Размяна на детски градини и ясли - София

  • 183 958
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
От миналия септември посещаваме 31 ясла в Хиподрума. Доволна съм, но си смених работата и сега ми е страшно неудобно да ги водя там. Кандидатстваме в 54 ОДЗ в Красна поляна, но като гледам май нямаме много шансове да ни приемат. Исках да ви питам някой знае ли мога да разменя местата си в 31 ясла с някой от 54 ОДЗ (естествено ако намеря желаещ)? Има ли такава практика?

# 76
  • София
  • Мнения: 39 723
Чистите ясли (ДЯ) все още не влизат в системата на ИСОДГ. Според мен няма начин някой родител записал детето си в 54 ОДЗ да иска да размени мястото си за ДЯ, защото септември месец пак ще трябва да кандидатства за ОДЗ или ЦДГ.
Можете да проверите за по-близко ДЯ, т.е. размяна на места от ДЯ в ДЯ.

Вижте и тази тема Размяна на детски градини, но пак става дума за размяна на места в ОДЗ и ЦДГ.

# 77
  • София-Младост
  • Мнения: 23 271
Ама много се дразня на мами, които се ядосват, че се опитваме да си облекчим живота, без да пречим на другите. Не знам, с какво ще попреча на някоя мама и детето и с това че се разменим. Тук някакви си точки се размахва, че на едното място може да е прието с повече или по-малко точки-глупости, извинете. Ние не отиваме заради точките, а за да си спестим малко нерви в и без това доста нервния живот, които водим. А и никой не кара насила някой да се разменя, всеки си прави сметката за себе си. Всеки има много критики към системата. Аз например много се ядосах, че не всички критерии важат за всички градини, а всяка градина си решава кои критерии да отчита. Много гадно, но факт. Аз за това се нареждам с повечето родители с едно дете, а имам две и то с разлика по-малка от 2г. а + това посещават и детски заведения. Но за да успея изобщо да оцелея в този град едното е на градина на ул. Оборише а другото на ясла в Лозенец и двете не са ОДЗ-та, а ние живеем в Борово. Просто преди живеехме на ул. Оборише и беше добре. Не ми се обяснява какво ми е всеки ден и то защо-защото системата е такава. А има и много други ако не с подобни пак с толкова екстремни маршрути и истории. Така, че хайде малко човечност.
Стига съм се ядосвала и оплаквала. Мисълта ми е ако иска някой да се разменим ще е чудесно, поне едното да е по-наблизо.
1. Детето ми е набор 2006
2. Прието е в 151 ЦДГ
3. За мен би било по-удобно да посещава 2 ОДЗ или 127 ОДЗ

1. Детето ми е набор 2008
2. Прието е в 45 ДЯ
3. За мен би било по-удобно да посещава 2 ОДЗ или 127 ОДЗ
Разменяйте си се, никой не ви спира...но остави ме и аз да имам свое мнение и да си го изразявам свободно!
Защото мога да напиша 2007 набор не приет никъде, размяна за градина в Младост...аманикого не го  устройва нали?

# 78
  • Мнения: 1 020
Ала Бала не е същото... аз не мога да разменя мястото на моето дете с неприето дете, защото така се заобикаля системата... Ние тук говорим за друго, което е РАЗРЕШЕНО и никого не ощетява...
Аз например мисля да отпиша малката от ОДЗ-то, в което сме приети ако на нея не й хареса и ако стане невъзможно да го посещава... Така първото дете на опашката ще влезне Simple Smile
 Аз имам избор да... А и засега слава богу не сме притиснати чак толкова от финансова гледна точка и дори по-дълго бух си гледала децата в нас. Това е друга тема...
Всяка една от нас е решила, че иска детето й да посещава детска градина и поради това е избрала по-неудобна градина, но такава с по-висок щанс детето да е прието. Всичко е шанс, децата ни се разиграват на тото и всики сме станали висши математици...
Затова обаче не трябва да се сърдиш на нас! Мал шанс е, че детето ти не е прието, все пак тази година за набор 2007 местата са най-много... Проблема предполагам идва от това, че в Младост почти всички ДЗ са ОДЗ-та...

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Чистите ясли (ДЯ) все още не влизат в системата на ИСОДГ. Според мен няма начин някой родител записал детето си в 54 ОДЗ да иска да размени мястото си за ДЯ, защото септември месец пак ще трябва да кандидатства за ОДЗ или ЦДГ.

Така е, но посещението на общинска ясла дава 1 точка при кандидатстване в градина, а 1 точка никак не е малко. А ако някой посещава ОДЗ, което не му е удобно и така или иначе ще кандидатсва пак догодина може  да пожелае да се разменим. Така че:

1. Детето ми е набор 2008
2. Прието е в 31 ДЯ - Хиподрума
3. За мен би било по-удобно да посещава 54ОДЗ - Красна поляна

# 80
  • Мнения: 1 020
А ти кандидатстваш ли през системата? С близнаци почти на 100% ще влезнеш стига да има свободно място  Rolling Eyes И все пак става дума за 2, а не за 1 място, нали така?

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, естествено че кандидатсвам през системата. Въпреки че са близнаци не се класираме. В момента са 5 резрезва за 1 място. За 1 място става дума не за две. Ако единият близнак е приет някъде другият се приема автоматично, без да се търси свободно място. Смисъл броят се двамата на 1 място. Ама как го обясних...  newsm78

# 82
  • Мнения: 897
1. Детето ми е набор ....2007
2. Прието е/и я посещава от 09,2008/ в ...... 03 ОДЗ/Хаджи Димитър/
3. За мен би било по-удобно да посещава .....

152 ЦДГ
38 ОДЗ Дора Габе
115 ЦДГ 'Осми март

# 83
  • Мнения: 361
Моето дете посещава 17 ОДЗ Мечо пух в Младост аз живея в Дружба  и не ми е удобно да пътувам.Искам да я преместя в 108 ОДЗ Дружба

# 84
  • Мнения: 1 020
Да, естествено че кандидатсвам през системата. Въпреки че са близнаци не се класираме. В момента са 5 резрезва за 1 място. За 1 място става дума не за две. Ако единият близнак е приет някъде другият се приема автоматично, без да се търси свободно място. Смисъл броят се двамата на 1 място. Ама как го обясних...  newsm78

Да, но в случая става дума за преместване, а не за класиране... не знам  newsm78

# 85
  • Мнения: 7 263
Ала Бала не е същото... аз не мога да разменя мястото на моето дете с неприето дете, защото така се заобикаля системата... Ние тук говорим за друго, което е РАЗРЕШЕНО и никого не ощетява...
Аз например мисля да отпиша малката от ОДЗ-то, в което сме приети ако на нея не й хареса и ако стане невъзможно да го посещава... Така първото дете на опашката ще влезне Simple Smile
 .............

Всеки има право на мнение, но и аз искам да се опитам да убедя Ала бала в правотата на нашето  Simple Smile
Представи си следната хипотетична ситуация.
Моето дете е прието и записано в ОДЗ, което поради няколко причини не е най-желаното от мен ( субективни, лични, но причини за мен). Та в тази връзка аз искам непременно да го преместя.
1. Вариант - намирам друго прието дете от градина, в която искам да се преместя и се разменяме - тук всичко е чисто и не заемаме повече места, просто А и Б си разменят местата. А на другата година за свободните кандидатства твоето и други неприети и шанса им е макар и с малко по-висок, защото А и Б не участват отново в класациите.
2. Вариант - тъй като държа на смяната в друга градина, догодина отново подавам молба вече само в най-желаните от мен. Приемат ни ( всичко това е на теория де) и се местим, и тук идва тънкия момент дали овакантеното от моето дете място ще бъде обявено като свободно и на него да речем ще се класира твоето или друго неприето дете. Или директорката няма да го обяви на всеослушание и ще си приеме някое дете по 2-рия начин - и тук пак минуса и за твоето или друго некласирано дете.
Не казвам, че нещата седят точно така - това е съвсем хипотетично, но се съгласи че звучи логично и възможно.
И на мен ми се ще да можех да си остана още една година в къщи и да не се налагат изобщо тези упражнения, но ми беше жизнено важно малкия да се класира и да бъде записан още тази година..... Така че избрах по-нежелания, но за жалост сигурен прием, пред борбите в гранични групи ( за които първоначално също не ни достигаха точки) и съмнителния си успех в тях.

# 86
  • Мнения: 263
Здравейте мами, бих искала да  преместя моето слънчице от 29 ОДЗ кв.Изток , за градина в кв.Надежда. Първа група сме и ми хрумна , че във форума може и да има такива мами като мен да имат нужда да си преместят детето  от кв.Надежда в кв.Изток . Градината е много хубава, с басейн, перфектни педагози, но ни е доста далече вече, тъй като отскоро се преместихме в кв. Надежда - 1 част. Събуждам детето в 6.30ч, за да избегнем задръстванията, много пътуване.
Ако някой има нещо в предвид моля да ми пише, или звънне на телефонен номер 0878267200.

# 87
  • Мнения: 2 374
Бях обещала да кажа когато всичко се уреди с детската градина и преместването.Нашата одисея най-сетне свърши.Преместването на дъщеря ми вече е факт.В предишните ми постове съм обяснила всичко подробно,а сега попълних една молба-свободен текст,че желая размяната,майката на друго дете (не го познавам) е попълнила същата и така в 2 екземпляра за двете детски заведения.Взех документите на дъщеря ми и ги занесох там където ще посещава,обясни ми накратко директорката от кои дати може да тръгне и решихме да е на 7-ми септември с първите дечица.Не стана размяната с това детенце,което мислехме,но това вече го решава директорката,здраве да е,важното е всичко да е наред.
Пожелавам успех и на всички други дечица,които се борят в момента.  bouquet

# 88
  • Мнения: 7 263
Биа поздравления!
Много се радвам за вас!   bouquet
За жалост явно системата се задейства, само ако ти самия си свършиш цялата работа - намираш си другарче, оформяш си документите и просто се преместваш. Моите опити да си намеря насрещно другарче засега са безрезултатни, от разговорите ми с 2 директорки установих, че на никой не му се занимава и трябва да кандидатстваме пак на общо основание, ако искаме да сменим градината ..... Еми ... това е... ще продължим пак да пълним списъците и да избутваме назад неприетите деца ... супер тъпо!

# 89
  • Мнения: 236
Здравейте. Дъщеричката ми по някакво невероятно за мен чудо се класира, но не във възможно най-близкото  за мен ОДЗ. За съжаление и транспортът до там никак не е удобен. Ще се радвам, ако намеря някое майче, което да го устройва замяна.

Информацията ни е:

1. Набор 2009
2. Приета е и е записана  в 78 ОДЗ Детски свят в Студентски град/Дървеница/
3. По-удобно ОДЗ: 79 ОДЗ Слънчице в Студенстки град.

Общи условия

Активация на акаунт