Аз пак станах за резил

  • 1 814
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Еми аз бях излязла с количката отвън пред касата, значи ако ги бях откраднала щеше да пиука, нали? Значи не е трябвало изобщо да ми приказват...

точно така  Simple Smile не се стряскай, а се усмихвай и казвай je ne comprends pas  Simple Smile  и се радвай на париж  Simple Smile
какво означава това Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 16
  • Мнения: 235

Цитат
какво означава това Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Цитат
je ne comprends pas (жу не компрен па) = не разбирам  Simple Smile

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ти пък, я да не ти пука. аз винаги си влизам с кърпи, вода в шише (дето ги има навсякъде),даже и с покупки от друг магазин съм влизала (с к. бележка)никога не съм си мислела, че ще ми направят проблем.
имам две издънки само. веднъж пазарим и понеже кошницата не ни стигна за покупките, почнах да слагам в багажника на количката....
на излизане касиерката (око рентген)ми вика имате една сметана отдолу. аз се наведох, извиних се и си я платих. хич не се засрамих даже, ами случва се. а като се извиних на жената, тя ми се усмихва и ми вика, няма нищо. аз плащам 50 евро, за 1 евро ли ша крадъ?
а другия път бяха ми набутали на "колежката" след мен по опашка един течен сапун.
видях го като се прибрах, щях да се върна да го дам, ама много далеч магазина. честно, още ми е съвестно....

# 18
# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
a бе пате  какво се срами6 ..ами  не си длъжна да знае6 френски ..обяснила си ..заболяли са те ръцете да маха6 и обяснява6 предполагам Simple Smile не се коси ..и утре пак влиза6 с гордо вдигната глава в същия магазин ..даже кърпи4ките ги сложи на още по видно място и пак при същата иди на касата  Wink
не ми се е слу4вало да "открадна " нещо преднамерено ..ама веднъж така едни флумастри откраднахме .. бяхме в един хипер и сме ги дали на малката да си играе ..предполагам на касата го е видяла ..но нищо не каза моми4ето ..ние 4ак като излязохме ни го подаде Гери ..а мъжо вика ..ех да знаех една двд зависва4ка закомпа да и бях дал в ръцете Simple Smile (тогава това бе6е на вълна - двд записва4ката ) ... Simple Smile 

# 20
  • Мнения: 404
Незнам как е при вас, но тук в Америка не за всичко писука алармата.  За дребните неща не ги е грижа, а само за стойностните и по-скъпи стоки. Така че едни мокри кърпички най-вероятно няма да писукат.  За да не ти се случва да срамуваш отново си носи всичко в чантата.  Аз докато Деси беше малка влачех винаги една детска чанта пълна с гащи, памперси, кърпички и каква ли още не цигания, край нямаше.  Хем ще ти е по-лесно и прибрано, хем обяснения няма да даваш.

# 21
  • Мнения: 1 545
Хич да не ти пука, и не се притеснявай, не си длъжна да знаеш езика им. Пък те като се съмняват за кражба, да намерят начин да ти обяснят! Ама наистина трябва да са много ограничени, че да не разберат за какво са ти пакет отворени кърпички в детска количка!
Аз като бях в Париж този януари все на "свестни " французи попадах, не знам какъв късмет извадих. Почти всеки път, когато питах някой за посоката, къде се намира едикакво си, или кой номер метро да взема, с моите спомени по френски от 5-6-7 клас, все ме питаха "говорите ли английски?" и като кажех Йес, с колям кеф започваха да ми обясняват на английски! Останах с впечатление, че искат да се покажат, че го знаят и да се поупражнят. А пък аз исках френския си да упражня  Embarassed

# 22
  • Мнения: 2 452
Я не си го слагай на сърце! Зная, че е обидно, защото в България ми се е случвало - в един магазин ме накараха да си отворя чантата, за да видят какво има вътре, а аз отказах, което ги ядоса и ме третираха като престъпник. Ставаше въпрос за малка дамска чанта! На края и аз се ядосах и започнах да вадя една по една дамските си превръзки и тампоните (защото в нея имаше само това и пари)  и да обявявам на висок глас какво имам в нея. Laughing Те, естествено се притесниха, а аз се изнесох победоносно от магазина.
Мога да кажа, че тук са много толерантни към клиентите си. Досега никой никога не ми е правил проблем, въпреки че и аз съм имала предмети, които могат да се приемат за съмнителни. Последно бяхме в магазина на Дисни, откъдето два месеца преди това бяхме купили раницата на Изабела за училище, като в момента раницата бе с нас - тя си изглежда като нова. Когато отидохме да платим това, което купувахме някой попита "а раницата?" - аз отговорих - тя е наша и толкова! Никой не дойде да проверява дали наистина е наша или я крадем. В интерес на истината, на нея има закачен официален пластмасов етикет с името на детето и номера на училищния автобус, така че не е трудно да докажем собственост, но не се наложи. Работят на доверие!
А това за езика е типична френска черта - в Монреал е същото - има места, където те обслужват със злоба, ако им говориш на английски. Дори и на работното място! Моята колежка от Германия, която бе в болницата ни само за 1 месец имаше проблем с някаква доставка на консумативи, защото не говорела на френски на домакинката. Shocked

# 23
  • Мнения: 1 017
Хич да не ти пука Лиле!
Явно си попаднала на кофти хора!
 На мен в близкия супермаркет никога не са ми проверявали багажа, но пък и там повечето касиерки говорят малко английски и с голямо удоволствие си го тренираха с мен в началото, може би и заради малкия, че все повода за разговор бе той.
Така че хич не си го слагай! Няма да се нервираш за глупости!!!

# 24
  • Мнения: 1 194
Ох, ще те уморим в това френско тебе! Хайде вземи разкажи и някоя положителна случка с франсе! Heart Eyes
Ами не говорят английски серсемите и това си е! Наистина са уникум в сравнение с другите европейски страни!
Аз като нося някаква такава стока и влизам в друг магазин или я слагам в дамската чанта Wink, или я показвам на входа на бодигарда. пинякога даже ти я слагат в специални техни торби, по които да личи , че си я внесла в магазина!
Хайде, пий едно питие и стига ги псува франсетата! Такива са си, какво да ги правиш, не им вървят езиците на хората и това си е!

# 25
  • Мнения: 513
Въх, тия па французи! Тука такова нещо не може да се случи.  #Crazy Мога да си вляза и изляза с неща купени от друг магазин, никой няма да ми обърне внимание. Повече от нещата имат баркодове които са локнати за системите на сигурност и пищи на вратата та се къса.
Моят съвет е не им се връзвай, днес си там утре те няма.  Hug

Аз пък имам следния случай в HMV, докато търсех една видеокасета, наща мома прибрала в скута си едно ДВД с манга дето струва 20 паунда и аз не съм обърнала внимание. Излизаме през врата (нищо), стигаме до колата и що да гледам... майкооооо, на бегом до магазина да ги върна... мисля си бързо... сега ще притичам и незабелязано ще ги оставя на рафта от дето беше мангата и тъкмо прекосявам вратата от вън на вътре като писна оная ми ти аларма.... аз алено, розово, синьо, зелено обагрих се от срам във всички цветове на дъгата, всички клиенти в магазина, сички продавачи мен гледат.  Crazy Почнах да обяснявам, момчето ме гледаше с оня ми ти поглед, айде бе, нали не си мислиш, че ще ти повярвам. Но накрая поблагодари, че съм ги върнала и аз се изсмуках през вратата като пръд.. из гащи. Голям срам, няма да го забравя това.

# 26
  • Мнения: 1 283

Цитат
какво означава това Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Цитат
je ne comprends pas (жу не компрен па) = не разбирам  Simple Smile
..или вместо "па" казваш "риен" за по-сигурно! Mr. Green (нищо не разбирам)

# 27
  • Мнения: 1 910
....и наблегни на френския. Simple Smile
То кво ли да му набляга като тя си е турист там. Днес е там, утре я няма. Лиленце, постискай зъбки още два месеца и косур. После в къщи......... Grinning
Е аз, не мога да помня къде живее всеки. Гледам пише местожителство:Париж. За това и френския споменах. В крайна сметка, то си е за нейно удобство, ако си живее там.
Иначе, както казах, не виждам в случката нищо, което да прави човек на резил.

# 28
Първия месец когато пристигнах и се разбирах със сестрата на мъжа ми ходихме двете  на покупки в един хранителен магазин ( дори не си спомням кой точно беше)! Тя има две малки деца - едното беше в количка а другото в преносима люлка( не знам как се казва Blush) на мен се падна честа да нося въпросната преносима люлка и аз му намерих лесното като я сложих в количката за покупки и си ходя насам натам... тя ми препоръча един препарат за почистване на баня и аз се двуумях да го взема или не слагах го в количката, после го връщах и накрая не го взех.... или поне така си мислих понеже като стигнахме до колата... и като извадих от количката за пазаруване  преносимата люлка се оказа.. че препарата направо съм си го откраднала... потънах в земята от срам... и няма да казвам че две години след това продължаваха да ми го напомняти то цялото семейство! Laughing Laughing Laughing

втория случай...беше че в продължение на 3-4 месеца нямаше магазин в който да не вляза и да ми пиука алармата... и вече бях свикнала при излизане да си отварям чантата ! Наи- накрая  в един магазин с една любезна продавачка  си "изплаках мъката" че  сменям дрехи, чанти а алармите не спират... и тя:" знаете ли и  на мен ми  се е случвало.... дайте си портмонето" и аз "Ъ???"... подавам и го аз а то.. от вътрешната му страна... имаше някаква лепенка.... с отстраняването на която...проблемите ми свършиха... Laughing Praynig

и от тогава да чукна на дърво произшествия не съм имала....

Но на мйка ми в БГ някъде по същото време и се беше случило нещо подобно.... хапнала си тя закуска.... нямало кошче наоколо тя сложила хартийката в чантата за да я изхвърли после... и забравила... влиза в Пикадили и на касата след отваряне на чантата  казали че си вземала закуска от техния магазин и  там в магазина била изядена  и затова хартийката е в чантата?????и е започнал спор около 15 минути.... #Crazy #Crazy #Crazy smile3515 В Пикадали където има толкова много персонал... и въбще.. просто нямам думи...и представете си една 50 годишна жена колко може да се разстрои от подобна случка...

Та на всеки може да се случи... в крайна сметка като знаеш, че нищо лошо не си направила  запази спокойствие и отстоявай своето... Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 7 430

Цитат
какво означава това Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Цитат
je ne comprends pas (жу не компрен па) = не разбирам  Simple Smile
..или вместо "па" казваш "риен" за по-сигурно! Mr. Green (нищо не разбирам)

А най лесно (па компри) pas compris  Wink

Лилка, споко  Hug
И на мен ми се е случвало  да изпадам в таквиа ситуации..и сега пак като ензнам добре езика...не питай Naughty
Жалкото е, че в такива ситуации не можеш да се защитиш и хората започват да се съмняват  Sad Sad Sad

Хайде, гледай по весело на нещата Mr. Green...и потрай още малко.
Ние сме с теб  Hug  bouquet

Целувки на сладуранката ми Heart Eyes


Общи условия

Активация на акаунт