Помощ-агресивно дете, но не като в останалите теми

  • 1 905
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 220
 Миленита, съгласна съм с теб! Децата са различни и модел за възпитание няма!  Но ако ти го попиташ дали те е виждал ти да се държиш така с другите възрастни, да удряш и да се налагаш със сила и той ти отговори с "не", обясни му защо не го правиш!  Ето не иска на плуване защото имал спречкване с по-силни, кажи му че така може би се чувстват децата с които той се бие! Освен това може  да поканиш децата на някакъв празник у вас, така ще добиеш впечателие и от тяхното държание!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 752
Надя, правила съм го - задавала съм риторични въпроси от сорта:Виждал ли си някой вкъщи или някой наш приятел/близък да се държи така?" Отговаря "Не", засрамва се за момент, обещава, че "никога вече" и само след няколко часа ми отговаря недопустимо грубо, а напоследък чак арогантно. Недоумявам понякога от кого наистина е видял подобно държание или чул саркастичния тон, който вади.
Знам, че това си е моят Малчо, който безумно обичам и че е дете, което не може като нас възрастните да оцени поведението или думите си. Че за да се държи така си има някаква поведенческа причина, но ми се е случвало да настръхна от ужас, като си дам сметка, че от ден на ден въпреки ежедневните ми усилия, сякаш злостното отношение и агресията в него се увеличават.  Sad

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МИленита, той сигурно страда по предишното си място на живееене, по предишния живот.
Аз като дете толкова живеех на село, че изпитвах истински шок като се връщах в Сф! МРАЗЕХ Сф и МРАЗЕХ родителите си - заощото на фона на спокойната и любвеобилна баба те губеха по точки! И това създаде дълбока и трайна пропаст за много години!
Може и той да преживява стрес и мъка от смяната на обстановката. Както и със сигурност ти като си го виждала само събота и неделя си била много по-мила, внимателна и търпелива от сега. Била си ДРУГА!
Агресията в училище може да е продиктувана от агресия от страна на негови съученици - сигурно му се присмиват - от говора /ако има дори малък нюанс на провинциален диалект или "чужди" думи/, на това което не е видял от Сф, на това което не знае тъй като не е расъл в Сф!
Аз дето се делях м/у селото и града ми беше трудно, а не знам на него какво му е! Освен че нова обстановка и трябва да свикне да живее и с теб, най-вероятно колкото и да си е същата и баба му се е попроменила от времето дето са живяли сами двамата - това още повече го травмира!
Имай търпение, но много говори с него и знай, че сега е адски нараним и му е много тежко - ако подходиш с метода на стягането ще го отблъснеш, озлобиш и отдалечиш. Трябва финно да подходиш само с добро в началото като постигнеш доверие между вас -  можеш вече да си влезеш в ролята на възпитател, но сега бъди преди всичко МАЙКА и го обичай и ПРОЩАВАЙ но не спирай да показваш кое е правилно!

Общи условия

Активация на акаунт