Проблеми с храненето - 16 месеца.

  • 2 562
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ако наистина много се притесняваш, заведи детето на педиатър. Той ще ти каже дали има нещо обезпокояващо за физическото му развитие. Ако не е отслабнал значи няма проблем. Има една малка книжка Votre enfant de 1 а 3 ans, Anne Bacus, еditions Marabout в която описват много добре поведението на децата и подробно за храненето. Мисля че някои описани ситуации ще ти се сторят много познати:)
В понеделник сме на педиатър.

# 16
  • Мнения: 590
И моя Вики е същия.Само 2 дена им е разликата той е роден на 16.06.2004 Simple Smile
Значи взе ми здравето първо не можах да го кърмя нито аз имах кърма нито той захапваше правилно.После на 6 месеца дадох сокче,след 2-3 дни категорично отказа и не можех да му ги набутам в устата насила.Спрях.Захраних с кашичк,голям проблем.Много глед и дърпане и нерви за мама.До 11 месечна възраст вcе нерви и занимавки.Оставяла съм го гладен с дни не ядеше.Млякото като малък до 3-4 месечен пиеше много добре по 200-240 мл. След това и него не искаше.7-8 месечен вече по 40-60 мл ако изпиеше радост в къщи а пюрета po20-30 гр.беше пак щастие.Започнах да му давам мляко през ноща защото в полусън само пиеше и така до 1,2 год.Никаква храна по-едро смляна не приема.Само идеално пасирана.И до сега е така ако ще яде нещо с лъжица.Иначе хапва с ръце разни варени зеленчуци,кашкавали,хляб,бисквити.... Попари и разни течни работи с пърченца не приема,твърдо бута чинията и казва "Не".
Точно на 1 год. като стана си буахме в БГ и от климата и храните там му се отвори апетит.Тук пюренцата от 6 месечните вече имат малки пърченца а следващите за 8 месечни са си като при големите само малко по малки пърченца.Въобще не ги иска а в БГ са си добре смлени и за това започна да хапва добре.Сега пак сме си тук и пак не яде.Беше отказал млякото почти напълно а сега като погладува пак и почна да го пие пак ама манжите не му харесват много.Твърди работи гризка ама лигави манжи несмляни не може да понася в уста.
Та така е и при нас.Не се притеснявай, ако не спада на килоргами.Явно са си така децата ни и аз се дразня и някой път се опитвам да го натъпча макар че знам че не трябва.Които не го е изпитал не може да кажа "ми остави го гладно",тръпката е голяма,малкото ти човече,най сладкото да стои гладно. Успех и дано се оправят по-скоро нещата при вас. При нас може пак да е зъби.имаме 11 за сега малко късно почнаха нашите. До скоро!!!  bouquet

# 17
  • Мнения: X
Никаква храна по-едро смляна не приема.Само идеално пасирана.И до сега е така ако ще яде нещо с лъжица.Иначе хапва с ръце разни варени зеленчуци,кашкавали,хляб,бисквити.... Попари и разни течни работи с пърченца не приема,твърдо бута чинията и казва "Не".
Точно на 1 год. като стана си буахме в БГ и от климата и храните там му се отвори апетит.Тук пюренцата от 6 месечните вече имат малки пърченца а следващите за 8 месечни са си като при големите само малко по малки пърченца.Въобще не ги иска а в БГ са си добре смлени и за това започна да хапва добре.Сега пак сме си тук и пак не яде.Беше отказал млякото почти напълно а сега като погладува пак и почна да го пие пак ама манжите не му харесват много.Твърди работи гризка ама лигави манжи несмляни не може да понася в уста.
Та така е и при нас.Не се притеснявай, ако не спада на килоргами.Явно са си така децата ни и аз се дразня и някой път се опитвам да го натъпча макар че знам че не трябва.Които не го е изпитал не може да кажа "ми остави го гладно",тръпката е голяма,малкото ти човече,най сладкото да стои гладно. Успех и дано се оправят по-скоро нещата при вас. При нас може пак да е зъби.имаме 11 за сега малко късно почнаха нашите. До скоро!!!  bouquet
МНого точно си го описала ! Ние сме същите с тая разлика че Бобо и варени зеленчуци не яде. Кара го само на хл яб, мляко, чат-пат сирене и кашкавал.
Пробвах с глада тоя уикенд - ами май работи номера. Като поогладня човека - хапна си манжичка като нормално детенце - аз го храня с лъжицата, а той в ръка държи хляб и отхапва по малко .

Иначе днес след прегледа се оказа че е свалил 100 грама, но е порастнал с 4 см. Това за 1 месец!
Според педиатърката проблема са зъбите - видя нещо там по венците....Дано да е права и да прояде малкия дзвер.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 182
При условие, че с глада номера действа съм чела, че има един доста ефективен метод препоръчван от педиатри:
Ако обикновено хапва по 3 лъжички и не иска повече ти първият ден му даваш само 2 лъжички и край, дигаш го от столчето. И така за всички хранения този ден (няма да умре от глад за един ден). На вторият ден даваш 3 лъжички. Почти сигурно било, че на 3-тия ден ще успееш да дадеш и 4 и детето ще иска повече, но ти не му даваш повече от 4. И така докато се достигне нормално количество за около седмица. Номера бил да се обърне съотношението търсене - предлагане.
Аз обаче се притеснявам да действам така. Гледам да не показвам нито недоволство ако хапне само 2 лъжички, нито бурна радост ако се нахрани добре. От собствен опит знам колко е притеснително за майката детето дни наред да яде съвсем, съвсем малко, но трябва да стиснеш зъби и при първият отказ да спреш да настояваш.
Ето какво още ни препоръча на нас доктора:
- иска да яде само бисквити - добре, но да са обогатени с желязо;
- иска да яде само хляб - добре, но да е пълнозърнест;
- пие по-малко мляко от необходимото - направи го 2 пъти по-концентрирано (ако нямате проблем със запек)
- не иска да яде зеленчуци - наблегни тогава на плодовете
- следи да не му стане суха кожата (признак за евентуална анемия)
- ако не иска да дъвче по-едри пюрета, да си хапва тогава сирене и кашкавал с пръстчета.

Общи условия

Активация на акаунт