му минава за 2- 3 дни.
Но пък ми звучи много познато следващото, което цитирам от стар твой пост, и което напълно опровергава първия.
 Rolling Eyes

.... сина ми винаги започва с кашлица и за ден вече е с бронхит...

Та, какво казваше за рядко боледуващите, ваксинирани деца?  newsm78

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 02:59 от Джуличка

# 78
  • Мнения: 3 098
Мина ми през акъла  Laughing едно въпрос4е,защо така в съседната поликлиника докторките не ваксинират децата си.4уждите да,като искат,но своите не.Даже едната твърди,4е големият й син не е ваксинирал,не е и боледувал сериозно.За малкия си казва,4е за нищо на света няма да му постави ваксина и защото е с хрони4но заболяване.

И друго ми мина,така ли пък вси4ки,които както предполагаш nameika-31,са увредени след ваксини,да не са знаели родителите им как са били със здравето в момента?

# 79
  • Мнения: 4 150
Сесана,
Звучиш добронамерено и може би един ден ще стигнеш сама до някои отговори.
Цитат
Важното е, че се внасят протеините, към които трябва да се изградят антителата. Но след като се внасят "повредени" вирусни агенти този вид ваксина налага чести ре-имунизации за постигане на постоянен имунитет
Искам да попитам дали си чела някьде за опити с такива живи или полуживи вируси,които да се импликират в организма без аджуванти и дали може да се предизвика по този начин развитие на антитела?

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Не се замислям чак толкова дълбоко. Дори и да го прочета, не зная дали ще го разбера правилно. За да разбирам нещо в дълбочина трябва да съм го изучавала. Просто оставям някои неща на специалистите. Ако и на тях нямам доверие сигурно ще се побъркам. Омръзнало ми е да се съмнявам във всяка диагноза, да търся2,3, 18 мнение. Избрала съм един доктор и вярвам. Докато стигна до него съм среща и такива, които не са ми допадали. Преди за всяка болест по 3 дни съм се чудила да давам ли изписаното, да направя ли снимка.....Тормозех себе си и детето.  Сега съм спокойна и минаваме по - леко. Спокойствие, смях и чист въздух. Някой беше споменал за смехотерапия. Да ви кажа тя лекува. Може би не сериозни заболявания, но помага. Реших, че ще лекувам детето, како себе си. От 5 години не съм пила лекарство. Единствено Нурофен ако съм с Т над 39 и не съм умряла още.
Колкото да астмата на всяко второ дете му слагат тази диагноза. Не зная как го решават. По думите на докторите в Пловдив, Иван е с астма - алергична. Е астма дето се проявява само при вирус и минава заедно с него не съм виждала. За мен по - скоро респираторните вируси ги усложнява към бронхит. 1 година бяхме на лекарства за астма и нищо. Добре, че спрях. Ама никой няма да върне химията дето набутахме в детето. Сега пристъпи няма. Та голяма част от тези астми са като нашата. Пишат ни с алергична кашлица всеки път като кашляме повече от 10 дни и са ни чисти гърдите. Да ама като пусна микробиология все лъсва по нещо и след правилно лечение минава. Пак странна алергия.  Stop Сега лекарката казва вирус. Не залита по алергии и лекува вируса. Съвсем друга е картината.
Та има неща, които не смятам, че съм способна да интерпретирам правилно. В такива случай бих питала специалист. Когато детето беше малко въобще нямаше информация за ваксините. Никой нищо не казваше. Слагат и толкова. Явно съм късметлийка, че и Т не е вдигал. Ако ми беше правил проблем сигурно щял да търся.
Колкото до убитата ваксина - без смисъл е за мен. Регулярно поставяне  Naughty Детето не е мишка. Логика за мен има само поставянето на жив вирус, на заболяване след което се добива траен имунитет. Останалото работи само теоретично.

# 81
  • София
  • Мнения: 17 592
Като изключим това, че няма да получаваш детски, в момента нищо не ти пречи да не го ваксинираш, щом не искаш.

Ама как да оставя нещата така? Днес са детските, утре ще е нещо друго! Освен това, 35-35 лв. Аз от тези пари имам нужда, колкото и малко да се струват на някои! А и от къде на къде ще ми отнемат правото на детски? Нали е по доходи? Каква връзка имат МОИТЕ доходи с ИМУНИЗАЦИИТЕ на детето?

Педиатърката ми заяви, че нямало да я вземат в ясла и в детска градина! И какво? Да стоя и да чакам? Вярно ли е всичко това? Наистина ли няма да ми вземат детето в ясла? Акълът ми не го побира! Просто съм отчаяна ... от всичко! Всичко е толкова малоумно!  Cry Как може да те задължават да правиш нещо, което не искаш, само и само да е тяхното?!?!?!?!


Да, няма да получаваш детски.
Да, няма да ползваш обществени детски заведения.

Обществото не може да те задължи да направиш нещо, което не искаш. Не може дори да те задължи да не скочиш от някой покрив, ако си си го наумила. Не може да те принуди да вземаш умни и смислени решения.

От друга страна, по никой начин не можеш да задължиш обществото да ПЛАЩА за твоите... хм, ексцентричности.

Можеш да си колкото си искаш модерна, но не очаквай обществото да отиде да ти купува чанта и обувки на Прада.

От друга страна, никой не ти пречи да отглеждаш лично детето си - или да наемеш гувернант/ка, ако предпочиташ.

Въпрос на... личен избор, за който толкова агитират няколко души в този подфорум.


ПП

Парите, които се дават на родителите, зависят от семейния доход И от здравния статус на детето. Примерно родителите на - не дай Боже - деца с някаква степен на инвалидност вземат повече - в зависимост от степента - пари от бедните родители на здрави деца.

А родителите на неваксинирани деца, както и тези, чийто семеен доход превишава 350 лв. / член на семейството / месец (брутен), не получават нищо.

# 82
  • Мнения: 4 150
Цитат
От друга страна, по никой начин не можеш да задължиш обществото да ПЛАЩА за твоите... хм, ексцентричности.

Можеш да си колкото си искаш модерна, но не очаквай обществото да отиде да ти купува чанта и обувки на Прада.
Tова са две несравняеми неща.
Аз не искам нищо от дьржавата и й спестявам безплатните ваксини,които може да даде на някой друг,по желание.Какво плаща обществото за услуга или стока,която аз не желая да закупя,макар и да ми се дава безплатно?Нищо.
Обществото плаща ли за мен,когато не искам и не се возя на автобус?Или и това сьм дльжен да правя,за да се поддьржа транспорта?
Дьржавата иска нещо от мен.Да купя или да платя за поставянето на ваксина,за да може тя да си вьрне дьлга кьм Фармацевтичната компания.
Е няма да стане.
И мисля,че този новопрокаран закон няма да оцелее дьлго.

Как ви се струва например следното...Който е над 30 години и няма частна застраховка за здраве (която е на месец около 200Евро на човек) дьржавата да те наказва с 1,5% такса (даньк) за ненаправена застраховка?

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 13:44 от Christian

# 83
  • Мнения: 3 098


Как ви се струва например следното...Който е над 30 години и няма частна застраховка за здраве (която е на месец около 200Евро на човек) дьржавата да те наказва с 1,5% такса (даньк) за ненаправена застраховка?

Защо?Задължителна не е ли осигуровката за държавни болници?Каква е идеята,освен още приходи от тази история?

А аз искам тук да мога да се откоп4а от държавната и да плащам само 4астната.Защото държавната е по-висока сума,а срещу нея не полу4авам нужното.
Обложиха ни тока с данък лимит,сега и водата я 4ака същото.Мисля си,след като драсти4но намаляват водата,която трябва да използваш в ежедневието,хората които са затруднени дали няма да пламнат от болести заради занижената хигиена?

# 84
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
...и двете ми деца са ваксинирани.големият е на 11г и боледува рядко,минава му за 2-3 дни.малкият е на почти 3г и е боледувал 2 пъти.това по повод,че някой питаше колко боледуват ваксинираните деца....

.  Rolling Eyes

.... сина ми винаги започва с кашлица и за ден вече е с бронхит...

Та, какво казваше за рядко боледуващите, ваксинирани деца?  newsm78
и за още два му минава Laughing като вземеш в предвид и това,че тогава ходеше на градина. и не твърдя,че заради това,че е ваксинирано боледува по 2-3 дни,просто отговорих на въпроса колко често боледуват ваксинираните деца.а твоето колко пъти в годината боледува,а.
а да имаш да ми кажеш нещо по въпроса който попитах по-горе в предния ми пост,или отговаряте и ровите това което на вас ви отърва.

# 85
  • Мнения: 6
извинявам се предварително..ще се намеся без лоши чувства и мисли към казаното от вас...но...моят син е имунизиран, винаги съм държала на това и ....в момента е болен от морбили...като не мога да ви опиша с думи колко зле е детенцето ми Cryдопълвам, че в момента е на 10години....и в този смисъл вече незнам на коя страна да застана - за или против ваксините

# 86
  • Мнения: 6 274
и за още два му минава Laughing като вземеш в предвид и това,че тогава ходеше на градина. и не твърдя,че заради това,че е ваксинирано боледува по 2-3 дни,просто отговорих на въпроса колко често боледуват ваксинираните деца.а твоето колко пъти в годината боледува,а.
а да имаш да ми кажеш нещо по въпроса който попитах по-горе в предния ми пост,или отговаряте и ровите това което на вас ви отърва.


Много успокояващо, но не, благодаря, аз предпочитам изобщо да не ми се разболяват от бронхити, пък нищо, че на твоето само за два дни му минават.  Outta Joint
На питането ти, което по принцип с тоя тон не заслужава отговор, аз все пак ще отговор: а, бЪ, моето дете, докато го бодяха редовно, се съдираше да боледува и бяхме абонати на Втора Градска с пневмонии.
Ваксина - пневмония, ваксина - пневмония!
От както не е ваксиниран, по- сериозно от неколкодневна хрема и редки прокашляния, заради нея не е имал.
А?
БЪ?
Други въпроси, по възможност без пяна на устата?

П.С. Бях ти отговорила, да си прочела, съжалявам.

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 16:36 от Джуличка

# 87
  • Мнения: 6 274
извинявам се предварително..ще се намеся без лоши чувства и мисли към казаното от вас...но...моят син е имунизиран, винаги съм държала на това и ....в момента е болен от морбили...като не мога да ви опиша с думи колко зле е детенцето ми Cryдопълвам, че в момента е на 10години....и в този смисъл вече незнам на коя страна да застана - за или против ваксините

bubolinobs  дано бързо се оправи детенцето и да го преболедува по- леко, милото.  Confused
Колкото до ваксините - това говорим постоянно.
Те не винаги "работят", а понякога вредят, за съжаление необратимо.
За това казвам, че според мен всяка майка трябва сама да прецени кое е по- доброто за нейното детенце.
Но задължително след четене и информиране както в едната, така и в другата посока.
Успех и скорошно оздравяване!  Peace

# 88
  • Мнения: 6
благодаря ти Джуличка

# 89
  • Мнения: 2 761
Сега се обади на онзи дето плямпа от ТВ-то да му поискаш 400 лв. за лечение,поради недействащата му ваксина от 20 лв.
Между другото полълнихте ли бланката за страничните ефекти?Като сте били ваксината,редно е да приключите работата и с останалите документи-закона го изисква.И даже и медии да свикате,че напоследък няколко деца си заминаха,незнайно за какво.
Дано се оправи детето.

Общи условия

Активация на акаунт