Котка в малък апартамент?

  • 17 701
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Няма проблем, само дето ще се наложи да кастрирате животното, защото без неговия социален живот, нито то, нито вие ще издържите дълго. Но и това не е драма, освободено от светските проблеми става една много приятна жива играчка.
А публикуваното от Рима си е факт. Котаракът ми е също на 10, кастриран, дебел и заспал, но от космаляка спасение няма. Робувам му в къщи, но пък ме зарежда... И като види човек на височина  под 1,50 м се сеща какво следва /гушкане, целуване, носене, мачкане, разглеждане/ та се потапя до напускането на натрапника. Ще си го отгледам до края на земния му път, но за следващо такова много ще си помисля...

# 16
  • Мнения: 2 229
Евала Рима, за откровеността.
Да добавя и още нещо-котката, за която аз говоря, освен всичко друго, в момента е тежко болна, бъбреците се поддържат изкуствено чрез диализа. Общ проблем за всички домашно гледани котки.

Това каква връзка има с гледането вкъщи? newsm78
Доколкото знам проблеми с бъбреците се получават от храната, най-вече при мъжките.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 036
Моята котка не е кастрирана и никога не сме й давали хормони. По време на разгонване не ни пречи, напротив става много любвеобилна, не издава "онези" звуци . С годините се разгонва по-рядко.

# 18
  • Мнения: 33
Истината е, че докато с кучето всичко зависи как ще го възпиташ, при котките е до късмет - на какво животно ще случиш. Проблемите, описани от Rima са напълно реални, но за някои от тях има решение. Има силиконови тоалетни, които при редовна поддръжка не миришат както обикновените. Срещу повръщането на космени топки има специални храни, аз освен тях редовно садя и котешка трева. Проблемът с дрането на дивана го решихме чрез купуване на "съоръжение" за острене на нокти. Разбира се, всички тези екстри са си инвестиция, така че трябва да разгледаш и финансовата страна на нещата.

Доколкото знам проблеми с бъбреците се получават от храната, най-вече при мъжките.

Да, сериозен проблем е повече при мъжките, заради спецификата на уретрата при тях. Женските, дори и да образуват камъни, много по-лесно ги изхвърлят.

# 19
  • Мнения: 1 788
Странно - или аз съм имала голям късмет с котките, или нещата не са съвсем така, както ги описвате.
Нито тоалетната на котката мирише, тъй като е в банята и се почиства редовно. Т.е. ще замирише, ако не се чисти с дни - нормално.
Нито космите са чак такъв проблем - нали за това е прахосмукачката и разни четчици... Честно казано, моята коса се скубе много повече от козината на котката... И е доста по-дразнещо...
За остренето на ноктите, мисля, че е до възпитание и "дресировка" на самото животно. Моята си ги остри на теракота в банята. На майка ми котката си е избрала две места, на които има сложени подходящи повърхности за острене...
Дразнещото е разгонването понякога, когато имаш нужда от почивка, но е различно при всяко животно. На майка ми котаната като се разгони ходи цяла нощ и разтваря вратите. Моята като се разгони - само мяука и мърка.
Повръщането също не е чак такъв огромен проблем. Нашата се научи да повръща в банята или в коридора на плочките, където чистенето е безпроблемно. Почти никога не е повръщала на килим, по легла или разни такива места.
Но както казах - явно аз съм имала късмет и съм "случила" на животно.
Като се замисля - когато съм ходила на гости, където е имало куче - на мен лично ми мирише много по-отвратително, отколкото в апартаменти, където хората си гледат котка (разбира се, пак зависи и от животното, и от стопаните)...

# 20
  • София
  • Мнения: 4 036
Истината е, че докато с кучето всичко зависи как ще го възпиташ, при котките е до късмет - на какво животно ще случиш. Проблемите, описани от Rima са напълно реални, но за някои от тях има решение. Има силиконови тоалетни, които при редовна поддръжка не миришат както обикновените. Срещу повръщането на космени топки има специални храни, аз освен тях редовно садя и котешка трева. Проблемът с дрането на дивана го решихме чрез купуване на "съоръжение" за острене на нокти. Разбира се, всички тези екстри са си инвестиция, така че трябва да разгледаш и финансовата страна на нещата.

Доколкото знам проблеми с бъбреците се получават от храната, най-вече при мъжките.

Да, сериозен проблем е повече при мъжките, заради спецификата на уретрата при тях. Женските, дори и да образуват камъни, много по-лесно ги изхвърлят.

Ооох, Piece of Cake , нашата от самото начало се храни само с храните на Роял Канин ( 12 лева килото). И трева сме насадили. От 2 години ползваме само силиконова тоялетна, постоянно я чистя, но си мирише...Проблеми с даването на пари нямаме, но животното си е животно. Днес сутринта със ставането стъпих в повръщано....Добре, че не съм гнуслива. За ноктите - не можахме да я приучим на острилка за нокти, та основно си ги остри в едни стари чехли на мъжа ми, но ето днес ми е извадила един конез от тапицерията на дивана...

# 21
  • Мнения: 5 370
Евала Рима, за откровеността.
Да добавя и още нещо-котката, за която аз говоря, освен всичко друго, в момента е тежко болна, бъбреците се поддържат изкуствено чрез диализа. Общ проблем за всички домашно гледани котки.

Това каква връзка има с гледането вкъщи? newsm78
Доколкото знам проблеми с бъбреците се получават от храната, най-вече при мъжките.
Ами именно де, защото кой храни външните котки със специална храна?

Като гледала и погребала 4 мъжки котака, съм казала-дотук.Никога повече котка у дома, лично мнение.

# 22
  • Мнения: 1 288
Хубав е да кастрираш животното, ако е мъжки-да го храниш с качествена храна, да почистваш тоалетната през 2-3 дена.
Насочи се към по-спокойни породи.
Имам персийка, изключително спокойно животно, много кротък и обичлив.
Има го проблемът с космите, но всяко животно си иска своето, нормално.
Имай предвид, че ще имаш определени разходи по котката, ако искаш да сте здрави семейството ти и ти.

# 23
  • Мнения: X
Не знам , и аз искам много котка или куче, но в двустаен, пък камо ли едностаен апартамент направо ще се измъчи живтотното.
Котката обича да се катери, да скача- като няма такава възможност съвсем ще атрофира, горката.

# 24
  • Мнения: 2 229
Евала Рима, за откровеността.
Да добавя и още нещо-котката, за която аз говоря, освен всичко друго, в момента е тежко болна, бъбреците се поддържат изкуствено чрез диализа. Общ проблем за всички домашно гледани котки.

Това каква връзка има с гледането вкъщи? newsm78
Доколкото знам проблеми с бъбреците се получават от храната, най-вече при мъжките.
Ами именно де, защото кой храни външните котки със специална храна?

Като гледала и погребала 4 мъжки котака, съм казала-дотук.Никога повече котка у дома, лично мнение.

И все пак домашните котки живеят много по-дълго от тези, гледани навън..
Не мисля, че специалната храна е вредна. Но много съжалявам за котките ти Sad

# 25
  • Мнения: 857
Много ще ми е мъчно да затворя животно в малък апартамент. Те обичат свободата и възможността да обикалят. На една котка й трябва пространство. На куче - също. Накрая и като прибавим раздялата - е не благодаря.
Всяко животно мирише, ако ще да се чисти и мие ежедневно.

# 26
  • Мнения: 33
Но както казах - явно аз съм имала късмет и съм "случила" на животно.
Като се замисля - когато съм ходила на гости, където е имало куче - на мен лично ми мирише много по-отвратително, отколкото в апартаменти, където хората си гледат котка (разбира се, пак зависи и от животното, и от стопаните)...

Явно наистина си имала късмет.  Grinning Аз гледам трета котка, която спасих от улицата като бебе и е коренно различна от предишните ми две, които бяха големи дивотии, пък бяха породисти, уж домашно възпитавани и т.н.  ooooh! Като стопанин и на второ куче, мога да твърдя, че ако не се спазва хигиена, кучето мирише много повече. Няма да си кривя душата - много труд хвърляме да хигиенизираме всеки божи ден и определено не е занимание за всеки това.  Peace

# 27
  • Мнения: 2 229
Много ще ми е мъчно да затворя животно в малък апартамент. Те обичат свободата и възможността да обикалят. На една котка й трябва пространство. На куче - също. Накрая и като прибавим раздялата - е не благодаря.
Всяко животно мирише, ако ще да се чисти и мие ежедневно.

Така е, и хората миришем. Mr. Green Може на котките и кучетата даже да им миришем лошо, кой знае. Joy

# 28
  • Мнения: 27
Преди да си вземете котка, най-добре преценете можете ли да я гледате с всичките й плюсове и минуси. Защото котето, особено докато е малко има нужда от игра, счупват доста работи и скъсват доста дивани.. Много хора не преценяват това,  и стават свръх раздразнителни. А котето не е играчка, не можеш днес да го вземеш, утре да ти писне и да го изхвърлиш, Човек, който иска котка, трябва да е готов да й даде много любов и грижи и да преживее несгодите. Не е проблем за една котка да си стои сама през деня, ако я обичате, галите и глезите, като се приберете, но определено ще й е скучно. Поради липсата на човек през деня, който да й почиства, в малък апартамент ще мирише малко повече, но когато човек иска да гледа котка, това няма да го спре. Сега си отговори сама за себе си - искаш ли да имаш котка?!

# 29
  • Мнения: 1 288
Горката ми атрофирала котка.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт