Израел-50

  • 57 564
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Добро Утро Simple Smile
Туко ощо се регистрирах , защото съвсем случайно  попаднах на вашата тема и мисля ,че бихте могли да ми помогнете.
Първо Честито и от мен на всички рожденици !   bouquet
Нещото което ме интересува е следното - къде в България може да се направи ДНК тест за доказване на еврейство ?

# 61
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Johanna7, как ти хрумна да доказваш еврейство с ДНК тест? И какво ДНК се очаква да имаш, ако си еврейка?

Произход се доказва с документи, ако искаш да докажеш на някой  newsm78



Благодаря ви за пожеланията! И аз вчера се включих посред нощ, та не съм била много-много в час, сега на поправителен честитя на всички вчерашни рожденици  bouquet

Тали, рожденикът беше много изненадан. Отвори подаръка, извади тениските и каза - "картичката ще я отворя после". Добре, де, ама в плика не бях сложила картичка, а билетите  Joy Като ги видя, беше в шок, но най-милото беше, че му се искало с мен да отиде на концерта  Heart Eyes Още не си е избрал компания, не знам на кого ще даде втория билет...  Simple Smile
Аз ще изчакам още някоя и друга година за G`N`R  Mr. Green



Редактирам си поста, за да напомня, че днес в Израел има Час на Земята - само че осветлението се спира за по 10 минути на смени в различните градове  Peace Пускам и няколко линка:  Grinning
статия, в която изброяват в кои часове и кои градове гасят светлините
още една статия на английски за днешния ден

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 17:07 от Mentha

# 62
  • Мнения: 0
Ами така ми беше казал един евреин с който се консултирах по този въпрос , тъй като моето положение е малко по необичайно.
Както и да е , благодаря все пак  ! Simple Smile

# 63
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Днес четох за авангардния опит на една община в Израел (мисля че на Петах-тиква) в борбата с кучешките ла*на. Та общината направила ДНК картотека на всички кучета и сега като намерят такова нещо на тротоара - правят анализ и глобяват съответния собственик. Първоначално не е било задължително, но вече е задължително за всеки собственик да си регистрира кучето по този начин в общината...
Много положителен почин!  Grinning

# 64
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Johanna, май човекът си е направил шега с теб...  Confused До към 60-те години във всеки документ (паспорт, диплома за завършено образование, военна книжка и пр.) е била попълвана графа "народност" или от сорта, и на евреите съответно е пишело евреин/еврейка. Ако намериш документи на роднините си от предните поколения, те представляват реално доказателство.

По време на комунистическия режим е имало възможност евреи да се пишат другояче (българи), мисля, ако са били от смесен брак. Но преди това, преди '47 година на никого не е предлаган такъв избор, така че със старите документи е най-сигурно положението.
Ако намериш някакъв пра-пра-пра дядо, това не би ти било от полза, тъй като би било смятано за твърде далечна роднинска връзка, т.е. не би те направило еврейка...

Тигър, така е да, вече няколко години я имат тази практика, и други общини се присъединиха, доколкото знам, но изисквало средства, та още не е масова практика, за съжаление  Wink
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1050366.html


Интересното е, че и във Виена имало такова предложение, но се отхвърлило, че им се сторило твърде полицейска мярка...  Thinking

Къде са всички тези дни?

# 65
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Къде са всички тези дни?
тук сме Laughing  bouquet

# 66
  • Мнения: 310

 Ей Тигре-Мигре това е много интересно Peace.  А тук дори на една краставица не могат да направят тест дали има нитрати, едва ли не струва повече от хиляда лева. И съответно няма никакъв контрол върху храните, а хората там какви неща правят  Rolling Eyes

Ментичка тук сме четеме  Grinning

# 67
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добър ден  Hug
Johanna, не мога да се въздържа да попитам на колко години си  Blush ДНК и религия са две мноооогооо различни неща  Peace Би трябвало да си по-малка от 13год., защото генетика се учи в 7 клас (ако нещо не се е променило)
Петееее, я кажи ти какво си модефицира генно  Whistling може би  bombs  Crazy , че ги имаше не е като без хич  Flutter
Шегата настрана, Johanna извини ме, че на твой гръб шегички ама не можах да се здържа  Blush Ако искаш си разкажи твоето по-особенно положение и току виж някоя мацка от тукашните може и да ти помогне с идеи и информация  Peace Ако искаш да запазаиш тайната само за теб прочети темите от начало там има описано доста подробно за доказването на религия  Peace

Един прекрасен, слънчев ден ви пожелавам (Тиги нощите са розови а дните слънчеви  Wink )

# 68
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, аз съм го писала доста и с риск да стана досадна, ще се повторя, но да бъдеш евреин не означава само да имаш някаква определена религия. Знам, че тук има хора, които няма да се съгласят с мен, но и аз нямам намерение да споря, на достатъчно места е записано, че това е народност (а това, че е обвързана с дадена религия, е друг въпрос).

Иначе за ДНА теста - ясно  Peace


Тази нощ сънувах форума  Mr. Green Някой питал за мишпахат ибея от глаголите, как се спрягат... И започва една дискусия, ама много сериозна, по едно време започвам да чета и се чудя какво е това семейство глаголи Crazy. Тигър обаче загрял единствен, че някой се гъбарка и беше написал нещо от сорта "Това е като семейство еbay - купуваш, продаваш..."  Joy

# 69
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Някой познава ли хора, които живеят в жилище от сорта "дмей мафтеах" (мисля, че това е вид сделка уникална за Израел и не знам какъв би бил правилният превод на термина...)? Купуваш 60% от жилището, а за останалите 40% плащаш символичен наем... (от сорта на 50-100 шекела на месец). Позната ни предлага нейното жилище (т.е. нейните 60%), на чудно място в града е, тристайно... Мен много ме изкушава.

Глупаво е, но най-много ме е страх, че има дървета с прилепи!  Crazy Въпреки че Ментов все ми обяснява, че по пътя към свекърва ми цялата алея е пълна с такива дървета и прилепите там са стотици  Shocked демек, че така и така си живеем с тях  Rolling Eyes

# 70
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментуш, нямам идея за какво иде реч, но с прилепите имам опит  Crazy Ядът шесек и смокиня и при нас в градината има цяло лято..От време на време прилитат ниско, но като залегнеш бързо няма страшно  Joy ( шегичка) Няма от какво да се страхуваш, малко е гнусно..ноо те не се интересуват от теб а от плодчетата и Наина  Mr. Green Няма как да влязат вкъщи защото има комарници, няма да се приближат до количката защото е прекалено ниско  Peace С тези символични пари, които се плащат на месец какво са...Наем на кого плащаш  Rolling Eyes Малко ми е трудно да схванаж Embarassed В комунизма общинските жилища можеха да се закупят след заплащане на незнам си колко наема и живеене на незнам си колко години, но това определено не звучи така  Rolling Eyes
Цитат
че това е народност

 Peace
Поради тази причина не ми пука дали ще имам езрахуд и даркон защото при мен липсва и религия и народност и изобщо много неща са ми трудни да ги разбера и предполагам, че никога няма да ги разбера.

Джоана, надявам се, че не си се обидила на коментара ми, ако е така се извинявам и се надявам, че ще продължиш да пишеш при нас  Hug

# 71
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Я да видим май не сме говорили за това предаване "А вие какво бихте направили" (или нещо от сорта е заглавието) Предаването създава различни ситуации и заснема реакциите на хората.Предната седмица беше за една жена, която наужким мъжа и я тормозеше в парка, днес пък уж един мъж наужким поставяше наркотик в чашата на една жена в едно заведение..На мен поне ми е интересно, има хора които не реагират, но има и такива, които правят скандал. Мисля, че дава някакъв пример това предаване  Rolling Eyes А вие какво мислите я кажете ( ако вече не сте на розова вълна)
 Hug

# 72
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наемът плащаш на другия собственик, който държи 40% (в случая е баба, която живее в САЩ). Но такъв наем - направо  е смешен, като тези пари, които даваш на домоуправителя за чистачка и поддържане на общите пространства (ние сега нямаме такава такса, но мисля, че е тя е толкова - около 50 шекела).

От прилепи много ме е страх обаче. И понеже апартаментът е на позната и тя и преди ни е споделяла, че са напаст, отвън са нас**ли стената  Sick Какво е това явление - прилепи в центъра на града, аз си мислих, че те само по пещери и планини летят?!?


Предаването ми е любимо! Някой ми каза, че и в Щатите имало такова, но там нямало чак толкова помагащи...  Thinking

На мен ми е много интересно кои точно хора помагат - напр. имаше една касиерка и шефът и се прави, че я притеснява сексуално (на който не е запознат - снима се със скрита камера, а ситуацията се играе от поставени лица) - направи ми силно впечатление, че жени се намесваха повече отколкото мъже. В психологията има страшно много изследвания за това при какви обстоятелства се помага повече, някои неща в това предаване са точно като по учебник! Абе, много хубава идея е да направят такова предаване  Grinning  Интересно би ми било и в България какво би излязло наяве  Wink

Пак се разприказвах...  Blush Айде, лека от мен  Hug

Тали да не е останала без нет нещо...  newsm78

# 73
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро  Hug


Мента, и на мен ми прави впечатление, че жените реагират повече от мъжете  Rolling Eyes

А кой гледа Хатуфим  Heart Eyes Аз започнах да гледам прекалено много телевизия май май...Какво мислите, защот двамцата трябва да се обадят на тоя номер и какво се иска от тях  Rolling Eyes Много съм любопитна  Blush
Прекрасен ден ви желая Simple Smile

# 74
  • Мнения: 160
Много Ви благодаря за пожеланията!  Hug

Честито от мен и на съпруга на Мента, на Анди и Снежи   bouquet  bouquet  bouquet
Извинявам се, че едва сега пиша но пътешествахме малко и едва снощи късно се прибрахме  Tired и днес цял ден чистене, пране направо съм капнала.

Общи условия

Активация на акаунт