Висока сметка за вода-как се действа

  • 7 959
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 317
Има ли сблъсквали се с този проблем.
На баба ми са й засекли водомера за около 4-5 месеца и са й казали над 1000 лева,че й е водата.Това е навъзможно за двама човека без баня,перални и т.н.(то и с тях сумата е басносливна)само с една мивка.Течове няма.
Помагайте,какво се прави в този случай.

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 20:16 от Бри*

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Искаш да ти проверят водомера. Не помня точните суми, но проверката е за твоя сметка и ако нищо му няма, плащаш допълнително. Ще те излъжа за сумата, въртят мис е някакви 20-30 лева в главата.  Най добре се обади на телефоните им за информация, ще те попитат за абонатния номер, ще проверят кога са идвали да засичат показанията на водомера и ще ти обяснят какво можеш да направиш ако си сигурна, че няма течове. И аз имам подобна сметка за вода от преди няколко месеца, казват, че не са идвали да засичат, а аз ясно помня, че са, но нямам как да го докажа. Решихме да платим сметката. Сметка за вода може да се плаща на колкото вноски си искаш, не е задължително да е цялата, може и да се подаде молба за разсрочено плащане от този, на чието име е, но няма смисъл.

# 2
  • Мнения: 5 317
Благодаря.А на място ли го проверяват,или се носи водомера.
Днес са идвали някакви комисии да го гледат и нищо.
То хубаво да се плати,ама това е много,при положение,че не е изразходвана вода.плащали са до сега по 4.0-5.00  лева,и сега 1400 им идва.

# 3
  • Мнения: 5 317
А ти разбра ли от къде ти дойде по-високата сметка за ток?

# 4
  • Мнения: 15 397
Има ли сблъсквали се с този проблем.

Да! Когато отчете 30 кубика за 1 месец с 1 човек ползвател, сигнализирах, че нещо не е наред, но си направиха оглушка. На следващия месец водомера отчете 0 кубика. След 24 часа беше свален и отремонтиран, но си плагих 30-те кубика.

# 5
  • Мнения: 4 586
Големи мошеници са. Водомерът е стар, износили са му се зъбчатките, и в един чочент едно зъбче е захапало две. За 1000 лева най вероятно место да смени с една цифричка на хилядите кубици вода е сменило с две.
Примерно старо показание 9 998 куб. м.
Новото вместо                     10 003
е станало                             11 003

Ама въврви го доказвай. От ремонт няма смисъл, новият е с 5-6 лева по-скъп от ремонта.
Подай жалба в КЗП.

# 6
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Свалете стария водомер - от Студена вода водомер + демонтаж на стария и монтаж на новия ми излезе 55 лв. Стария дайте в лаборатория, за да се установи дали има повреда. Питайте дали може да ви издадат протокол за евентуална повреда, с който да оспорите поне част от сметката. Сега на всеки пет години се изисква свалянето и проверката на уредите.

# 7
  • Мнения: 5 317
КЗП доколкото прочетох не се занимавали с такива неща.

Това за смяната и проверката на уредите по закон ли се изисква и кой го прави,клиента или ВИК.

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Уредите се свалят и монтират или от сръчен мъж или от служител на Студена вода. За периода, през който няма да има уред, се слага някаква тръбичка, за да има вода. Как се отчита водата през този период нямам идея. Срокът за проверка е кратък. За проверката май беше 28 или 23 лева. Смяната за нов модел се изисква от ВИК, смяната се прави от ВИК или от клиента, проверката е в метрологична лаборатория. За закон не знам, нашата водомерка ме дразни  с вечни напомняния, а аз си оставям показанията на вратата. Но после виждам неточности в известията ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт