Размяна на детски градини и ясли - София

  • 184 074
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Детето ми е набор 2006
2. Записано в 7 ЦДГ
3. За мен би било по-удобно да посещава 67 ОДЗ "Мечо Пух", 168 ЦДГ "Слънчогледи" или 18 ОДЗ "Детски свят"

# 61
  • Мнения: 2
Тук (в сайта на ИСОДГ) има информация за преместването в друга детска градина http://kg.sofia.bg/?page=faq&y=10#12

# 62
  • Мнения: 25
Мами направо не мога да повярвам каква тема сте пуснали.Днес точно за това ходихме при една директорка да питаме за премествания точно по този начин- едно дете прието  с нашето дете прието и КАЗАХА, ЧЕ Е НЕВЪЗМОЖНО такова нещо. Само чрез системата.  #Cussing out

# 63
  • Мнения: 1 020
Не е вярно! Виж какво е пуснала elisda преди теб!
Стига децата да са един и същ набор не трябва да отказват преместване! Ако са един набор и е отказано отидете пак в детската, може този път при другата директорка и обяснете или я накарайте да прочете инфото в системата Sad
а ако не може и да сигнализирате в ИСОДГ, ако не могат нищо да направят, ще ви кажат към кого да се обърнете  Rolling Eyes Дано ги преборите, но все пак накрая май всички зависим от тяхната добра воля Sad А и все пак след това детето ти ще посещава това ДЗ и по-добре да не сте на нож с нея Sad
Много ме дразнят такива Sad Царя дава, пъдаря не дава!

# 64
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не е вярно! Виж какво е пуснала elisda преди теб!
Стига децата да са един и същ набор не трябва да отказват преместване! Ако са един набор и е отказано отидете пак в детската, може този път при другата директорка и обяснете или я накарайте да прочете инфото в системата Sad
а ако не може и да сигнализирате в ИСОДГ, ако не могат нищо да направят, ще ви кажат към кого да се обърнете  Rolling Eyes Дано ги преборите, но все пак накрая май всички зависим от тяхната добра воля Sad А и все пак след това детето ти ще посещава това ДЗ и по-добре да не сте на нож с нея Sad
Много ме дразнят такива Sad Царя дава, пъдаря не дава!
Защо да не може да им се отказва преместване. Толкова деца чакат за тяхното място, като не им харесва ...

# 65
  • Мнения: 1 020
Ми както виждаш може...
Според мен въпроса е... как да кажа... въпрос на професионализъм ли, на хуманизъм ли... не знам как точно да го определя...
Тези жени са директорки на ДЗ, т.е. са учили някаква педагогика или знам ли и аз  newsm78 Те би трябвало да се интересуват за доброто на децата, а не да се правят на ощипани Sad
Все пак броя на децата няма да се промени! Няма да вземат чуждо място!
Ала-Бала теб какво те притеснява в случая, че някое дете се е класирало, а има по-желана градина? Яд те е на детето ли? Нека да му е зле... нека става в 6 вместо в 7.30, нека го блъскат по автобусите, нека родителите му търчат като луди и т.н.
Със сигурност родителите му ако имаха възможност то да не посещава ДЗ и да чакат да ги приемат в най-желаното от тях ДЗ щяха да го направят! Много родители са притиснати от ситуацията и приемането на детето им където и да било е много важно! Сега, когато имат възможност да се преместят и на децата да бъде спестено разкарването през половин София или където и да било, защо да не го направят?
Странно ми е такова негативно отношение, ние миналата година също висяхме по опашките, но не ме е било яд на приетите деца, нито на родителите им, не те са виновни за ситуацията все пак!  Rolling Eyes
А причините за преместване могат да са много... смяна на жилище, работа, 2 деца в различни ДЗ, прието по 2-ро желание, приети в по-нежелана градина, просто защото там детето е имало най-голям шанс за класиране и т.н.

# 66
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Elichka_mama...да ме е яд на детето?!?! Голяма глупост...яд ме е на родителите... и защото според мен това разместване на това ниво не е правилно спрямо неприетите деца.

# 67
  • Мнения: 1 020
Защо да не е правилно? Така или иначе това дете би посещавало това ДЗ, другото дете пък другото ДЗ... следователно как ощетяват децата, които чакат?
Единствено може да се спести много на 2 дечица  Rolling Eyes
А за какво те е яд, че родителите нямат избор или че са си сменили квартирата, работата...? Все пак в цялата тази работа с ходенето до някъде си е ощетено детето...

# 68
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Няма да се впускам в обяснения, вероятно и на ситметата ме е яд донякъде. Но ако в едната ДГ едното дете е прието с 8т и иска да се размени с дете, което е прието с 8,2т. ... ако първото дете беше кандидатствало по редовния начин във втората градина нямаше да има този шанс със своите 8т. Това е. Извинявай, че твоето дете е прието и не ти допада градината, пък моето не е прието...

# 69
  • Мнения: 1 020
Аз не знам нищо за градината и не мога да кажа дали ми допада, но е далече от нас... Видях, че в нея сме със 100% шанс и затова. В нашия район има само 1, всъщност вече 2 ОДЗ, но въпреки всичко Младост, Дружба и Студентски са много по-удобни! Няма значение де...
Разбирам те, че те е яд, мен също ме беше яд миналата година, но не на родителите, децата или системата, а на общината, която е раздала сгради на ДЗ на ЧДГ, на социални и на кого ли още не... че строят бутикови ДЗ, за милиони, вместо да построят 2 пъти повече нормални сгради.
Всъщност не в минало време, защото все още ме е яд и затова бих дошла на протест и да роптая срещу това, което се случва, нищо, че сме приети Sad
Разбирам те, но не са приетите виновниците, всички сме жертва на обстоятелствата и сме принудени да сме комбинативни  Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 2 374
Elichka_mama...да ме е яд на детето?!?! Голяма глупост...яд ме е на родителите... и защото според мен това разместване на това ниво не е правилно спрямо неприетите деца.
Спрямо кого е нечестно?!?Спрямо неприетите деца??И с какво по-точно е нечестно,ако мога да задам въпроса си?С какво приетото дете може да направи "мръсно" на неприетото такова като се премести в друга градина?Ако пък не се премести ще направи ли така,че да го приемат?!Не.Всичко пак ще е по старо му.Нещо не разбирам това,често казано.
Всички сме изнервени покрай тези детски градини,всички протестираме против цялата система-някой мълчеливо-други не,на всички им е кофти за неприетите деца,но защо са нужни такива изказвания,аз не разбирам защо трябва някой да го е яд на нещо,особено пък за такова нещо,та тук никой не прави нищо нередно,нито заема място в повече,нито освобождава такова,глупаво е да се спори за нещо,в което и двете страни не правят нищо лошо,просто си "облечават жвота" премествайки две деца в най-удобните за тях места.

# 71
  • Мнения: 7 150
Хубава тема, но безсмислена!  Stop
Кои две директорки ще се заемат с процедурата по разменяне на деца и защо да го правят?
По-добре се отдайте на радостта, че децата ви са класирани за детска градина, независимо от местоположението й.

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 10:29 от Фран Джонсън

# 72
  • Мнения: 2 374
Хубава тема, но безсмислена!  Stop
Кои две директорки ще се заемат с процедурата по разменяне на деца и защо да го правят?
По-добре се отдайте на радостта, че децата ви са класирани за детска градина, независимо от местоположението й.
Разбира се,че ще се заемат,нашата размяна е почти факт,на една друга съфорумка тук-също,след като го има като вариант,няма как да не се наемат.Това все пак не е някаква измислица на родителите,или прищявка,а реална възможност да стане.Разбира се,че се радвам,че детето изобщо е класирано на фона на толкова много деца,които останаха "навън",но след като съществува тази възможност за размяна и по този начин мога да се облекча,защо да не го направя?Предпочитам децата ми да посещават една детска градина,отколкото да са в различни.

# 73
  • СОФИЯ
  • Мнения: 40
да се запиша и аз пък може и да стане!
набор 2006
посещава 98 ОДЗ Слънчево зайче- МЛАДОСТ
желани 19 ЦДГ Св. София- ЛОЗЕНЕЦ
или 168 Слънчогледи - СЛАТИНА
 Praynig

# 74
  • Мнения: 3
Ама много се дразня на мами, които се ядосват, че се опитваме да си облекчим живота, без да пречим на другите. Не знам, с какво ще попреча на някоя мама и детето и с това че се разменим. Тук някакви си точки се размахва, че на едното място може да е прието с повече или по-малко точки-глупости, извинете. Ние не отиваме заради точките, а за да си спестим малко нерви в и без това доста нервния живот, които водим. А и никой не кара насила някой да се разменя, всеки си прави сметката за себе си. Всеки има много критики към системата. Аз например много се ядосах, че не всички критерии важат за всички градини, а всяка градина си решава кои критерии да отчита. Много гадно, но факт. Аз за това се нареждам с повечето родители с едно дете, а имам две и то с разлика по-малка от 2г. а + това посещават и детски заведения. Но за да успея изобщо да оцелея в този град едното е на градина на ул. Оборише а другото на ясла в Лозенец и двете не са ОДЗ-та, а ние живеем в Борово. Просто преди живеехме на ул. Оборише и беше добре. Не ми се обяснява какво ми е всеки ден и то защо-защото системата е такава. А има и много други ако не с подобни пак с толкова екстремни маршрути и истории. Така, че хайде малко човечност.
Стига съм се ядосвала и оплаквала. Мисълта ми е ако иска някой да се разменим ще е чудесно, поне едното да е по-наблизо.
1. Детето ми е набор 2006
2. Прието е в 151 ЦДГ
3. За мен би било по-удобно да посещава 2 ОДЗ или 127 ОДЗ

1. Детето ми е набор 2008
2. Прието е в 45 ДЯ
3. За мен би било по-удобно да посещава 2 ОДЗ или 127 ОДЗ

Общи условия

Активация на акаунт