Ние сме малък, но мнооого прост народ!-ХЛАДНОКРЪВНО УБИЙСТВО НА ДЕТЕ ОТ ЛЕКАРИ

  • 55 525
  • 774
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15 619
Цитат на: mishka_moja link=topic=492651.msg15399941#msg15399941 date=127607898е
съдът може да разгледа и експертиза по молба на ищеца - независими, външни експерти, например.
Ами аз това питам. Къде да ги намери тези външни експерти? В чужбина ли? Защо? Къде са милеещите за пациентите си, български лекари?
Аз недоумявам, как е възможно, медицинският одит /може и да бъркам името, поправете ме/, да излезе с констаттация, че всичкото е наред в едно отделение, когато очеизвадно не е наред, ама очеизвадно. Визирам първия обсъждан случай в тази тема.

# 721
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
Къде да ги намери тези външни експерти? В чужбина ли? Защо? Къде са милеещите за пациентите си, български лекари?
===
аха, там заминаха...

# 722
  • Мнения: 72
Защо трябва да се стига до съд?По принцип съм доволна от лекари там където съм била в болница,даже не съм очаквала такова внимание, и то към всички пацинти и смятам че има много добри специалисти в БГ на не високи заплати,но след като са на работното си място трябва да си изпълняват задълженията

# 723
  • София
  • Мнения: 336
mishka_moja   -  извинявайте, но Вие лекар ли сте? И, ако сте, и сте против "доноси", искате да кажете, че, ако Ви извикат в съда или по време на одит и Ви попитат - този лекар направил ли е еди каква си грешка(а той я е направил да предположим и Вие знаете), ще кажете Не, така ли? Понеже е ваш колега?

# 724
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
не говоря за показания в съда или в процедура. тук се изказаха мнения, че едни свестни лекари трябва да обяснят на родителите как са сгрешили несвестните.
всеки гражданин, лекар или не, в съда трябва да каже истината. не мнението си или предположение, а фактите, които знае. постфактум е лесно да се коментира, особено когато един случай вече е развит, и го наблюдаваш отстрани.

и настоятелно моля - не ми слагайте думи в устата. преди няколко страници ясно съм изказала позицията си. моля, преди да ме питате - прочетете.
аз също имам въпроси към конкретния случай като лекар.

между другото познавам няколко експертизи и никой от експертите не каза неистина. в много случаи близките са в грешка. разбира се изобщо нямам предвид случая с Дани, който е потресителен. поне според това, което ние (имам предвид обществеността) знаем.

# 725
  • Мнения: 2 171
Аз пък си мисля, че свестните лекари със съвест не бива да чакат съдебно дело, за да дадат показание. Нямам предвид да ходят да доносничат или да обясняват на родителите пропуските на колегите си, а да не допускат подобно поведение на несъвестни колеги. Ако един лекар вижда как ежедневно колегата му претупва работата, отпраща пациенти, спи, когато пациент се нуждае от преглед или прекарва работното си време в чата, то редно е да сигнализира за това поне пред ръководството на болницата. За мен това не е донос, а услуга към обществото. Вярно е, че в момента много хора пият кафе по цял ден в офиса вместо да работят, играят Фермвил на работното място или правят пуш-пауза през 15 минути. Но ако за другите професии това е просто дразнещо, за лекарите е недопустимо. Именно заради "любимата ни" Хипократова клетва, която те са дали Peace

# 726
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
именно в "любимата ви" Хипократова клетва не пише нищо за уплътняването на работното време. хайде стига глупости. на директора да кажел, на незнам кой си.

... а да не допускат подобно поведение на несъвестни колеги. Ако един лекар вижда как ежедневно колегата му претупва работата, отпраща пациенти, спи, когато пациент се нуждае от преглед или прекарва работното си време в чата, то редно е да сигнализира за това поне пред ръководството на болницата.
и как да го прави? вие просто говорите сякаш не сте в реалността. не си ли давате сметка, че въпросното ръководство е наясно с тези навици? с всичко! само че не му изнася. например. и пред одита казва невинно как никога не е чувало подобни работи, а свестния д-р Х изглежда като глупак и всички го избягват (в нашата професия разчиташ на колегата си непрекъснато, времената "д-р куиин" от поне стотина години ги няма дори в БГ) а животът му се превръща в АД. и защо? защото някой иска д-р Х да му пази интереса, че го мързи или не му се занимава с оплаквания и дела.

лекарите си имат своите взаимоотношения и те не са работа на пациентите. пациентите трябва да си гледат интереса и да си го защитават. като незнаят как - правят си НПО и наемат някой да им каже. например.

аз се отказвам и ви оставям да си пишете какви страшни скапаняци са докторите. виждам, че това ви действа положително и успокояващо - някой друг да е отговорен и да се размърда. ето това също е терапия.
и без друго вече не ми пука какво става в БГ медицина. мислех, че мога да бъда полезна. но май сгреших. моля да ме извините   Peace

# 727
  • Мнения: 2 171
mishka_moja, не мисля, че някой се успокоява от мисълта, че голям процент лекари са безсъвестни и некадърни, а останалите ги прикриват. И защо изобщо се прави това разделение на лекари и пациенти, като лекарите също са хора и в даден момент са също и пациенти? И още нещо не ми стана ясно, защо трябва пациентите да си търсят правата в съда? Трябва да чакам да ме осакатят и тогава да си гоня правата ли? Не е ли по-добре системата да се промени така, че да не се стига до осакатяване и съд? И кой може да промени нещо - пациентите или лекарите, които са в системата?

Изобщо не мога да разбера защо скачате на хората, които са недоволни от здравеопазването ни и от отношението в болниците. Защо приемате всичко толкова лично? Масова тенденция във форума е лекарите да защитяват сляпо гилдията си и да отричат очевадни истини. Вие самите сте абсолютно наясно какво се случва в момента в България и въпреки това се засягате, когато някой го обяви публично   33uu

# 728
  • Мнения: 838
и как да го прави? вие просто говорите сякаш не сте в реалността. не си ли давате сметка, че въпросното ръководство е наясно с тези навици? с всичко! само че не му изнася. например. и пред одита казва невинно как никога не е чувало подобни работи, а свестния д-р Х изглежда като глупак и всички го избягват (в нашата професия разчиташ на колегата си непрекъснато, времената "д-р куиин" от поне стотина години ги няма дори в БГ) а животът му се превръща в АД. и защо? защото някой иска д-р Х да му пази интереса, че го мързи или не му се занимава с оплаквания и дела.

лекарите си имат своите взаимоотношения и те не са работа на пациентите. пациентите трябва да си гледат интереса и да си го защитават. като незнаят как - правят си НПО и наемат някой да им каже. например.

аз се отказвам и ви оставям да си пишете какви страшни скапаняци са докторите. виждам, че това ви действа положително и успокояващо - някой друг да е отговорен и да се размърда. ето това също е терапия.
и без друго вече не ми пука какво става в БГ медицина. мислех, че мога да бъда полезна. но май сгреших. моля да ме извините   Peace

[/quote]
Ахааа, значи свестния доктор да си мълчи за да не го гледат  като голяма бяла птица колегите му и ръководството, а че някой е умрял- майната му на умрелия- да ходят близките му да крякат в съда като имат нерви и пари, така или иначе без доказателства виновните ще продължат да убиват, а свестните да си затварят очите.
Мдаа, тия скапани пациенти как мразят ангелите в бели престилки!
Алооо, пациентитИ, я да се засрамите и вместо да се опитвате  поправите стореното, зарежете болния и хуквайте към съда, по-разумно е да се борите за загубената кауза в съда отколкото за близкия си пострадал!

# 729
  • Мнения: 72
Ама какво значи някой друг?Пациентите трябва да са пъдари или какво?Дайте някоя идея как точно да стане това.
Много неясно пишете,какви експертизи познавате?!Въобще  не мога да ви проследя мисълта и не разбирам какво искате да кажете

# 730
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
Астарта, нищо подобно. какво значи сляпо? и кого в случая защитавам? обсъждаме хипотези.

и аз не съм доволна. имам предвид като пациент.
доколкото помня назад в тази тема казах какво мисля и какво според мен трябва да се направи.
разбира се, че е по-добре системата да се промени. променете я. всички ще бъдем щастливи.


Вие самите сте абсолютно наясно какво се случва в момента в България и въпреки това се засягате, когато някой го обяви публично   33uu
да, абсолютно наясно. и понеже борбата е самотна и безсмислена взех най-правилното решение да не бъда повече наясно...
дано онези колеги, които имат повече търпение променят  системата, така че да ви фит-ва по-добре. но не знам за каква обида може да има място  Peace

за жалост го отнасят най-много едни 2-годишни нещастни създания... единствената причина заради която продължавам да коментирам в тази иначе супер глупава тема е това, че мисля, че едно НПО би мого най-после да направи нещо по-смислено от бдение...
нека не забравяме (за онези, които все още не са отворили уикипедия), че мекеловия дивертикул не е смъртоносно явление, а от началото на перитонита до неговия летален изход минава доста време. затова чакам да разбера какво всъщност се е случило. според мен историята на заболяването е различна от досега споделените от страните версии.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 23:50 от mishka_moja

# 731
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
mishka_moja , смяташ ли че НПО работи наистина. Аз до твоя постинг не знаех ,че съществува такава организация. Не е особено ефективна ми се струва. Но мисля ,че си  права ,друго  няма какво да се направи. Само приказки безмислени..... Вчера четох решението на одита - думи нямам, всичко е прекрасно  Shocked
http://www.moreto.net/novini.php?n=88921&p=5

# 732
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
аз всъщност имах предвид Неправителствена организация с някаква цел. но и националната пациентска може да свърши работа. въпреки, че ми се струва неуместно лекар да е начело...

но може да се създаде организация "живот за двегодишните или нещо подобно" и да се разследва цялата работа, да се търсят проекти за най-различни неща и пр. особено за хора, които искат да си уплътнят времето и да се размърдат Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 08:42 от mishka_moja

# 733
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
О, поредната организация която ще се регистрира...... В това вече няма смисъл и изглежда безнадежно. 

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
О, поредната организация която ще се регистрира...... В това вече няма смисъл и изглежда безнадежно. 

Ами да, много по-лесно и правилно е да се плюе по форумите. Така мнооого неща ще се променят.
Или не, пардон, като плюем по форумите някой друг ще се нагърби и ще ги промени в наша полза.
Колко лесно и удобно. И не изисква никакви усилия от нас.

Няма никакъв смисъл да ИЗИСКВАМЕ да си получим правата. И защо да си правим този труд, когато някой ОТГОРЕ може просто да ни ги спусне.

Естествено никакви организации нямат смисъл. Там едни хора полагат услилия да получим права (често доброволни), но защо да ги подкрепяме и да вложим и ние усилия, това е безнадежно и те всички са едни организации, които просто се регистрират.

Отличен начин на мислене, поздравления!

Общи условия

Активация на акаунт