дали има някой с моя проблем?

  • 6 602
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X

Така, като те чета, никога не бих се вкарала в тоя филм.
По-добре без пари в къщи с бебето за няколко месеца, отколкото да си губиш времето за 50% работа, че и мама на главата.
И повярвай ми, тя ще има 3000000000000000 мнения за това как се гледа дете и обещам ти, ще стане "весело".

Опитай се да й подскажеш и помогнеш да си уреди живота в БГ, но май вече се разплита кълбото.

На мен ако мъжа ми ми предложи да започна работа 2 месеца след раждане, щото той не издържал вече, щях да го помета като куцо пиле домат.

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 15:49 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 426
А мъжът българин ли е или чужденец ?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А мъжът българин ли е или чужденец ?

чужденец е
останах с впечатление,че е италианец

# 33
  • Мнения: 5 710
Аз много бих имала нужда от майка си в такъв момент.
Преди раждането и няколко месеца след това, да ми даде 'тон'. Точно защото има опит с предишните си внуци, златна ми е тя, само да е жива и здрава.

# 34
  • Мнения: 2 369
Дорис, и моето първо впечатление беше такова, но се видоизмени леко впоследствие. Не я съди толкова строго. Майката явно е от онзи тип жени след 40-те и малко преди 50-те, които все още се смятат за млади и както и дъщерята се изразява тинейджърка. Която на тези годни все още си търси мястото, търси спасение при дъщерята в чужбина, като си мисли, че там младите цъфтят и вържат. А там е точно толкова трудно, колкото и тук. Предполагам плащат скъпо и прескъпо квартира, живеят в най-добрия случай самостоятелно в две стаи, от които едната е кухня. И когато тази жена дойде, тя ще трябва да пребивава точно там. И не за да помогне за бебето. Защото то дори ще се роди наесен. А просто така, щото си мисли, че там ще я затрупат с оферти за работа и предложения за женитба от богати мъже ooooh!. И току-виж си устроила живота.
Мила авторке, ако греша, извини ме, ще изтрия поста си.

не! не грешиш! истината е почти такава! имаме хол,спалня,детска и кухненски бокс,но всичко е маломерно....кайи/речи си е май на квадратурата на една голяма гарсониера в бг. мъжа ми работи на две места и почти не се прибира.жал ми е направо за него и затова реших толкова скоро да работя поне на 50% и ето тогава ми трябваше някой за детето,а мама не съм и се молила.тя използва този предтекст,за да дойде тука да почва нови животи.аз помолих сестра ми (тя точно това прави за чужди хора/гледа деца) и може би тя именно щеше да дойде срещу заплащане разбира се,както си вървят нормалните тарифи или ако тя неможеше,че има много време и можеше да е заета тогава щях да си наема чужда и чиста ми съвест,ама мама изрева и викам ок...да не си хвърлям детето на чужди,сестра м ие млада и си се оправя,мама има нужда от рамо и да не е сама...ок.....е да,ама ти много правилно разбра как е хавата. да,ама тя иска половин година да дойде преди плануваното! че моя мъж на трета л иработа да се хване? на ношщна смяна????
мисля,че на другите оплюващи ме няма повече какво да отговоря.този отговор беше за тях също.който неможе още да схване значи няма и да схване.и не съдете,защото не м изнаете семейното положение,ама няма да тръгна пък и да го разказвам,защото много @искрено и лично@ стана май.

# 35
  • Мнения: 2 369

Така, като те чета, никога не бих се вкарала в тоя филм.
По-добре без пари в къщи с бебето за няколко месеца, отколкото да си губиш времето за 50% работа, че и мама на главата.
И повярвай ми, тя ще има 3000000000000000 мнения за това как се гледа дете и обещам ти, ще стане "весело".

Опитай се да й подскажеш и помогнеш да си уреди живота в БГ, но май вече се разплита кълбото.

На мен ако мъжа ми ми предложи да започна работа 2 месеца след раждане, щото той не издържал вече, щях да го помета като куцо пиле домат.

да..знам.той мъжа ми не ми е опрял пистолета де...каза,че до 6 месеца,ако искам да си го гледам,а аз като го познавам какъв е ще си го гледам и до година,ако реша.да не мислиш,че някой може да ме застави? просто на мене м ие жал и знам,че иска принципно да му помагам.немога да и откажа на мама вече.ще дойде,но мен ме трови сега факта как ще оправя нещата нататък.

Babe factor италианец е и не говори български,а мама освен български не говори.да не кажа,че и луда от превеждане ставам.

10 c's имате други начини на общуване с майка си,а предполагам и друг живот сте имали преди.на мен майка ми в повечето случай не м ие като майка,а като приятелка,а за тона...нямам нужда.когато съм имала нужда не е имало кой и се научих до сега 100 пъти.
 

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 19:43 от marittaa

# 36
  • Мнения: X
Марита, пожелавам ти търпение и здрави нерви тогава.

# 37
  • Мнения: 2 369
ох стана ми жал накрая.май прекалих вече,ама наистина съм се понапушарила от нейните тийнейджърски капризи.че иска разбирам.хем самата тя там сега се чувства зле,хем сестра ми е в чужбина,аз също,чакам бебе,тя има много ЗА да дойде тук и м ие ясно какво и е чувството,но....трябва малко зряло да се държи.мен това ме ядоса/че не се държи като възрастен индивид.
аз днеска и споделих какво ме притеснява,а именно,че ще дойде сега,ще профука времето,което властите ще и отпуснат,няма да намери швейцарската си голяма любов на живота,няма и работа д апочне,че тук за българи е още много трудно и ще се наложи да си иде точно,когато ще ми трябва! и тя като,че ли разбра....почна да дава отбой,че можело и да не дойде,ако не я искам...та ми стана жал. ох ще я взема пък дано не стане така,както аз си мисля.може и хормоните ми да се бъзикат с мене сега и да съм прекалено нервна.ще видим.

# 38
  • Мнения: 9 776
Чак сега видях, че имаш и друго дете. А то с вас ли живее?

# 39
  • Мнения: 98
Отношението ти към майка ти е същото като начина ти на писане /изразяване/! А именно УЖАСНО  ooooh!

То бива егоизъм, то бива да се самозабравят хората! Цялата драма е, че искаш да използваш майка си да ти гледа детето, но не и ти мъничко да и помогнеш като се криеш зад "семейното си щастие" и кво казал мъжа ти! Защо майка ти да ти е по-длъжна да ти помогне отколкото ти да и помогнеш?



Към авторката на темата: ако не премълчаваш нещо и нямате някакви лични и сериозни проблеми  отношението към майка ти е меко казано чудовищно!
Хубаво  ти  бяха казали няколко поста по-горе пази боже...

# 40
  • Мнения: 2 369
вижте какво,момичета (плюещите ме),първо въпросът от темата ми не беше "правилно ли постъпвам или грешно" и изобщо не ме интересува точно мнението ви по този въпрос. разни хора/разни идеали сме тука.разбира се,че не съм казала всичко.да не очаквате да си изкажа и майчиното мляко тук?? даже смятам,че ПРЕКАЛЕНО много казах! какво е отношението към майка ми си знам аз и моето семейство и защо.от един мой разказ за една конкретна ситуация никой неможе да прецени,защото всичко това е следствие от мноооого фактори,които идват от моя и на цялото ми семейство живот.и изобщо не смятам да ви се обяснявам сега тук защо съм такова чудовище. ок чудовищно ми е отношението и това не е ваша работа.повтарям,че мнението и одобрението на никой не съм искала,а поисках някой да,който е имал подобен на моя проблем в миналото как го е решил,защото аз пък не съм от тези лигли дето стоят до полата на майка си до пенсия! и смятам,че майки и бащи трябва далече от семейството на децата си да стоят. така,че две,три потребителки,които ме критикуват тука ако обичат да си гледат собствените майки и да си ги разнасят навсякъде с тях!

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 15:32 от marittaa

# 41
  • Мнения: 654
Eхо..каквато майката,такава и дъщерята. Mr. Green
Както питаш,така и ти отговарят.Хората не са баба Ванга та да знаят.

# 42
  • Мнения: 98
вижте какво,момичета (плюещите ме),първо въпросът от темата ми не беше "правилно ли постъпвам или грешно" и изобщо не ме интересува точно мнението ви по този въпрос. разни хора/разни идеали сме тука.разбира се,че не съм казала всичко.да не очаквате да си изкажа и майчиното мляко тук?? даже смятам,че ПРЕКАЛЕНО много казах! какво е отношението към майка ми си знам аз и моето семейство и защо.от един мой разказ за една конкретна ситуация никой неможе да прецени,защото всичко това е следствие от мноооого фактори,които идват от моя и на цялото ми семейство живот.и изобщо не смятам да ви се обяснявам сега тук защо съм такова чудовище. ок чудовищно ми е отношението и това не е ваша работа.повтарям,че мнението и одобрението на никой не съм искала,а поисках някой да,който е имал подобен на моя проблем в миналото как го е решил,защото аз пък не съм от тези лигли дето стоят до полата на майка си до пенсия! и смятам,че майки и бащи трябва далече от семейството на децата си да стоят. така,че две,три потребителки,които ме критикуват тука ако обичат да си гледат собствените майки и да си ги разнасят навсякъде с тях!

Защо пускаш тема, като не искаш мнение ? Какво значи някой с такъв проблем? Нима всички сме еднакви и постъпваме по един и същи начин? Ти мнение нямаш ли си? И аз имам проблеми с майка си, но си ги решавам сама, не пускам теми в нета! Не те знам ( и не ме интересува) колко си оправна, ама като гледам си я докарала до съвети стил "Искрено и лично"
И накрая ПРАВОПИСЪТ

# 43
  • Мнения: 2 369
колко пъти трябва да повторя,че исках мнение по друг въпрос,а не дали съм чудовище или принцеса? а "дали има някой с моя проблем" значи буквално дали някой има моя проблем,а именно да неиска да живее за особено дълго с майка си,но да се налага и как се е справил с него.....на какъв език да го напиша????? ти явно нямаш моя проблем,така че......
правописа си е моя работа също.ти нали си добре с твоя,а нямаш и проблеми? пусни си тогава една оптимистична тема щом си толкова добра писарка Joy

гледам да не конфронтирам с никой,ама не! еййй братче! ще взема да си спра и аз добрия тон и ще търся само с кой да се заяждам,както много персони по форумите.

# 44
  • Мнения: X
микеле80, голям съдник се извади.
що не вземеш да й направиш и един психо профил, та дружно да я нахулим.
Аман от всезнаещи пазителки на морала.
Това е форум и хората споделят проблемите си, но винаги се намират такива като тебе да им кажат колко са ужасни.
Дано поглеждаш себе си първо.

Общи условия

Активация на акаунт