Подновяване на шофьорска книжка

  • 30 414
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
Относно Германия, не знам дали има разлика за различните провинции, ама на нас никой не ни е искал превод. На българската книжка доколкото си спомням имената бяха исписани на латиница и служитеките се оправяха. Това за Саксония.
 

# 16
  • Мнения: 3 098
А не е ли по лесно просто да си смените  българската книжка с 4ужбинска newsm78
И как става смяната? Имаме ли право?
Нас в Испания даже ни задължават да си сменим книжките.Легален ли си тук,сменяш.

# 17
  • Мнения: 52
За Италия : мед.свидетелство със снимка 40 евро,(прегледите се правят във всеки Азл). ,банков превод от 15  и 2 от 14,68 евро.Фото копие на карта идентита и коди4е фискале.
Искаха превод на бг книжка ,заради румънците на които и били фалшиви.Сега ве4е не искат.Взимат ти книжката и ти дават фолио роза патенте Б.След 2 седмици е готова.Валидност 10 години.
Аз после отидох в Кат ,и казах 4е съм си я изгубила и си изкарах и бг.А ина4е Оргинала българскя ти го връщат в България.

# 18
  • Мнения: 195
за Германия-сигурно зависи от провинцията или служителите. На мен никой не ми иска превод-формуляр(който те ми попълниха) , снимка и такса-толкова. Последното което чух за тук е , че искат да са вече със срок заради многото възрастни които са по пътищата, но не знам дали са го решили окончателно...

# 19
  • Мнения: 1 190
Веч, в БГ Peace

# 20
  • Мнения: 1 545
Благодаря ви за отговорите, значи през август ще си подам за подновяване. Не искам да си я конвертирам с тукашна. Четох някъде, че може и в общината да се подаде, не само в КАТ.

# 21
  • Мнения: 341
А в бг. посолството не става ли? И малко спам, аз трябва да сменям и паспорт и лична карта, та не може ли всичко наведнъж в посолството и знаете ли какви документи ми трябват да си подготвя? А за превода за тукашни книжки трябва ли да е легализиран или може и обикновен превод?

# 22
  • Мнения: 1 190
В посолството не могат да ти помогнат с книжката, за превода не е нужна легализация, службата си правят запитване до БГ!

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте! Споделям опит: трябваше да подновя шофьорската си книжка поради изтекла валидност. Извадих си медицински при джипито- 15лв., взех личната си карта, старата шоф. книжка и медицинското и отидох в Шесто РПУ към 15.30 вчера, 3 ноември 2010г. Нямаше НИКАКВИ ХОРА. Отидох на гише 1, попълних заявление, платих 28,30лв., снимаха ме и това беше- след един месец ще е готова. Операцията отне около 20 минути и най-важното- въобще не сеналожи да ходя до КАТ, който ми е много далече и трябваше да излизам от работа за целта. Успех на всички!

# 24
  • Мнения: 5
Това беше ценно споделяне за което благодаря!
Взеха ли ти старата книжка?

Общи условия

Активация на акаунт