Немския ми свекър е ужасен

  • 3 313
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Моми4ета просто не можете да си преставите какъв ГАД е newsm45

Всеки път ми предлага да се преместим при тях да живеем..А това никога няма да стане NaughtyТой е толкова подъл и гаден..Постоянно пуска уж майтапи,но ирони4ни от типа, какво толкоЗ имате в България,едно море....Или ти сега като иЗлиЗа6 4есто с приятеля ти на кино,ресторант4е..много ти е хубаво,ама май преди не си правила така?
Аz междувременно у4а и работя и той като ходих ме пита колко пари съм иЗкарвала??КаЗах,4е ен го zасяга..Това си е моя работа..Пита ме,какво съм пла6ала аz от об6ите ни сметки с приятеля ми...КаЗах,4е не го zасяга..УЖАСЕН Е..Каzа ми,4е си мислел,4е съм по умна,отколкото било иЗляЗло.. Blush

Верно ли са германци или някакви 2 ра генерация германци? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Аз за таквоз чудо за пръв път чувам...

Типи4ни германци са #Cussing outСтудени,егоисти,сметкаджии..Ба6а му каzва на сина си,zа6о съм те правил?Уж да ме гледа6 и да се грижи6 zа мен,а ти ни6о не прави6 zа мен..А после 6е ме наследи6..

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що говорите така ? като са германци, да не са марсианци?
аз пък вярвам. винаги съм била против обобщаването и генерализирането. както има свестни българи, така има и смотаняци и не толкова възпитани немци. нали са хора  и те имат чувства... според мен разликата е в това , че западнярите са по- прикрити, по-лицемерни така да се каже. това мисля аз.

Sonnenschein , направо ти се чудя как издържаш и ти съчувствам.
аз не бих търпяла обаче, малко съм проклетичка и нямаше  дори да разговарям  с  евентуалния си свекър при такива условия . а подобни иронии за моя сметка найш как ги обичам? Close прекалено съм горда ,за да го допусна.

аз на твое място? щях да поставя гаджока пред избор - аз или баща му!
после проклетията ми няма да свърши дотук. като родя , няма да го поканя да си види внучето, ами нали е половин българче, за какво му е да го вижда. смотаняк!

# 17
  • Мнения: 1 854
Колко сходство намирам в разказа ти сьс семейството на моя мьж и твоя годеник. Особено преди брака ни беше ад - аз бях обвинявана в какво ли не, дори и бях заподозряна, че ако се омьжи за мен ще му забраня да ходи при тях...хахаха. Цялата идея е предразсьдьци от факта, че сме от Източна Европа, от факта, че всеки родител се притеснява и иска да помогне в избора на сьпруга за синьт си, сякаш той не може да се оправи сам и ще избере най-гнилата круша. Поне при мен беше така и много неща и причини ми се проясниха след брака. Когато им казахме за намеренията за годежа си, това беше траурна новина за тях, в дните до сватбата ни направиха хиляди гнуснотии и поразии, избьлваха хиляди змии само и само да проверят любовта ни и евентуално да ни откажат Sad
Най-важното е да сте единни сьс бьдещият ти сьпруг, да сте сигурни в това какво искате от бьдещето и как ще го постигнете, да не поставяте други хора, обстоятелства и причини между вас, да решавате без наместа на роднините това което касае башето бьдеще.
И те са немци и те имат дял в бизнеса на внука и сина си и те "порьчват музиката", но нещата се изгладиха след брака ни. Сега се промениха, вече дори сьм им приятна и как няма - какво ще си кажат сьседите и роднините ако те се дьржат лошо  Mr. Green, пьк и видяха, че не сьм някоя използвачка, а искам да бьда част от семейството им и идвам с мир. За сьжаление нещото което не мога да променя за сега, е факта, че всеки уикенд сме там. Просто те са такива хора, а мьжьт ми е много добьр и така е вьзпитан - да ги слуша. Надявам се, че като имаме деца ще е по-лесно и ще имаме повече оправдателни причини да не ходим. Нито едно приятелско семейство около нас не е така "свьрзано" с родителите си и не ги посещават така често. Жалко, че на мен се падна тази участ, но аз сьм тьрпелива и вярвам, че доброто винаги побеждава злото Mr. Green и че не сьм нито нещо по-малко от тях, нито нещо по-примитивно.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Та видяхте ли за пореден път, че не е до националност, а до човека!

Нашата опърничава баба, която напук не дойде на сватбата ни, сега е на друг акъл, пита ме МЕН по телефона, какво искаме за коледен подарък, като всеки от нас тримата разполага с бюджет от по 50 Е!!! Аз щях да падна, такова разточителство от нейна страна не е нормално!!! И най-вече да разговаря с мен...всичкото това, откакто ходихме на юбилея на дядото и те се влюбиха един вид в хищника.
Нихната кожа аз Twisted Evil а мрънкаха миналата година защо съм бременна и как ще гледаме дете като сме студенти и прочие простотии #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
 Wink DO BOLKA POZNATO...Du6a,triabva da se DOKAJE6 PRED TEZI I NE SE OSTAVIAI DA TI SE KA4AT NA GLAVATA.Az imah problem sas svekara -SA6TIAT ,tova e za6toto TE NI MISLIAT ZA HORA OT TRETIAT SVIAT ...Kakto i da e DOKAZAH MU /po povod kak se kara kola ,4e mi vika6e "tova e CH ,a ne BG" /,otidoh v parvoto upravlenie na POLIZIATA -Buelach i gi nakarah da go napi6at na nemski,za6toto TOGAVA az govoreh samo angliiski /.KAZVAM TI SLED TOVA TOVA LIS4E S PE4AT OT POLITZIATA ,NE KADE ,A TUKA6NATA SE UKA4I V NA6IAT APARTAMENT V RAMKA...A svekara OT TOGAVA mi stana nai-dobroto drugar4e ...t.e. az MNOGO PATI SAM KAZVALA ,tuka6nite hora sa takiva,4e parvo triabva da otnesat niakolko  bash i posle STAVAT NAI-DOBRITE TI PRIATELI.
AMI TVOIAT svekar go e strah,za6toto ne moje da poznae sina si,AMI VREME BE6E DA SE NAU4I.
Ot men savet-PO4NI DA PITA6 ZA IZVESTNI LI4NOSTI PRED SVEKARA -svetovni hora kato PIKASO i t.n. ...vse edno ,4e sega se se6ta6 ne6to i kato vijda6 ,4e TE ne znaiat za kakvo im govori6 ,PO4VAI TI DA GI BAZIKA6.....taka ,4e da POVIARVAT "4E ti 6te nau4i6 sina im na ne6to ,koeto i TE SAMITE NE ZNAIAT...",no to4no taka ironi4o triabva i ti da se prismiva6..
DRUG SAVET-Kato hodi priateliat ti tam ,PLATNO S NEGO ina4e 6te po4ne i toi da krie ot teb i ti kato pita6 ,toi 6te skriva ot teb ,ti 6te go 4uvstva6 i 6te stane ...LO6O....
Drug ,opitai se da STANE6 "PRIATEL " sas svekara t.e. TOI TAKA DA SI MISLI ,a na teb 6te ti e spokoino...6te ti kaja za6to ???ami za6toto taka samo TI PE4ELI6,ina4e 6te govori6 postoianno s priatelia si ,toi 6te te razbira ,AMA DO VREME ...Toi mu e ba6ta ,a i PARITE izkarva tam.../koeto ozna4ava GOLIAMA ZAVISIMOST/...postepenno hitri4ko go podstrekavai da si tarsi druga rabota ...INA4E TI KAZVAM NIAMA OPRAVIA.../Tvoiat priatel ne e svit ,a prosto MNOGO,MNOGO ZAVISIM /,abe AZ IMAM TAKAVA SVEKARVA,4e tvoiat svekar -"pasti da iade ".Na dale4e e ot nas ,ama ima telefoni i prosto vinagi sam na6trek ,kakto moita kom6iika kazva "ami tova dokato ne umrat 6te e taka "...TA AKO ISKA6 DA SI 6TASTLIVA S PRIATELIAT TI VZEMI TAZI STRATEGIA ,KOLKOTO I DA NE PONASIA6 SVEKARA ,AMI PO4NI DA GO "OBI4A6"...Mislia si ,4e taka moje6 da go raz4ustva6 ,4e daje da te nosi posle TOI NA RATZE....No leka po leka ,nedei da se zabeliazva...,abe s  moita svekarvi4ka e malko da se kaje "4e se mrazim ",ama voinata e skrita i sme tolkoz LUJBEZNI EDNA KAM DRUGA  #Crazy,4e kato ni vidat navan horata ni zavijdat ,ama ne znaiat INA4E KAKVO E....TA USPEH !!!!STISKAM TI PALTZI,no ako po4ne6 taka 6te olekne i na priateliat ti ,na teb sas sigurnost NIAMA ,ama pone da ne doide momenta ,v koito da se razdelite ZARAD TAZI GAD!!!I hubavo e ,ako priateliat ti misli ,4e prosto ei taka po4va priatelstvo mejdu vas i po4vate da se razbirate ,a vsa6tnost ti samo da si znae6 tova.Za6toto maj mi znae i pak mu e tejko ,4e "NE OBI4AM" maika mu ,a znae to4no kolko skandali e napravila tia i kakvi li ne LAJI GOVORILA ...,ama tia si mu e maika ,kakto svekar ti mu e ba6ta...Do vreme 6te e s teb,ama ako ne opravi6 ne6tata moje izvednaj da se okaje sre6tu teb..NEZAVISIMO KOLKO SI PRAVA...
Ei,tezi jivotni zna4i....kade sa tragnali da se me6at????Ami te iskat prosto da ne misliat za tehnite si problemi ,zatova PRAVIAT NA HORATA...
Stiskam ti paltzi,badi umna ....i gi zavladei

# 20
  • Мнения: 1 017
ааах, колко ми стана мъ4но за теб...знае6 ли, разбирам те безкрайно, май са късметлийки тези, които са приети с Hug от свекърството...
единственото, което се се6там и мога да те посъветвам е, 4е не бива да се справя6 сами4ка. мъжът до теб трябва да си изясни какво иска. не да го настройва6 сре6ту когото и да било, просто да му покаже6 колко измъ4ена и уморена си близките му непрекъснато да атакуват връзката ти.
за6тото в един хубав ден наистина 6те се умори6 и 6те ти е все едно дали си с него или не, единственото, което 6те има зна4ение 6те е спокойствието ти...
свекърът ти е като от ло6 сапунен сериал Close. но си го сре6тнала...може би не6тата наистина 6те всемат друг ход, когато ти работи6 пълноценно. но и за мен най доброто би било да не го вижда6 и 4ува6...
този бизнес между годеника ти и ба6та му не може ли да приклу4и?? предполагам, 4е и на него му е ужасно тежко...
много сили ти пожелавам, в "борбата" а и в пазенето на лубовта ти   bouquet

# 21
  • Мнения: 32
Благодаря ви моми4ета zа беЗкрайно ценните съвети към мен.О6е съм пред дилемата дали да ходя при свекитата от време на време или иЗцяло да прекъсна контакта с тях..Но клоня определено към второто.. Naughty

# 22
  • Мнения: 32
Искам да ви питам о6е не6о..По то4но теЗи,които сте с деца..Имат ли те контакт със свекитата ви и ако да,колко 4есто? Confused

Понеже аz ве4е така съм се настроила към моя свеки,4е дори не бих му дала да си вижда вну4ето..Мисля това да ми е коЗа и така да го държа в 6ах.. #2gunfireПросто толкова съм раЗгневена,4е искам един ден да му го върна.. Cry

# 23
  • Мнения: 7 605
Искам да ви питам о6е не6о..По то4но теЗи,които сте с деца..Имат ли те контакт със свекитата ви и ако да,колко 4есто? Confused

Понеже аz ве4е така съм се настроила към моя свеки,4е дори не бих му дала да си вижда вну4ето..Мисля това да ми е коЗа и така да го държа в 6ах.. #2gunfireПросто толкова съм раЗгневена,4е искам един ден да му го върна.. Cry

А не, това не ми харесва въобЩе. По тоzи на4ин не само лиШаваШ дядото от вну4ето си, но и вну4ето от дядото си, и според мен нямаШ право.
Аz съм бременна и макар ли4но аz да нямам контакт с родителите на мъжа ми, оЩе преди да zабременнея му каzах 4е винаги може да отиде у тях с детето/децата.

# 24
  • Мнения: 32
Искам да ви питам о6е не6о..По то4но теЗи,които сте с деца..Имат ли те контакт със свекитата ви и ако да,колко 4есто? Confused

Понеже аz ве4е така съм се настроила към моя свеки,4е дори не бих му дала да си вижда вну4ето..Мисля това да ми е коЗа и така да го държа в 6ах.. #2gunfireПросто толкова съм раЗгневена,4е искам един ден да му го върна.. Cry


Да,но той 6е ги настроя против мен,както в монета се опитва да направи при нероден петко.. Sad

А не, това не ми харесва въобЩе. По тоzи на4ин не само лиШаваШ дядото от вну4ето си, но и вну4ето от дядото си, и според мен нямаШ право.
Аz съм бременна и макар ли4но аz да нямам контакт с родителите на мъжа ми, оЩе преди да zабременнея му каzах 4е винаги може да отиде у тях с детето/децата.

# 25
  • Мнения: 32
Ние все о6е нямаме деца и той се опитва да каzва как 6е се каzват и кога 6е ходят на Бг и кога не.. CryКак може при нероден петко... CloseА и съм сигурна,4е ако вижда децата 6е ги настрои против мен.. Thinking

# 26
  • Мнения: 1 017
ей, слънце, я не си трови мозъка от сега...  bouquet
сама си го казала, нероден петко...рибата в морето, ти за къде си се за4удила. до тогава, я камилата, я камиларя...и не си навивай на пръста какво и как 6те бъде Hug
и в крайна сметка, той може да казва каквото си иска, ти 6те си майката, съпругата, и изоб6то 4овека, от когото 6те зависи семйството ти.
единственото, което те съветвам е да не държи6 съпруга си/годеник/приятел на разстояние от проблема си. справете се заедно, и не тровете връзката си. Hug Hug
пожелавам ти много по малко тревоги...или поне да се тревожи6 когато му  дойде времето  love001

# 27
  • Мнения: 1 909
Накарай приятеля ти да говори с ба6та си. Както ти самата каzва6, вие не сте женени. Т.е. ти не си част от семейството - те да се оправят.
Ако се преместите не мисля, че не6тата биха се променили особено.
Важно е да се иzчистят всички недораzумения преди да си раzвалите отно6енията с гаджето.
И правило номер едно не оставай сама с бащата. Винаги гледай да си zаобиколена с хора. Да има свидетели.  Wink
Ако бащата те намери напр. по тел., го помоли да се обади, когато и приятелят ти е при теб. И zатваря6 телефона.
Не покаzвай слабост, лавирай, бъди лукава (като таткото), да не може той да те обвини в каквото и да било пред приятеля ти.

# 28
  • Мнения: 32
Да,но когато сме в словена борба с татенцето,гаджето си мъл4и само..Нали е межу 4ука и наковалнята.Затова май най добре е да не ходя´там с приятеля си.Май най добре е да си ходи тои сам там,когато си посика,4е само си тровя живота с тоя..Аz последния път му каЗах,4е нямам желание да контактувам с него пове4е и искам само да ме остави намира...А той всеки ден ми пра6а много поЗдрави по гаджето и вика,4е би до6ъл на гости,ама нали приятелката го ненавиждала... #Crazy

# 29
  • Мнения: 32
Мерси zа букет4ето Мамма В Grinning

Между другото ние с годеника ми мислим zа дете другата година,ама тати свеки не zнае..него го интересуа единствено,колко о6е имам да следвам и кога най после 6е по4на да иЗкарвам мнооогооо пари,4е и на него да дам.. Sick

Общи условия

Активация на акаунт