Прякорите на Вашите малчугани

  • 11 358
  • 156
  •   1
Отговори
# 60
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Прякори не са имали никога - само на единия виках Влад Тепеш първите дни в родилното, защото се казва Владислав, освен това мрънкаше по цяла нощ, а цял ден спеше  Mr. Green
Сега използваме съкратени имена, защото Владислав е прекалено дълго (особено когато решиш да се скараш преди да направи някоя беля) и логично и на брат му скъсяваме името - въпреки, че доста се чудехме в началото кое е краткото/гальовното на Мариян.

# 61
  • Мнения: 1 568
Даниел се казва.
На училище му казват Дани.
Родата му казва Диди.
Аз-Доши, от бебе  Joy

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
бебко е Муки, баткото -пате

# 63
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Много често я наричам Беля, дори по площадките понякога така си я викам.Съкратено е от Беличка Величкова.Наричам я и Щастие  когато си говори, и се гушкаме.

# 64
  • Мнения: 3 675
на нашата всеки й вика различно
аз й викам дунда или маймуна блатска като ме ядоса
мъжът ми й вика джудженце
а бабата - ичка /от пичка/

# 65
  • Мнения: 3 001
Калина е Ляпкин, Зюба (Зюбзя, Зюбзик), Зайче-Байче, Беберон, Маймун (когато се катери по количката си или ни имитира), Тюпкин, Сюся и Шушка. А, забравих - Ластенкин и Лапка, току-що баща й я нарече така. Цяло чудо е, че си разпознава и истинското име...

Очевидно е, мисля, че нямаме нищо против лигавщините.

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 07:41 от ianajar

# 66
  • София
  • Мнения: 1 735
Карина е Беби/все още и казваме така/,Кари, Кина/на майтап/,Джуджина.
Обичам и умалителни, и галени имена.Не намирам нищо лошо в това,а и самата тя го харесва. Laughing

# 67
  • Мнения: 1 192
Аз се сетих за още 2 прякора- Малкият Мук и Диане (казва се Боян, но преди няколко месеца вместо да произнася Бояне- така, както му викам като съм ядосана, ме имитираше: " Ди-а-не!" )

# 68
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Нико му е основното и чудовище е редовно  Blush и Кольо като ми е лигаво  Laughing

# 69
  • Мнения: 5 140
в момента е Ния - курабия, като ме нервира и викам еййй Вампир Бриньонски. Като деше бебе и викахме дуданка, дуда, бузанка, синеочка и такива ми ти умалителни.

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 642
Ееее, що пък сте ми изтрили поста  Crossing Arms Стана ми интересно що за прякор или обръщение използва бабата за внучето си... Какво толкова наруших с изцъкления си емотикон  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 7 098
Казва се Калина, но понякога я наричаме Паца или Доня Пацеска. Този прякор й е от бебе и си има конкретна причина  Laughing

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на него - кин-мин-портокин и к'асота и малката гадчинка
на нея - коте и мишанка. Ако ме ядоса я зова по фамилия.

# 73
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Дани е маймун, мънки, Даничко, Данче и съответно Бърборанче, Калпазанче, отскоро motormouth и т.н. Докато бях бременна го питахме как да се казва бебето - той каза Моркок, стана Борко-Морко, понастоящем е Боби-Шмубароби, Бобко, Бобчо... често и към двамата се обръщам с "пилееее". И ние сме по лиготиите.

Калина е Ляпкин, Зюба (Зюбзя, Зюбзик), Зайче-Байче, Беберон, Маймун (когато се катери по количката си или ни имитира), Тюпкин, Сюся и Шушка. А, забравих - Ластенкин и Лапка, току-що баща й я нарече така. Цяло чудо е, че си разпознава и истинското име...

Очевидно е, мисля, че нямаме нищо против лигавщините.

Имам от дете една прекрасна книжка за Ляпкин и джуджето... как беше? Скоро я довлачих през океана, ще взема да я препрочета! Мерси за напомнянето!

И аз се върнах втори път да прочета какво наричала бабата Shocked.

# 74
  • Мнения: 3 001
Имам от дете една прекрасна книжка за Ляпкин и джуджето... как беше?

Тяпкин и горското човече. Много любима книжка  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт