Хидроцефалия-2

  • 55 642
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Крем, сигурна ли си в това? Кой ти го каза? Преди не изплащаха детските със задна дата, но парите по чл.43 ги плащаха от Дата на инвалидизация.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 909
За съжаление е вярно.Не се изплаща нищо със задна дата.Дори ето,в нашия случай,ТЕЛКа изтича февруари,аз подадох документи за нов януари,дадоха ни дата чак 25май.За тези месеци назад,през които всъщност не сме получавали пари,няма да ни ги изплатят.Нищо,че причината за забавяне не е в мен.Прочетете в За правата на децата ни.Там обсъждаме,дори смятаме да участваме в едно предаване по въпроса.На мен ми се иска и нещо повече да направим.

# 47
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Брейй, уж щяхя да ни подобряват положението, те намериха сега от бебетата да отрежат пари. Че то първи Телк докато мине човек минават месеци по болниците.
 Валенце, не съм влизала скоро там, но каквото трябва ,ще подкрепя и аз. Peace

# 48
  • Мнения: 375
Крем,на вас заради клапата ли ви дават процент от ТЕЛК?Или заради диагнозата?Не знам дали зададох правилно въпроса.
Боци нищо не говори,само мрънкане,но вече знае къде му е пишката и слага ръка на памперса,като го питам Laughing.Скоро пак сме на ТФЕ.Освен това на няколко пъти пляска за браво.Преди 2 дена бяхме на детски рожден ден и едно по голямо детенце го ущипа по бузата и Боци ревна,после детето пак искаше да го щипе,ама той успя да с еопаза.Ходи стабилно,даже тича,пълзи,ровичка навсякъде.Само където нищо не говори.Пишете мами Hug.

# 49
  • Мнения: 133
Рони,всички се надяваме ,че децата ни един ден ще започнат да бърборят,та ще ни бъде трудно да им затворим устите.
Ние сме по-големи от вас ,но също още не говорим.Само отделни кратки думички или по-скоро срички знам ли вече и аз Embarassed

# 50
  • GYM
  • Мнения: 814
Рони,всички се надяваме ,че децата ни един ден ще започнат да бърборят,та ще ни бъде трудно да им затворим устите.
Ние сме по-големи от вас ,но също още не говорим.Само отделни кратки думички или по-скоро срички знам ли вече и аз Embarassed
Ами нашия случай е точно този Laughing Притеснения, притеснения, а сега си имам един малък професор вкъщи...

# 51
  • Мнения: 89
Здравейте мами,
ние в събота излязохме от болница и още не можем да се възстановим. На 21.06 пак ще влизаме и направо  newsm45 . Не протяга ръце към играчките и има положителен Бабински /което не е добре, но никой не казва какво е това/. Къде водите децата на рехабилитация? Искам да ви питам  колко горе-долу струват тези процедури.

# 52
  • Мнения: 1 765
Тани, защо ще влизате пак?

Опитай се да си спокойна ( кой го казва само?!?) Tired, но е важно за детето, дай му време да се възстанови и успокои, ще протегне ръце, ще загука...и т.н.

Ние имахме проблеми с рехабилитацията, но мисля, че вече ги разрешихме, имаме да си довършим процедурите по каса в Центъра по детски болести и после ще ходим в един частен кабинет при Габи, цените не са ми известни, но съм чувала, че са м/у 30 и 40 лв.

# 53
  • Мнения: 133
Тани Бани,забравила съм  на каква възраст е детенцето ви ,но  всички бебета  дори и здрави  нвъзраст  имат положителен бабински,който след определена възраст изчезва.И аз бях психясала с този бабински..........ама какво да се прави всичко ще си дойде на мястото,с рехабилитации ще постигнете много HugАз имам позната рехабилитаторка от София,която работи в детската неврология към педиатрията,ходи и на адерс и ми взимаше по 20лв преди година обаче.Иначе сме правили един курс в клиниката на др.Чавдаров и после пак на частно.Успех  и кураж Hug

# 54
  • Мнения: 199
Рони има смисъл. Ние взехме решението, дават ни 80%.  Така, че на вас поне заветните 51% може да ви дадат. Писали са вродена хидроцефалия (явно тези изливи пак така ги водят). Подай си документите и пробвай, подаваш молба, носиш на комисията всички документи - от ИР, он прегледи при невролог и ТФЕ-тата от Ралица Георгиева и това е. Бързо стана при нас....

после ще пиша повече, Никола ревна

# 55
  • Мнения: 89
ALEXINI, д-р Литвиненко ни каза да отидем пак - идея си нямам защо. В интерес на истината преди да постъпим в болницата много гукаше, смееше се с глас, непрестанно подскачаше, а сега сякаш съм взела друго бебе-само се гушка и спи.
Как се казва познатата ви рехабилитаторка?
Ако знаете колко се притеснявам само.... този престой ни се отрази много зле. В съседните стаи имаше деца и инфекции и високи темп., които денонощно плачеха, майките (разбираемо) - и те. Аз се опитвам да стискам зъби, но истината е, че много се травмирах от този плач, а виждам, че малкия не е на себе си. Хич не ми се влиза отново, но нали знаете как е... Моето бебе е много крехко, а отделението е пълно със заразно болни деца, което не смятам, че е много правилно, но кой ме пита мене.

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 16:35 от TaniBani

# 56
  • Мнения: 133
ТаниБани, ама вие в неврологията ли лежахте???Рехабилитаторката ,за която споменавам също работеше там през зимата ,а през пролетта и лятото на Банкя в санаториума. Мария се казва рехабилитаторката

# 57
  • Мнения: 89
Да в педиатрията бяхме и после пак там. По повод санаториума в Банкя - подписахте ли петицията, която е против закриването му?

# 58
  • Мнения: 121
Мамчета от Пловдив,препоръчайте ми невролог или поне някой,който прави ТЕФ,че досега сме ходили само при доц.Иванов ,но не ми се виси там пак до 12 през нощта newsm78.

# 59
  • GYM
  • Мнения: 814
Мамчета от Пловдив,препоръчайте ми невролог или поне някой,който прави ТЕФ,че досега сме ходили само при доц.Иванов ,но не ми се виси там пак до 12 през нощта newsm78.
Не са ли по-добре нещата след като отвориха новата клиника newsm78
Ние имаме час за утре за ЕЕГ, дано не ме ядоса, че и без това #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт