Проблеми с Пролактин

  • 10 101
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 300
Лекарят ми искаше да направя ядрено-магнитен резонанс още миналия месец, но аз отложих с идеята да проверя и този какво ще е положението.
Що се отнася до лабораториите, първите резултати са от една, а втората и третата - от друга, т.е., проблем си има, защото разликата в стойностите е повече от очевидна.
А че се шашкам... опитвам се да не мисля за това, чакам в началото на юни направление за ендокринолог, одобрение от РЗОК и излизане от филма, Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 120
сега виждам темата. аз от години бях с висок пролактин, причината - ендометриоза.

# 17
  • Мнения: 879
Легео, виждам, че си бременна! Честито! как успя да забременееш- по естествен път ли? как лекуваше пролактина?   bouquet

# 18
  • Мнения: 120
За съжаление се наложи да направим ИКСИ, тъй като ендометриозата понижава качеството на яйцеклетките. Докато траеше процедурата, а и доста време след това поддържах нивото на пролактина с Бромокриптин. ТАка и не се наканих да отида на ендокринолог, за да ми изпишат по здравна каса нещо по-качествено. Пожелавам ви същото щастие и на вас Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 101
здравейте на всички!!! При мен се случи нещо доста странно след стимулация с меногон от 1 гърда почна да ми капе млечна течност. Обадих се на доки и той ми каза да си направя изследване за пролактин и той беше 337 / в норма/. Доки каза да му се обадя след като ми дойде цикъла и ако няма промяна, промяна нямъше, даже мъжо ми се майтапи ти още не си бременна, а кърма имаш. След разговор и понеже той беше в София и нямаше как да ме прегледа ми каза да пия по 1/2 сутрин и вечер бромокриптин. Сега вече 30 дена го пия и разлика няма. Какво да си мисля. Сега чакам да м дойде и на преглед, но ми се искаше този месец да направим инсе, но не знам да ли ще стане.  Моля за мнението ВИ, то е много важно за мен.

# 20
  • Мнения: 120
vesi_koce, много странно наистина. А не повтори ли изследването в друга лаборатория?
Може би дозата на бромокриптина да не е достатъчна, въпреки че всъщност нямаш завишвни резултати newsm78 Ако пролактина ти е в норма, не мисля че нещо би попречило на инсеминацията, все пак имаш овулация, нали?
П.С.Четох за едно момиче с киста на гърдата ,  с пролактин в норма и с течение на мляко от гърдата. Ето тук http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=27&t=788

# 21
  • Мнения: 300
Да споделя докъде я докарах. Засега ядрено-магнитен резонанс се отменя по препоръка на ендокриноложката ми, на която имам голямо доверие. Тя е категорична, че при тези стойности на Пролактина е нерентабилно да се прави такава процедура. Ако стойностите са над 4000, тогава има място за притеснения. За всеки случай пусна документите ми към Здравна каса, но ми изписа Достинекс, който ще си закупя днес или утре. Схемата на приемане е три седмици по една таблетка седмично, след което - изследване на хормона. Ако няма нормализиране на стойностите, още три седмици Достинекс, но вече по две таблетки седмично. Пак хормонално изследване и така до забременяване.
Успокоих се и се усмихнах.

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 16:46 от Kolin

# 22
  • Мнения: 101
Leqeo - благодаря ти аз отговора. Не аз нямам киста, но и преди съм си правила този хормон и пак е бил в норма, с доки правихме сравнение, но факта си е факт. Сега чакам да ми дойде, да се надяваме най-късно в сряда  днес ми е 31 ден и ми е лошо/вие ми се свят/, не знам от какво може да е/от жегите може би/. Притеснявам се да отида при доки без да ми е дошло. Нека да изчакам до сряда и ако не ми е дошло, ще отида на 100%. Може ли от бромокриптина да ми закъснява? Аз даже пих и Дуфастон/ вече 3 месец/ , с него си ми идваше до 30 ден, НООООООО. Не искам да си правя илюзии. Дано Господ най-сетне  е стигнал до мен Praynig Praynig Praynig
Хайде, някой няма ли да се похвали и да пусне вирусчееееее

# 23
  • Мнения: 101
Не знам дали е от това, но този месец пих бромокриптин и за него четох, че помага за овулацията и ето го доказателството. ИМАМ ++++++++++++++++ ТЕСТА 2 ДАЖЕ СИ НАПРАВИХ. Аз от 4 години се пробвам и нищо не стана. От 1,6 година ходя при д-р Боги Бойчев и съм много доволна, той е невероятен. Правихме преди 3 МЦ инсеминация, но беше неуспешна, защото фуликула не се спука. А сега от бромокриптина, които го пих, защото ми се появи млечен секрет от 1-та гърда и ЕТО ГО. Не мога да се радвам толкова, защото доки още не е видял точицата, но и това ще стане. Пожелавам същото и на ВСИЧКИ Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, аз също имах висок пролактин. При мен траен резултат в нивата на пролактина имаше след 6 месеца.  След това пиех по 1/2 таб. вечер Парлодел -  за да поддържам ниско ниво. При мен този хормон беше по-висок заради стрес. Всички останали прегледи и консултации с лекар бяха отрицателни.
Този хормон не влияе на овулацията, а на самата яйцеклетка. (когато пролактина е висок - яйцеклетката е с по-твърда обвивка, а когато е в норма - тази обвивка е нормална и сперматозоидите могат полезно да е пробият).  Другите момичета писаха, а и според мен, е много важно преди изследване да лежиш и в коя лаборатория ще отидеш. За да има резултат трябва много търпение (спокойствие) и време. Успех на всички  момичета!



# 25
  • Бургас
  • Мнения: 260
Да споделя докъде я докарах. Засега ядрено-магнитен резонанс се отменя по препоръка на ендокриноложката ми, на която имам голямо доверие. Тя е категорична, че при тези стойности на Пролактина е нерентабилно да се прави такава процедура. Ако стойностите са над 4000, тогава има място за притеснения. За всеки случай пусна документите ми към Здравна каса, но ми изписа Достинекс, който ще си закупя днес или утре. Схемата на приемане е три седмици по една таблетка седмично, след което - изследване на хормона. Ако няма нормализиране на стойностите, още три седмици Достинекс, но вече по две таблетки седмично. Пак хормонално изследване и така до забременяване.
Успокоих се и се усмихнах.

Здравей, аз съм с аденом на хипофизата. Последния ми пролактин беше 750 (горна граница 600)
Не се страхувай. Направи всичко възможно да ти дадат направление за ЯМР .
Аз съм с 5 години лечение - 2 мм по - МАЛЪК аденом + едно дете.
Успех

# 26
  • Мнения: 300
Да споделя докъде я докарах. Засега ядрено-магнитен резонанс се отменя по препоръка на ендокриноложката ми, на която имам голямо доверие. Тя е категорична, че при тези стойности на Пролактина е нерентабилно да се прави такава процедура. Ако стойностите са над 4000, тогава има място за притеснения...

Здравей, аз съм с аденом на хипофизата. Последния ми пролактин беше 750 (горна граница 600)
Не се страхувай. Направи всичко възможно да ти дадат направление за ЯМР .
Аз съм с 5 години лечение - 2 мм по - МАЛЪК аденом + едно дете.
Успех

Благодаря за подкрепата, Simple Smile.
Имам хубави новини, свързани с Пролактина. След приема на Достинекс, за който писах, днес направих изследване и пред очите ми са разултатите - 55.59!!!
Говорих с ендокриноложката и исках да я нацелувам, много съм щастлива! До забременяване ще продължавам по същата схема.

Тук е мястото да благодаря на всички, които ми казаха наименованието на това лекарство!
БЛАГОДАРЯ!

# 27
  • Мнения: 74
Здравейте момичета, аз също имах висок пролактин. При мен траен резултат в нивата на пролактина имаше след 6 месеца.  След това пиех по 1/2 таб. вечер Парлодел -  за да поддържам ниско ниво. При мен този хормон беше по-висок заради стрес. Всички останали прегледи и консултации с лекар бяха отрицателни.
Този хормон не влияе на овулацията, а на самата яйцеклетка. (когато пролактина е висок - яйцеклетката е с по-твърда обвивка, а когато е в норма - тази обвивка е нормална и сперматозоидите могат полезно да е пробият).  Другите момичета писаха, а и според мен, е много важно преди изследване да лежиш и в коя лаборатория ще отидеш. За да има резултат трябва много търпение (спокойствие) и време. Успех на всички  момичета!




Виждам че си пила парлодел, можеш ли да споделиш от къде го купуваше:) Понеже в БГ вече не се внася, или вече има по аптеките. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 266
ако пролактина е 604 при референтна горна граница 619 /долна 59/ т.е близо е до горната граница това какво означава: в норма ли е или е завишен.
моля някой ако знае да ми каже.

# 29
  • Мнения: 74
Ох, Виола аз съм във същото положение, при мен е 505, при референтни 495, ендекринолога казва няма да пиеш бромокриптин, а гинеколожката казва ще пиеш, трябва да е по -нисък, също бромокриптина действал и като лека стимулация на яйчниците. Та, и аз не знам какво да правя.
 Сподели при теб как ще протече лечението, моля те, ако имаш назначено.

Общи условия

Активация на акаунт