дали има някой с моя проблем?

  • 6 595
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Мама е бездомна,дъщерята е в чужбина,обаче не иска да й се диша от въздуха.Вариантът е или да й намерите някой банкер швейцарски или да си смените номера.Сега ми хрумва и друг вариант:мама тръгва през ули пеша за Швейцария,като почука на вратата ви,отваря гавазинът и вие,неприятно изненадани изигравате Пази боже сляпо да прогледа.

# 16
  • Мнения: 230
....аз и тук с удоволствие ще приема майка ми или свекито.И то без задни мисли Mr. Green.....говори с майка си ,едва ли нещата са тоОлкова объркани както ги представяш.Детегледачка????? -аз не бих наела!

# 17
  • Мнения: 0
ако питаш мен, изясни й нещата открито докато е време и не разчитай, че ще дойде и след 3 месеца ще ти е по-лесно да й обясниш лично колко ти пречи, без да се изпокарате. Усещам, че я съжаляваш и мислиш за трудното й положение, но мисля, че е редно и тя да се замисли над твоето положение и да те разбере. По-добре е сега да ти се разсърди за известно време и да се сдобрите, отколкото после да си опънете нервите взаимно до край и нещата да ескалират до там, че да не се погледнете повече. Успех!



Подкрепям!!! Дори и да не е приятно това което ще чуе от теб - не се притеснявай на децата всичко се прощава.  Все пак ще има доста време да премисли.  Naughty

# 18
  • Мнения: 2 369


Delusion беше тук за една седмица и много и хареса.мисля,че няма шанс да не и хареса.даже и е интересно и се е нахъсала д аучи езика...почнала е даже да разбира малко.

Как` Сийка  да за мен това ще е перфектно,ама нямам подходящ мъж на тия години,дето да я сватосам,а тя самата не е и разведена.просто ЩЕ се развеждат,ама кога незнам.не са го пуснали в действие и дори си живеят още заедно...само си говорят.аз лично много се надявам да се здобрят.

мария 123 аз помощ,както казах не ми трябва,ако нетрябваше на работа да ходя.сама съм се оправяла в много по/лоши условия и много по/млада с първото ми бебе...е сега 100 пъти по/лесно пак ще се оправя.с първото дете дори пералня не съм имала и пак се оправих сама! мен това ме е яд,че ще дойде,ще профука времето дето властите позволяват преди да имам нужда и после когато верно имам нужда да ми гледа някой за малко детето тя няма да може да е тук.

всички останали сте прави!

# 19
  • Мнения: 426
Аз още не схващам за какво става въпрос  Thinking

# 20
  • Мнения: 78
Майката е поканена да помогне за бебето на дъщеря си в края на годината за 2-3 месеца/ще бъде на издръжка на младото семейство/. Но тя си прави планове да идва още м.май и иска да и търсят работа на черно. Майката е в процес на раздяла с партньора си и май се надява да се установи при дъщеря си. На марита не и харесват нейните планове, но нищо не и е казала още. Поне аз така го разбрах.  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 369
правилно Grinning

# 22
  • Мнения: 426
Лошо. И сега кво ще правиш  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 369
ами...ще дойде мама.аз вече и казах,че легално едва ли ще може повече от 6 месеца и тя прие новината.сега си мисли,че за 6 месеца ще успее да се установи тук и да може да живее и без мен,ама това са утопий. остава ми да се надявам тук реалността,като я тресне да се освести малко и да спре да се държи като тийнейджърка.защото мен точно това ме дразни! тя не се държи като моя майка,а аз съм и нещо като настойник в момента! тя не идва тук да ми помогне,а ползва този предлог само!!! ще видя какво ще стане като дойде,ама няма да си рискувам семейното спокойствие много де.ще седна и ще и изясня правилата,както и ще и кажа,че ако усетя недоволство от страна на мъжа ми....ще с еналожи да пътува.ако и изнася.

# 24
  • Мнения: 2 170
От личен опит - допуснеш ли веднъж няма край!
Дори и да намери работа,ще си имаш още един проблем,а не бива!
Мисля,че съпругът ти правилно е усетил нещата ,а за в бъдеще,при възможност може да я подкрепяш финансово.А вариант :мама 3месеца и 3 месеца - свекърва ?

# 25
  • Мнения: 2 369
красива белла свекървата няма начин как да дойде.тя има три внучета в италия,които гледа,а плюс това и работи,има и мъж (свекър ми де),който абсурд да замине.те ако идват идват наистина за малко.даже на сватбата дойдоха само за два дена Mr. Green....обаче и ма и друго.аз италиански разбирам и мога да говоря развалено,но понеже ме е срам не говоря.така,че тя неможе с мене кой знае колко да си каже Mr. Green

иначе в тази ситуация именно моя хубавец мъжът ми ме намъкна! той няма против мама да дойде,даже той и разреши по/рано да дойде! той иска да почвам работа възможно най/рано,че изнемогвал вече,а незнае,че аз детето на два месеца няма да си хвърля на някаква си непозната да не казвам каква и да хукна с лохийте на работа.ето затова решихме мама да дойде,ама другото го знаете.....от едно започна,а стигна до друго и много се изопачи цялата тази ситуация.вчера като помислих и осъзнах в каква обърквация съм на път да се махакам и лошо ми стана,ама вече няма накъде.
а ти как се справи с нещата?

# 26
  • Мнения: 884
Мама е бездомна,дъщерята е в чужбина,обаче не иска да й се диша от въздуха.Вариантът е или да й намерите някой банкер швейцарски или да си смените номера.Сега ми хрумва и друг вариант:мама тръгва през ули пеша за Швейцария,като почука на вратата ви,отваря гавазинът и вие,неприятно изненадани изигравате Пази боже сляпо да прогледа.
Съгласна съм . На мен ми звучи като "имаш проблеми-оправяй се както можеш, не мога да помогна, защото ще ми пречиш"...Леко ми грубее, честно.Конкретен съвет-ами не знам...Ти можеш и сама, а майка ти има нужда помощ, наистина ли мислиш да я "отсвириш"?

# 27
  • Мнения: 40
Няма да изказвам мнение само идея-може да се направи работна виза като
housekeeper/mother's help  или  housekeeper/ homehelp nanny не знам как точно се формулира тази позиция там.Това е положение когато лесно се издава работна виза за роднина защото е свързана с отлеждане на малки деца  и трябва свидетелство за съдимост и проверка в полициятя,а ако го правиш за някой близък проявяват разбиране и не създават проблеми -поне в Англия е така.А и тук има предимство когато наемеш някого на работа плащаш много по-малко данъци.Много хора с добри приходи го правят за да плащат по-малко в данъчната хазна.По-добре тези пари да ги дадеш на pоднина отколкото да ги плащаш като данък.Може да се назначи с минимално заплащане на половин работен ден като се заяви, че се осигурява  и стая за живеене.Варианти  има  много  трябва само желание.Успех

# 28
  • Мнения: 11 551
Отношението ти към майка ти е същото като начина ти на писане /изразяване/! А именно УЖАСНО  ooooh!

То бива егоизъм, то бива да се самозабравят хората! Цялата драма е, че искаш да използваш майка си да ти гледа детето, но не и ти мъничко да и помогнеш като се криеш зад "семейното си щастие" и кво казал мъжа ти! Защо майка ти да ти е по-длъжна да ти помогне отколкото ти да и помогнеш?

# 29
  • Мнения: 9 776
Дорис, и моето първо впечатление беше такова, но се видоизмени леко впоследствие. Не я съди толкова строго. Майката явно е от онзи тип жени след 40-те и малко преди 50-те, които все още се смятат за млади и както и дъщерята се изразява тинейджърка. Която на тези годни все още си търси мястото, търси спасение при дъщерята в чужбина, като си мисли, че там младите цъфтят и вържат. А там е точно толкова трудно, колкото и тук. Предполагам плащат скъпо и прескъпо квартира, живеят в най-добрия случай самостоятелно в две стаи, от които едната е кухня. И когато тази жена дойде, тя ще трябва да пребивава точно там. И не за да помогне за бебето. Защото то дори ще се роди наесен. А просто така, щото си мисли, че там ще я затрупат с оферти за работа и предложения за женитба от богати мъже ooooh!. И току-виж си устроила живота.
Мила авторке, ако греша, извини ме, ще изтрия поста си.

Общи условия

Активация на акаунт