Подкожно растящи косми след епилация

  • 7 601
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 798
Утайкатаот кафе избистря тена даже,кожата става кадифена...Иначе и аз си имам много подкожни и нищо не помага #Cussing out.Някой с игла съм вадила.... #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 517
Кола маска , не мога да си правя Sad . С две леви съм и нищо не става Sick
И на мен ми беше трудно, но намерих някаква българска кола маска Jankar, има в тубички и твърда, но аз вземам само в тубичките. Много лесно става с нея, че е и евтина. Иначе и аз имам този проблем с космите (даже и аз бях пуснала преди време такава тема), но след кола маска никога не ми врастват. А след епилатор... ела да видиш!  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 377
Ползвам епилатор от 7 години и съм много доволна. И като цяло съм много доволна космите много оредяха. Сега се чистя на 2-3 седмици /не че междувременно не излиза по някое и друго косъмче, но не се вижда/, а в началото беше минимум 2 пъти в седмицата.
Колкото до подкожните наистина няма отърваване на 100%, но ако се ексфолиращ редовно почти няма проблем.
Аз още с първия епилатор имах подарък гъба луфа и поне веднъж в седмицата се ексфолирам дори и да не се епилирам. От половин година съм с нов на Rowenta които си има и ексфолираща глава и от него съм страшно доволна, почти не остават подкожни.
А овлажняването и задължително, но по-скоро за да си подържаш кожата не смятам, че влияе на подкожните косъмчета. newsm78

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
зарави подкожните косъмчета се подложих на лазерно обезскосмяване и останах много доволна. Успях да направя само две процедури и после спрях защото забременях. Сега не мога да преценя дали лазарното облъчване или хормоните по време на бременността са причина окосмяването да намалее драстично

# 19
  • Мнения: 1 639
alegra ,колко струва това лазерно обезкосмяване ?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
не си спомням точно около 250-300 лева на цели крака+триъгълник. МНого отдавна беше ... преди година и половина  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
   Ужасена съм от растящите подкожни косъмчета след епилация ( с епилатор Браун) . Не е истина как се множат  : bad-words:

 В началото бяха 4-5 броя косъмчета и с пинцет ги оправях , но сега цялата външна страна на прасеца ми е завзета  Close

 Дайте идея как да се справя. Някой има ли съшия проблем , как се справяте?   Cry
Наскоро си купих на Филипс епилатор към който има една гъбка-луфа се казва. С нея се обтриват краката при баня и след това действаш с епилатора. Има и обезболяващи приставки. Гъбката наподобява пемза, но не е така твърда. Има ефект. Пробвай да си намериш такава, мисля че съм виждала подобни-едни такива като царевичен кочан Simple Smile тази към епилатора е мъничка и удобна за хващане. Това е най-важното, да отстраниш мъртвата кожа.

# 22
  • Мнения: 1 639
Пробвай да си намериш такава, мисля че съм виждала подобни-едни такива като царевичен кочан Simple Smile тази към епилатора е мъничка и удобна за хващане. Това е най-важното, да отстраниш мъртвата кожа.

  Е само тази гъбка има ли я на пазара ? От нов епилатор нужда нямам  Wink

# 23
  • Мнения: 952
ама туй с подкожните наистина е голям проблем аз вече не помня от кога съм така  newsm78почнах с бръснене не става после с машинка май позле стана,ходя на козметик пак тая и кремовете на Виит ползвах те пък въобще не помогнаха ама как да помогнат като  не се махаха космите #2gunfire абе ужас някакъв значи аз по краката по нямама но в областа на триъгълника явно където е по нежна кожата имам.Гадното е през лятото като се съблека по бански и ми е грозно щото на места стават и пъпки от подкожния косъм абе кошмар.Купих си един лосион акне аут се казва уж помагал ама от него много ми се изсушава кожата чувала съм за този керапил ама немога да го намеря тука в аптеките,питах козметичката кво да правя и тя не знае мисля си а ако се подложа на лазерна епилация дали няма да реша проблема кардинално ама за там само знам че е много пари ама колко точно незнам Close май ще пробвамм с кафето Laughing

# 24
O!!! PODKOJNITE SA MN GADNI
NO MISLQ CHE PO POCHT NIKAKUV NACHIN NE SE MAHAT
ZA DOBUR EKSFOLIQT MOGA DA VI PREPORACHAM NA AVON - PLANET SPA OT KAFQVA ZAHAR
POPRINCIP NE HARESVAM NESHTATA NA AVON NO TOCHNO TOZI EKSFOLIANT E MN DOBUR
A ZA PAPCHICITE AZ IMAM MN I OT EPILATORA I OT KOLATA MASKA I SI GI STISKAM KOLKO I GNUSNO DA VI ZVUCHI..
Simple Smile)

# 25
  • София
  • Мнения: 1 654
Пробвай да си намериш такава, мисля че съм виждала подобни-едни такива като царевичен кочан Simple Smile тази към епилатора е мъничка и удобна за хващане. Това е най-важното, да отстраниш мъртвата кожа.

  Е само тази гъбка има ли я на пазара ? От нов епилатор нужда нямам  Wink
Да точно това ти бях писала, че съм виждала да продават от тези гъби по аптеките в които се продава и козметика(май се водят санитарни магазини). Пробвала съм и с кестенови трици-струват стотинки, а имат страхотен ексфолиращ ефект.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз имам същият проблем, и съм опитвала почти всичко което предлагате тук. Сега минах само на бръснене,колкото и да е гадно, но има ефект . Сега е поне зима и  не трябва  всеки ден да си показваме краката.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз съм намерила, може би не най-доброто, но приемливо решение на този проблем - веднъж месечно си бръсна краката, през останалото време ги епилирам с епилатор Браун. Самобръсначката премахва всички мъртви клетки, които пречат на космите да избиват над кожата. Определено има ефект. И не се притеснявайте - космите не се сгъстяват от бръсненето, просто после излизат всички наведнъж и  имате малко повече работа с епилатора.

# 28
  • Мнения: 412
зарави подкожните косъмчета се подложих на лазерно обезскосмяване и останах много доволна. Успях да направя само две процедури и после спрях защото забременях. Сега не мога да преценя дали лазарното облъчване или хормоните по време на бременността са причина окосмяването да намалее драстично

дай координати моля?а за руси космоляци дали върши работа?

# 29
  • Мнения: 11 314
Може ли още един съвет за почистване на кожата от мъртвите клетки, понеже аз имам същия проблем след епилация .
Позлвам сол разтворена с зехтин - вземам малко в шепата и почвам да търкам с тази смес. Кожата освен че се почиства от излишъка става като кадифе от зехтина.
А за подкожните косъмчета обяснението е много просто - от честата епилация косъмчетата стават по тънки и по слаби и трудно пробиват кожата, затова се и увеличават с времето.
Това с кафето ми хареса - ще го пробвам непременно.
Ако някой не му понася миризмата на зехтина, може да слага вътре малко лимонова кора

Общи условия

Активация на акаунт