Дебитна карта - има ли значение от коя банка е?

  • 30 310
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 323
Много години си стоях у дома и никога не съм имала таквоз чудо. Сега, след като започнах работа ми се налага да извадя такава bowuu (ще ми дават пари там yesyes). Та, питането ми е - има ли различни условия в различните институции? Мъж ми от години използва една и съща и няма впечатления - нито добри, нито лоши. Има ли изобщо някаква разлика?

# 1
  • Мнения: 72
Има разлика в това, дали ти начисляват такса за всяко теглене, например, както може би и някаква за обслужване на сметката. Имала съм от няколко банки карти, честно казано не съм усетила разликата - касае се за твърде малки суми. Нека по - компетентните да се изкажат с информация къде е по - изгодно.

# 2
  • Мнения: 4 916
Ами за мен има значение дотолкова, че някои банки не разрешават международни разплащания, т.е. по интернет, за някои от дебитните карти. Иначе условията им са сходни.

# 3
  • Мнения: 9 990
А след като ще ти превеждат заплатата там-няма ли служебно да ти я издадат-колегите ти с какви карти са?Ние например-всички-сме към една банка, тя ни обслужва.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
А след като ще ти превеждат заплатата там-няма ли служебно да ти я издадат-колегите ти с какви карти са?Ние например-всички-сме към една банка, тя ни обслужва.
И при нас е така, не можем да си избираме банка Rolling Eyes

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Има разлика, разбира се. Всяка банка си има условия, малко или много по-различни от тези на останалите банки. Зависи и какъв вид дебитна карта ще е, защото и тук има няколко вида. Има разлики в таксите, дали може да се ползва само в България или и за международни разплащания, има разлика в лихвите, които се начисляват по сметката, която стои зад дебитната карта - това са първите разлики, които ми идват наум. Обаче обикновено фирмата сключва договор с някоя банка и всички служители са задължени да си извадят карти точно в тази банка по силата на този договор / или да им ги извадят служебно - това зависи от договора/ и няма никакво значение какви точно условия предлага банката - имаш карта там и толкова.

# 6
  • Мнения: 3 323
Обаче обикновено фирмата сключва договор с някоя банка и всички служители са задължени да си извадят карти точно в тази банка по силата на този договор / или да им ги извадят служебно - това зависи от договора/ и няма никакво значение какви точно условия предлага банката - имаш карта там и толкова.

Да, уж така беше когато започнах, но няколко месеца вече счетоводителите се моткат и ми писна да ходя до другия край на града за заплата. С шефа се разбрахме да си открия сметка и да му дам номера да ми превеждат там парите - затова пуснах темата, щото хич, ама хич не съм наясно.

Ще е грубо ли, да помоля да цитирате вашите банки от които сте доволни? Или май няма значение?

# 7
  • Мнения: 2 030
А след като ще ти превеждат заплатата там-няма ли служебно да ти я издадат-колегите ти с какви карти са?Ние например-всички-сме към една банка, тя ни обслужва.

И при нас е така.
От службата ни издадоха, на всички служители е от една и съща банка. Тегля само от банкомати на банката-издател, защото не ми взема 0.75лв. такса при транзакция. Е, ако съм в друг град и не знам къде са банкоматите,  тегля от където ми падне.

# 8
  • Мнения: 4 916
... Ще е грубо ли, да помоля да цитирате вашите банки от които сте доволни? Или май няма значение?


Експресбанк - доволна съм.
Нашето счетоводство има сключени договори с няколко банки, така че просто си дадох сметката, не ми се наложи да откривам нова.

# 9
  • Мнения: 3 323
Благодаря!   bouquet

# 10
  • Мнения: 6 993
Аз с прокредит.
Не знам какви са ми условията,вадиха ми я от първата работа, както обясниха по-горе - фирмата имаше сключен договор.
Знам само, че мога да плащам през интернет с нея и нямам такса за теглене от какъвто и да е банкомат.
После обаче съм била в 3 различни фирми, никоя друга не е искала да си правя нова карта, приемали са си тая сметка и това е.

# 11
  • Мнения: 1
Какво значение има от коя банка ще е картата?! Важното е да е пълна или по-културно казано: да се зарежда редовно Peace

# 12
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз съм доволна от Булбанк и ПИБ, Райфайзен също стават, но дават много ниска лихва на парите, ако смяташ да държиш там някакви, защото повечето хора веднага си изтеглат всичко и си го харчат. Аз си извадих първата дебитна карта преди повече от 10 години след един обир у нас, когато за малко не ми взеха току-що получената заплата и парите на съседите / бях касиер на блока/ - та сега си държа всичко, което не харча на момента по деб.карта, а лихвата поне ми покрива таксите по използването и. Питай за има ли такса, ако теглиш от банкомат на същата банка, за таксите на теглене от чужд банкомат, има ли интернет банкиране и какви са таксите за него, дали може да я ползваш в чужбина / ако ти трябва де / и за лихвите. Може би ще ти е най-изгодно, ако се огледаш какви банкомати и клонове на банки има около работата ти и/или дома ти и да си избереш една от тези банки.
Еовин, ти си късметлийка - само един път ми приеха извадена вече карта, 4-5 пъти след това ме караха да си вадя нова, и то всеки път от различна банка, та ми се наложи да закрия три карти, че почнах да забравям къде имам пари и къде - не, а и белот можех да играя вече.
Мария85, страшно полезно мнение - спор няма.

# 13
  • Мнения: 722
Моята карта е от ДСК. Първата ми е и не съм натрупала достатъчно впечатление все още.
Все пак бих дала друг съвет. Ако мислиш, че трябва да теглиш кредит в скоро време (дано не се налага на никой де  Praynig) някои банки искат превод на заплата при тях. Помисли и за това нещо, за да не се наложи след някакъв период от време да откриваш нова сметка.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз имам на ОББ, нямам оплаквания, освен едно.
Оказа се, че не можеш да я регистрираш в e-pay, което си е тъпо.

Общи условия

Активация на акаунт