Алфамедика гр.София - лечение на ДЦП с аминокиселини

  • 10 386
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте!Отново се обръщам към всички майки по въпроса за аминокиселините.
Имам дъщеря с ДЦП която е на 4год. и 9месеца.Миналата седмица ходихме при Д-р Венелин Кьосев в "Алфамедика" за консултация относно лечение с аминокиселини.Той работи с учените от Москва в клиниката Primavera.Все още не сме се решили дали да започнем лечението,поради това,че не сме сигурни в ефекта.Има ли някой,който е посетил клиниката в София и какви са отзивите от лечението???

# 1
  • Мнения: 2 242
Здравей,
В клиника Интермед Прима Пловдив отдавна работят с аминокиселини. Аз лично избрах да не давам на детето си аминокиселини. В темата за синдром на Даун има няколко майки, които са давали на децата си такива аминокиселини и са доволни. Други казват, че откакто в Пловдив не идват специалистите от Русия аминокиселините са се променили и ефект вече няма...
За Алфамедика не съм чел отзиви.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз напоследък се зачетох за аминокиселините и се интересувах от начина им на предписване тук, звънях  в една от двете клиники и не правят изследване, казаха ми, че предписването им е симптоматично, от диагнозата на детето.

От друга страна знам от една конференция за влиянието на добавките, че е добре да се направи аминокиселинен профил. Ето тук са сложили изследванията, как изглеждат, към средата на страницата, пише Амино-киселинен профил - http://autism-bg.com/biochemistry_researches.html . Т.е май е по-добре да се направи такова изследване и да не се дават на сляпо.

Но лекарят /който изписва според диагнозата/ ме уверяваше, че не може да се направи изследване за нивото на аминокиселините, било много скъпо, само с научна цел и т.н.
В крайна сметка се чудя така ли ги дават, по метода на пробата, ако подейства.

Ето намерих една лаборатория, където ги изследват - http://www.greatplainslaboratory.com/home/eng/pricing.asp , просто написах в гоогле

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 16:55 от TanyaMG

# 3
  • Мнения: 13
Alex, ето тук има нещо за лечението с аминокиселини - интервюто е насъщия достор от Алфа Медика - http://www.-spam149-/category/%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%b0%d0%b1%d0% … 0%bf%d0%b8%d1%8f/

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Таня ,казаха ли ти колко струва лечението приблизително на месец?

# 5
  • Мнения: 2 242
Цената зависи от приеманите аминокиселини. Ако си спомням правилно навремето излизаше към 450$ на месец.

# 6
  • Мнения: 13
В момента цената за един месец лечение с аминокиселини е между 400лв. и 800лв. и зависи от приеманите аминокиселини.

# 7
  • Мнения: 13
А лечението пропуснах да кажа, че продължава от 10 до 45 дни - поне в "стандартните" случаи.

# 8
  • Мнения: 3 914
Аз съм лекувала детето си две години поред с аминокиселините.Ходех всяка седмица до Пловдив и бях доволна.После смениха лекарствата,които бяха производство Москва с такива от Кипър и вече не бях доволна,затова и прекратих.Като цяло обаче продължавам да съм ЗА ,подобни лечения Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз в последните 2-3 седмици доста чета за аминокиселините, главно за психо развитието на детето. Основното им действие, че успокояват и подобряват вниманието, но трябва да е обвързано и с учене, или подходяща рехабилитация. Амино киселините ще подготвят детето, ама като не му показваме нищо да научи през това време, след края на курса, то няма да знае много повече, ще сме имали едно по-спокойно дете.

Друго е например един изтощен от Паркинсон организъм /имахме за съжаление такъв роднина/, той щеше и да е доволен само да му спрат болките.

В амино киселините има голям потенциал, но трябва да се внимава с дозите.  Днес се сетих, че в някои адаптирани млека има добавени 5 аминокисели, точно за развитието на мозъка, и се чудя дали не е по-добре да се дават 5 лъжици такова мляко на дете под 5 години. Интересно е при ДЦП как влиаят? - Да прочетох, влиаят по подобен начин на мозъка, но трябва рехабилитация.

А за цена не съм питала, когато се обаждах се интересувах дали правят изследване за нивото в организма, преди да ги предпишат. Най-скъпите амино киселини на Солгар са около 50 лв. едната, и в комбинация по 5 прави 250 лв. и консултацията очаквах 300 лв. на месец. За деца повече от 5 амино киселини ми се струват много. А ето това е комбинация на Kirkman, и струва 36 долара.
Ще отида да проверя и руската клиника, какво е написала на сайта си. ...Видях, а колко често ви правеха ЕЕГ, защото явно от ЕЕГ определят как действа дадена амино на мозъка.  newsm78

А вие възрастните пробвали ли сте амино киселини и какво чувствахте? Аз пробвах 2 амино и мога да кажа, че е важна дозата, има мигновен ефект до 30 мин. след прием.

Последна редакция: чт, 13 май 2010, 15:34 от TanyaMG

# 10
  • Мнения: 18
Много благодаря на всички за полезната информация,все още не сме се решили дали да пробваме,но се замислям дали да не е в чужбина...явно нашите специалисти не са запознати чак толкова много с този вид лечение.Ходихме при трима от най-добрите невролози и те ги отхвърлиха , както отхвърлиха и стволовите клетки , а се оказа , че помагат....В Русия потвърждават,че АК действат в 90% от случаите,както и стволовите клетки.Но за съжаление пътят за да стигнеш до правилният избор е доста дълъг и труден....

# 11
  • Мнения: 1 193
Аз съм лекувала детето си две години поред с аминокиселините.Ходех всяка седмица до Пловдив и бях доволна.После смениха лекарствата,които бяха производство Москва с такива от Кипър и вече не бях доволна,затова и прекратих.Като цяло обаче продължавам да съм ЗА ,подобни лечения Peace
И аз съм за  Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 1
Искам да попитам дали някого е лекувал детето си с аминокиселини и какви са резултатите.

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте,

аз съм съвсем нова във форума (като регистрация), въпреки, че винаги търся информация по въпросите, които ме интересуват.

Темата ме провокира да споделя опит.
Брат ми е с ДЦП (в момента е на 22г), но по-времето, когато беше на 9-10 години за пръв път разбрахме за възможността за третиране на ДЦП с сминокиселини.

Предисторията е следната: родителите ми разбират, че брат ми има ДЦП, когато той е на година и половина (не може да стои изправен, не пълзи, не говори). Започват няколко курса на лечение в София с лазерна тепария, физиотерапия, акупунктура и акупресура и така няколко години. Брат ми проговори и проходи, макар и не съвсем нормално. Засегнат беше центъра на равновесие, координация, говора и имаше по-обилно слюноотделяне. Няма ментални поражения.
На 9-10 годишна възраст можеше да се придвижва, подпирайки се по стените, говореше много отчетливо и се справяше донякъде и с писане (беше 2 години в нормално училище, а след това учители идваха вкъщи).
Когато се появи информацията за руските лекари, предлагащи лечение с аминокиселини родителите ми решиха да опитат. Цените на лекарствата бяха безумно високи - плащаше се с долари. Така или иначе успяха да направят един курс на лечение, който доста влоши състоянието на брат ми. Вече не може да се придвижва сам и се води 100% инвалид. Движи се единтвено пълзейки по земята, а координацията на ръцете му е много зле. Не се и храни сам.

Споделям това, защото трябва да се чуят всички страни - и тези, които не са имали полза или дори са се влошили. При нас дълги години не беше ясно на какво се дълци ДЦП-то, но сега смятаме, че вероятно някоя от ваксините е била повода. Фактът, че лечението с аминокиселини е имал регресивен ефект, също води в тази посока.
Всички родители трябва много внимателно да проучват медикаментите и да се консултират с различни (и независими) специалисти преди да предприемат каквото и да било лечение.

Дано написаното е от полза за вас.

Поздрави и успех!

Общи условия

Активация на акаунт