дали има някой с моя проблем?

  • 6 600
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
микеле80, голям съдник се извади.
що не вземеш да й направиш и един психо профил, та дружно да я нахулим.
Аман от всезнаещи пазителки на морала.
Това е форум и хората споделят проблемите си, но винаги се намират такива като тебе да им кажат колко са ужасни.
Дано поглеждаш себе си първо.

За мен не се трвожи, но все пак мерси за загрижеността  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 369
и сега да си кажа за бъдещите писателки в този стил занапред,ако обичат да пропуснат,защото ще помоля да затворят темата.както винаги започна да се размива и да взема всевъзможни насоки.

сигурно дори е време да бъде затворена.

# 47
  • Мнения: 654
 #Crazy
Не ви разбирам:питате,отговарят ви и се сърдите.
Винаги когато съм пускала тема,имах готовност и за критики.Мога да се заям с някой в друга тема,но никога когато аз питам.
Ако искате мнение на определени хора ,пишете на лични.
Пък и ти прикриваш някой неща..

# 48
  • Мнения: X
#Crazy
Не ви разбирам:питате,отговарят ви и се сърдите.
Винаги когато съм пускала тема,имах готовност и за критики.Мога да се заям с някой в друга тема,но никога когато аз питам.
Ако искате мнение на определени хора ,пишете на лични.
Пък и ти прикриваш някой неща..

джоджо,
форумът е да си зададеш въпросът и хората да си дадат мнението, а не да квалифицират действията ти, като например "ужасяващи".
За авторката може да не са ужасяващи.
Пък за прикриването...не знам кой си просва мръсните чаршафи в нета, просто ей така.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 217
Ти първо роди спокойно, да сте живи и здрави, пък след това ще видиш колко променен ще ти се стори света....Може после ти да искаш майка ти да е до теб, пък тя да не иска, или да не може...

# 50
  • Ispania
  • Мнения: 4 485
Марита,на мен пьк ми се струва адски егоисти4но от страна на твоята майка да постьпва така Thinking.Не мога да си представя ,как МАЙКА може да използва собственото си дете по този на4ин,още пове4е ако знае за мнението на сьпруга ти.
За сьжаление правилно решение в слу4ая няма Confused,тя ще се цупи при вси4ки положения ако не е нейното ,а ако пьк ти отстьпиш може да си имаш проблеми с половинката,....което води до....НИКЬДЕ.Аз само кьсмет мога да ти пожелая,нищо пове4е...МНННННОООООООГО КЬСМЕТ Hug

# 51
  • Мнения: 194
Ти определяш правилата в собственото си семейство. Да, но като прочетох първия ред на поста ти...(мама), оставам с впечатление, че още не си с прерязана пъпна връв.

# 52
  • Мнения: 1 761
Nqmam kirilica,za syjalenie.
Otgowarqm edisntweno,za]oto i az imah twoq problem predi 2 godini.
Maika mi doide da gleda sina za dwa meseca, prez koito az ucheh vseki den v Universiteta.
Nqmah nikogo drugigo,kym kogoto da se oburna tochno po tova vreme,inache s udovolstvie bih se syglasila da plashtam na drug i shte ti opisha zashto.

1.Maika mi ne doide s ideqta da mi pomaga, a s misylta,che e na ekskurziq.
2.Tq ne razpolaga]e sys svoi sredstva,izcqlo q izdyrjahme nie,no vseki chovek,osven hrana i podslon ima nujda i ot drugi neshta-dori tova da e pari za vryshtane obratno,kafe ili cigari.A az chak tolkova pari-tova si e cqla izdryjka- ne mojeh da i osigurq za dva meseca,platihme samoletniq bilet i hranata u doma.
3.Kogato plashtash na nqkogo,ne se chuvstvash neudobno da postavqsh svoite iziskvaniq.A kogato ti e "na gosti"nqma kak da ne se obidi,ako ne mu idva otvytre da sgotvi,da pusne prahpsmukachka ili prosto da izvede deteto v parka,kogato e slunchevo.
4.Maika mi neprekysnato nedovolstvashe,che cql den e sama i vecher ochakvashe da si prikazvame, a az imah da napazaruvam,da sgotvq i da si napisha domashnite za sledvashtiq den i edva namirah vreme za deteto i myja si.Tq mnogo nedovolstvashe.Vsqka vecher slushah- nameri si nqkoi drug, az si zaminavam za Bylgariq.
5.Vseki den slushan kolko dobre jiveq az, a tq,brat mi ili bashta mi kak mizerstvali v Bg.Tova,che az syshto imam problemi i ne moga da pomagam finansovo izobshto za neq e prosto egoizym.
6.Predi da si zamine nqkolko pyti mi povtori kak neina poznata si gledala vniucite v Angliq eii se pribrala obratno s 1000 evro.Druga hpodila v Amerika da gleda deca i si doshla s pari za nova kola i t.n.
7Abe, moje i da sym kraina,no s rodnini e po-dobre da ne se zanimavash i da ne razchitash na tqh.Napravish li go,osobeno v tvoq sluchai, otnosheniqta ti u doma s myja ti mogat da postradat.
8.Ne e lesno da namersih koi da ti gleda deteto, no ne e nevyzmojno da namerish dobra jena, koqto nqma da ti pravi fasoni po cql den i koqto vecher kato se priberesh shte si hodi i nqma da te zanimava nito da i gotvish, nito da q slushash da ti se oplakva i nai-vajnoto-shte se syobrazqva s tvoite iziskvaniq.Vinagi mojesh da q izgodnish,ako ne si dovolna.

# 53
  • Мнения: 2 369
мдаа....има всякакви положения. добре,ще го измислим. мама идва при всички положения преди раждането,както съм и казала,но новото сега е,че и казах и за някои пречки.тя този път реагира,както исках да реагира (като възрастна и без да се нацупи) и това ме обнадежди.аз се бях стресирала от това,че няма търпение като някое дете и беше малко на принципа "юруш на маслините",както и че си мислеше,че тука някой е постлал червените килими за нея (не говоря за мен и мъжът ми).общо взето това ме раздразни и ме накара да се замисля дали пък не си навличам неприятности,а иначе факта,че с мама живеем ли повече от седмица под един покрив почваме да се дразним една друга си е факт.тя просто си има нейните комунистически виждания (от всяка гледна точка) за живота,а аз моите,които са съвсем други.
както и да е...в крайна сметка проблема (ако има такъв) си е мой.

джоджо виж колко пъти наблегнах,че тук някои не отговарят ТОЧНО на питането ми,а се отнасят да ме критикуват,обаче то да беше критика,ами то и това не е точно,защото те се втурват да дават оценки на моята личност,която едва ли могат да преценят от един кратък разказ за един малък мой проблем и правописните ми грешки! дори се осмеляват да ми се правят на даскалките ми по български език! на това вече аз му викам ЗАЯЖДАНЕ! а от това до критика има малко разлика. ето затова им отговорих по същия начин. на предишните две (мисля) не казах нищо,а ги подминах просто точно,защото неисках да стават подобни диалози,ама накрая взе,че ми преля. надявам се ти отговорих.ако намериш някъде правописна грешка или не се изказвам достатъчно добре отдай го на циганския ми произход и си свиркай Grinning
а за това автора на теми да не се заяжда ок...и аз съм виждала теми пуснати от разни девойки,където ги правят на бъз и коприва и се подиграват с тях,а те просто спират да пишат там.така ли трябваше да направя? да,ама не.това не ми е пък на мен стила.

обаче сега наистина ми се ще да спра вече да се разправям. с контракций съм малко напоследък и не ми се препоръчва да се ядосвам (дори форумно).

Не Мария ами аз си я обичам де Mr. Green мама съм и казвала откакто се помня и никога по друг начин.на баща ми също казвам тати,а на баба ми по бащина линия също мама.така са ме научили.

# 54
  • Мнения: 2 369
АЛЕЛУЯ

kartinka много ти благодаря.да..в доста сходно положение сме.почти идентично.нямам какво повече да добавя! обаче искам да питам как се справи с всичко това,ако не е тайна? или просто си изтърпя до края на двата месеца? при мен проблема именно е,че мама идва тук с ЦЕЛ УСТАНОВЯВАНЕ за постоянно,а аз и идея си нямам как ще стане! ма то не става така,както някои хора си мислят.ей години наред и аз,и сестра ми и обясняваме колко е трудно.с очите си е видяла колко ни е било трудно (да се уредим като бели хора тука),а на сестра ми все още.тя още се блъска по разни работодатели дето само я експлоатират напоследък.та мама си мисли,че аз ще ида и ще я назнача при мен на работа,като детегледачка,а това е най/лесното нещо на света и тези хора тука са яли доматите с колците и не са ги предвидили тези тънкости. сега вместо да мисля за раждането ми и моите неща започнах да мисля къде да ходя да търся на мама работа. и трябва аз да го направя,защото тя не говори езиците,а сещай се пък без език какъв е шанса Mr. Green
просто ми е бедна фантазията Mr. Green ама не съм чак такова ЧУДОВИЩЕ и ще се опитам да направя,каквото е възможно дори с риск да се почувстваме всички дружно неудобно,но ще премеря рисковете де. то и тя сега е под натиск на мъжа си там и само гледа как да се махне,но тук ще се поуспокои и предполагам ще си нормализира и тя психиката.обаче вчера пак ми каза много "мили" думи: "абе как може предварително да купувате беее.вие сте ненормални бееее" (неща за бебето купуваме),ама с гаден тон Sad ами,като дойде и и сервирам,че ще раждам два дена,защото неискам окситоцин (тя е с две ръце ЗА него) и ме гледа тук как се пуля в нас......ще стане доста интересно,ама нищо...може да има неща подходящи за една друга тема,където и двете списваме от време на време,че моя (мъж) и тя се разбират по също интересен начин,когато откажа да превеждам Mr. Green

# 55
  • Мнения: 355
Аз пък не разбирам защо нападнахте авторката, когато в други теми всички съветват другите авторки да се отделят от родителите си, свекърите си, защото две семейства под един покрив не могат да живеят или пък "ти си си родила детето, ти ще си го гледаш и никой не ти е длъжен да ти помага".

Някои пропускат нещо много важно, а именно, че хората нямат достатъчно финански и домът им не е достатъчно голям.
Коя от вас ще се навие да живее с майка си в 2-стаен апартамент с мъжа си и двете си деца? 

Авторката много добре трябва да обясни на майка си, че в чужбина е адски трудно да се намери вече работа. С предимство са местните, а те самите трудно намират такава, какво остава за един чужденец, който дори и езика не владее. Най-много да има късмет да намери работа като чистачка. Обаче със заплата на чистач в чужбина при тая скъпотия е абсурд да успява да се издържа.

Марита, според мен е трябвало съвсем в началото да си поставяш условията, защото сега наистина ще стане така, че майка ти ще дойде преди да се роди детето и ще си тръгне, когато ще ти е наистина необходима. Но станалото - станало. Гледай го от позитивната му страна, че ще се видиш с майка, защото живота все пак е кратък, един ден ще съжаляваш, че не си прекарвала повече време с нея.
Пък после ще успееш да намериш начин да се справиш и сама.

# 56
  • Мнения: 2 369
Queen Klara и за чистачка няма шанс точно тук.тук не е Европейски Съюз.аз споделих тези ми притеснения с мъжа си (за това,че прекалено рано идва и после незнам как ще остане,когато наистина м ие нужна) и той каза,че трябва да ходя да проверя.и аз ще ида пък дано може да я регистрираме някакси.а може да дойде за раждането и да постои,после да си иде и пак да дойде наесен.
да от емоционална гледна точка се радвам,защото тя се радва на бебето ми все пак.ще се занимаваме с него тук двете пък,както някои мацки тук казаха (сестра ми също) на мама може да и писне и сама да реши,че неиска да с еустанови,а да не забравяме и факта,че оставя 10 годишния ми брат на баща му в българия,което нея много я тормози,но си мисли,че може да се оправи тук и после и него да вземе Joy
сещаш ли се какво и е в главичката? Grinning като види,че си е правила сметки без кръчмар и ще слезне на земята.
мерси за подкрепата  bouquet

а в другите теми нападат хората,които живеят с родители,тук мен ме нападат,че пък неискам да живея с родители.....ми то това им е хоби на повечето явно/да нападат някой.

# 57
  • Мнения: 1 761
Ami az sled poslednoto poseshteie na maika mi prosto ne  q kanq i ne i kupuvam bilet.
Naistina, priznavam,che ponqkoga mnogo mi se shte nqkoi da mi pomogne,daje za dva chasa da e.Ama nqma koi.
A "pomoshtta"ot maika mi izliza prez nosa-poluchavam samo nepotyrseni syveti i osven tova neprekysnato si izkazva mnenieto za neshta,koito kasaqt samo men i myja mi,koeto e mnogo drazneshto.Az q izoliram,no tq puk pochva da gleda taka,che mi ide da skocha ot balkona.
Da ti kaja, kato si otide mi beshe mychno,no i mnogo dylboko si otdyhnah,che nai-nakraq shte moga da jiveq spokoino, da spq kogato iskam bez tq da me budi, bez da se mesi v razgovorite s myja mi, bez da me razpiotva neprekysnato za shtqlo i neshtqlo i da mi se oplakva,che bila kato izpydeno kuche na terasata,kogato reshi da pushi.


Ta, lesno,trudno-plashtam na gledachki i disham spokoino.
Moqta maika ne sym q vikala da mi pomaga sled rajdaneto, tq mnogo iskashe da doide.No dobre q poznavam,shteshe da me podludi, a sled rajdane imash nujda ot spokoistvie, ne ot izlishni emocii.

# 58
  • Мнения: 2 369
картинке уплаших се още повече.моята още от сега се затюфка,че неможе да пуши дори и в тоалетната с цигара (това при нея е закон),ама щяла да се опита да ги откаже.А КОЙ ЩЕ И КУПУВА ЦИГАРИТЕ? една кутия струва горе/долу,колкото три бебешки пюрета или почти един пакет памперс (на памперс),а тя пуши минимум кутия дневно.ама мъжът ми предупреди,че тук НЕМОЖЕ да се пуши.дори в тоалетната.ама то и аз неискам да ми омирише цялата къща на турско кафене.а секс как ще правим?нестига,че сме в малък апартамент,ами е и с тънки стени.непрекъснато имаме проблеми със съседите за едни или други шумове....това значи,че мама ще слуша доста интересни неща или ние просто трябва да се откажем. сега плюещите ме може да ме заклеймят и като морално западнала,лека жена щом искам да правя тези мръсни и неприлични неща,като секс Joy
хахаха веселба Grinning

# 59
  • Мнения: X
хехе, маритке, сексът ще ти е последният проблем след раждането Mr. Green

Виж, цигарките може и да ти скъсат нервите.

Общи условия

Активация на акаунт