Моля помогнете за много силна мигрена

  • 13 864
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Имам ужасно главоболие (много силна мигрена) и ми помага само едно лекарство "Zomig".
За съжаление го няма в България ...
Искам да попитам дали някой има идея откъде мога да го намеря???
Или нешо което да е също толкова ефикасно, някой много добър лекар?
Всякакви идеи, мисли, споделен опит ще бъдат оценени, просто защото не се издържа така...
Благодаря на всички отзовали се!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Аз пие едно лекарство с кодеин - само то ми помагаше, но за съжаление не помня как се казваше. Ще следя темата, въпреки, че от години не съм имала тежки кризи. Аааа и тъмна стая + тишина - без това никакви лекарства не ми помагаха  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 898
В Ацефеина има кофеин и кодеин.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486291.0

# 3
  • Paris, France
  • Мнения: 14 450
Здравей,

Зомиг има във Франция, но е само с рецепта. Ако имаш нужда спешно от подобно лекарство, потърси ALMOGRAN 12,5 mg, с подобно действие е. На мене и двата ми действуват еднакво, Алмогранът е по-скъп, но не много.

Аз от есента започнах да получавам ежеседмични мигрени и така до януари. Започнах да приемам допълнителен магнезий и като с нож ги отряза и не съм имала нито един пристъп оттогава. Като бях болна от грип ме наболяваше глава, но в никакъв случай не беше болката на мигрената и позивите за повръщане. Най-обикновен магнезиев хлорид, по една чаена лъжичка, разтворена в 2 литра вода, направи чудеса, чак не вярвам. На мене магнезиевият сулфат (английска сол) ми действа най-добре, но дава разстройство. Опитай да пиеш мноооооого повече вода и да спиш повече, много помага за разреждане на пристъпите. Струва си да отидеш и на ендокринолог, защото понякога хормонални проблеми причиняват чести пристъпи.

Пожелавам ти бързо отърване от тази гадост

# 4
  • Мнения: 2 806
А ти при какъв лекар си ходила? Все пак това главоболие си има причина. Самоназначаването на лекарства няма да я отстрани. Аз есента имах много стресов период и бях стигнала до нечовешко главоболие. Невроложката тогава ми изписа комбинация от ацефеин, олгон (той е по-силен), витамини и някакви хапчета за подобряване на кръвооросяването плюс седмица почивка удома. Предупреди ме, ако до седмица главоболието не спре, да отида пак, за да ме изпрати на ЕЕГ.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 734


....Започнах да приемам допълнителен магнезий и като с нож ги отряза и не съм имала нито един пристъп оттогава.
А аз се чудех защо толкова ми намаляха пристъпите и като честота, и като сила - аз от както съм забременяла с първото си детенце в началото на 2007 пия магнезий. Мислех, че е заради хормоните повреме на бременността и кърменето  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 893


....Започнах да приемам допълнителен магнезий и като с нож ги отряза и не съм имала нито един пристъп оттогава.
А аз се чудех защо толкова ми намаляха пристъпите и като честота, и като сила - аз от както съм забременяла с първото си детенце в началото на 2007 пия магнезий. Мислех, че е заради хормоните повреме на бременността и кърменето  Mr. Green

Какъв магнезий пиеш? Таблетки? По колко мг. дневно? Аз пия Магне Б6, но не зная колко време може да се приема без прекъсване newsm78

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 450
По време на втората бременност ми бяха изписали магнезий+желязо. Не пиех всеки ден, защото ми предизвикваше разстройство. Наистина не съм имала главоболие по време на бременността, но чак сега, като писахте за това се сетих Grinning, че наистина бременностите ми са били от малкото периоди без главоболие. Всеки човек толерира различно различните форми на магнезий. Аз се чувствувам най-добре от обикновен магнезиев хлорид+ магнезиев сулфат, разтворени в много вода. Хелираните форми, които уж се понасяли най-добре, не ги усвоявам добре. Проблемът с допълнителния прием на магнезий е разстройството и ако не ви предизвика сериозно разстройство, обикновено сте запечени, направо питайте невролога за него. Аз започнах с магнезиев сулфат. В деня, в който бях решила да го изпия като разхлабително ме стегна глава (с аура). Изпих една чаена лъжица, защото си бях приготвила соковете за прочистване и реших малко да полегна преди да бягам до аптеката за лекарство. Обади се мъжът ми и реших да го помоля него да купи Алмогран за да не излизам. Полегнах, заспах и като се събудих............. нямах мигрена и някак си дишах по-лесно. четох, че магнезиевия сулфат не се усвоява ако се приема през устата (в болницата за мигрена го вливат венозно), но при мене имаше много добър ефект. Откакто го приемам, вече два месеца, се чувствувам много по-добре, нямам мигрени, пооправи ми се ПМС (но пия и друго за него), нямам сутрин запушен нос, слюнката ми някак си стана по-течна. Вече даже не пия магнезий всеки ден а само 2 пъти седмично, но явно съм преодоляла дефицита. Не казвам, че би помогнало на всички.

Лирена, ако ти понася добре, със здрави бъбреци си,  можеш да си го пиеш цял живот. Излишният магнезий се изхвърля лесно от организма, не е като други вещества, които се натрупват и може да се предозират.

# 8
  • Мнения: 1 893
Благодаря ти, Невена  bouquet А това количество, което ти приемаш, на колко мг магнезии се равнява / горе-долу/?

# 9
  • Paris, France
  • Мнения: 14 450
Около 1 грам (магнезий или 10 гр магнезиев хлорид на ден. Разтварям го в 2 литра вода вечерта и през деня пия от нея. В магнезиевия хлорид магнезия е около10 процента, в сулфата пак толкова някъде (малко по-малко). Не е задължително да се усвои целия, обаче Naughty. И трябва да е разтворен в мнооооого вода, иначе, ако разтворът е много наситен, дава диария. Избягвайте всякакви хелирани форми на магнезий, особено аспартат и глутамат, защото тези молекули не са особено полезни. Обикновения, евтин магнезиев хлорид се усвоява също толкова добре, колкото и органичните форми:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11794633?dopt=Abstract

Тук има съдържание на магнезиеви йони в различните съединения. Имайте предвид, че високо съдържание не означава високо усвояване и че някой от веществата с които е съединен са невротоксични (глутамат, например):

http://www.eytonsearth.org/forum/about446.html

Не забравяйте, че не е важно колко магнезий пием а колко усвояваме! И при всеки е различно. Добър начин за усвояване е трансдермалния. Смесвате магнезиев хлорид с вода в съотношение 1:3 и мажете кожата. Така се избягва диарията. Хора, склонни към гъби и кандидиази трябва задължително да го приемат с калций ако не искат да си навлекат гъбична инфекция. За деца с астма може да се окаже смъртоносен.


От органичните форми магнезиев цитрат и особено глицинат съм чела, че са най-добри, но не съм ги пробвала.

Заслужава си да пробвате добавка на Coenyzme Q10  и Б витамини.

От добавка на магнезий ще се повлияят добре хора, които пият много кафе и алкохол и са били в стрес, но, за съжаление, не всички Sad.

 Hug







# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Nevena Virolan , благодаря за изчерпателната информация  Hug
 В момента аз пия по 6 таблетки на ден, а докато не бях бременна ми бяха донесли магнезии на прах,  който се пиеше като сокче.   

Общи условия

Активация на акаунт