Любители на котки- тема 37

  • 37 699
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 825
Нико,  hahaha

Предлагам го за коте на следващата тема. Заслужи си го. Кой знае колко дълго е позирал за перфектните снимки, та чак прозявка го налегнала. Не, че го констатирам за първи път, но - много спокоен котарак, много.

# 76
  • София
  • Мнения: 13 293
Нико,  hahaha

Предлагам го за коте на следващата тема. Заслужи си го. Кой знае колко дълго е позирал за перфектните снимки, та чак прозявка го налегнала. Не, че го констатирам за първи път, но - много спокоен котарак, много.

Гласувам с две ръце  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 1 352
Таня, много яки снимки в подписа ти. Това носле как да го не цункаш  Heart Eyes!

# 78
  • София
  • Мнения: 7 170
 Жесток е Нико  Joy  И фотографа е спец, в какви пози го е хванал, като играчка е  Heart Eyes
Ама Кетя как може да спи така  Crazy?
Ричи е много хубав, като тигър е  Flutter
Мишлето е много културен котарак щом се храни с нож и вилица  bowuu

# 79
  • Мнения: 1 175
Мариета, надебеляването зависи от характера на котката, а не от кастрирането.

Това не е точно така. Кастрирането занижава метаболизма, което значи че на котката й трябват по-малко калории на ден отколкото преди. Но апетитът обикновено си остава същият (или се засилва), така че котката може да надебелее по-лесно ако продължава да яде същото количество. Характерът на котката променя нещата само ако тя е много енергична и игрива, и изразходва допълнителните калории, но това също зависи от възрастта и здравословното състояние на котката, не само от характера. Така че, да, варира от котка до котка, но е факт че метаболизма е засегнат от кастрацията по принцип, и котката има нужда от по-малко калории, затова след кастрация (добрите) ветеринари препоръчват намаляне на дневното количество храна, особено при къщни котки които не излизат навън, и при котки които не могат сами да се контролират колко ядат.

pehristova, много ти е красиво момчето! Особено с тая очна линия  Grinning

И аз гласувам за Нико с тениската! Такова търпение, заслужил си го е.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 293
Дидитка, напълно си права. На теория е така. Все пак ако погледнеш първа страница на темата се вижда колко много от котетата са кастрирани, а само Мъро и Мери са по-дебелички. И то дебелички в рамките на нормалното. Нямат нищо общо с дебелите американски котки, които гледахме скоро на снимки  Grinning. Доколкото знам при Мери нещата се пооправиха като премина на нискокалорична храна, а при Мъро - като се пораздвижи. От есента до сега само от "фитнеса" е свалил 1/2 кг. Никой не го ограничава в храната.

# 81
  • Мнения: 1 175
Дидитка, напълно си права. На теория е така. Все пак ако погледнеш първа страница на темата се вижда колко много от котетата са кастрирани, а само Мъро и Мери са по-дебелички. И то дебелички в рамките на нормалното. Нямат нищо общо с дебелите американски котки, които гледахме скоро на снимки  Grinning. Доколкото знам при Мери нещата се пооправиха като премина на нискокалорична храна, а при Мъро - като се пораздвижи. От есента до сега само от "фитнеса" е свалил 1/2 кг. Никой не го ограничава в храната.

Е, американските дебели котки са отделен проблем, чиято причина не е само кастрирането. Просто исках да напомня, че кастрацията има ефект върху потенциала за надебеляване, защото иначе прозвуча като че то няма значение, а е само от характера  Peace Трябват повече усилия отколкото без кастриране, както ти спомена - нискокалорична храна, раздвижване. Българските котки може би се справят по-добре с теглото, защото много от тях излизат навън и се движат повече, докато тук повечето котки са къщни и не само че си седят на задниците по цял ден, ами и ядат храна тъпкана с царевица  Sad

Между другото вчера четох една много интересна статия за това колко е трудно да се дозира храната за кучета и котки, защото различните марки варират страшно много по калории на обем храна, и невинаги дават точни указания на опаковката. Дори и при диетичните храни, калориите в една купичка храна варират от 235 до 480 между различните марки, така че едно указание от ветеринаря "две купички на ден" може да се превърне от диета в сериозно охранване, ако смените марката... Ето статията тук (на английски е обаче).

# 82
  • Мнения: 6
Добро утро, милички!

Днес може би ще успея да щракна моята баба, че в момента не е при мен. Аз от година съм в ново жилище, а нея я оставих в старото при тати, защото знам какъв стрес е за писаните да сменят жилището.  През ден съм си при нея, да си я гушкам и милвам, че от 40-дневно бебе все при мен спеше  Heart Eyes, но нали съм разсеяна в момента поради бушуващи хормони и забравям да си взема апарата  Laughing

Този привърженик  на Ферари наистина е за рекламно лице! И как мирно позира миличкия  Laughing Hug

Моята баба даже панделка не дава да й сложа. Много ми е миличка, но не търпи нищо по себе си. Когато беше по-малка се опитах на 2 пъти да й сложа каишка и мартеничка за 1 март, но лапичките й бяха непрекъснато върху им и прецених, че не си заслужава стреса.

Марипоса, напълно те разбирам какво си изживяла  Hug. Не ми се мисли след време как ще се чувствам...

Хубав и усмихнат ден на всички!

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Нико направо ме разби Joy Какъв търпелив котарак само, че и му ходи тази тениска Party

# 84
  • Мнения: 4 116
Хехее, благодаря ви! Радвам се, че ви хареса Нико. между другото, снимките траеха не повече от 3 минути  и само 5-6 снимки направих. Ама той си е дресиран - като види апарата си знае, че трябва да стои мирно  hahaha

# 85
  • София
  • Мнения: 1 825
Ох, ще ме убиеш.  Laughing Представям си го просто.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 634
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МЕРИ!!!!
Още дълги години да си мъркате заедно!  Hug
Ето нещо за Мери (или и за стопанката Grinning)

(Sorry за закъснелия поздрав)





Ted cat, обираш овациите както винаги!  smile3501

Момичета, мнооого хубави котанки!  Радвам ви се от сърце!  Hug

# 87
  • Мнения: 38
Нико е невероятен манекен.  Колкото до моите котки мъжкия е най малък, другите три са му съответно майка, леля и баба Grinning

# 88
  • Мнения: 38
Това е бабата

# 89
  • Мнения: 1 912
Пак ви изпуснах  Crossing Arms Затова, срам, несрам- ЗАПИС  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт