Лоша миризма в пералнята

  • 97 234
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 507

Течните препарати не съдържат избелители на кислородна основа, затова продължителната употреба само на течни препарати в комбинация с ниски температури може да предизвика лоша миризма.


Във връзка с горното, аз слагам от скоро заедно с  течния за бяло и по едно хапче или 1 доза /50гр./прах,съдържащи кислороден избелител.
Правилна ли е тази комбинация и върши ли работа за миризмата? Определено пера на ниски температури бяло -макс. на 40, цветно на 20-30 градуса.

# 61
  • Мнения: 19 525
А с този препарат на д-р Бекман трябва да се пусне пералнята като с обикновен препарат за пране, но без дрехи ли? Или е за външно почистване на барабана и външните части само? Питам,   защото и аз искам да си профилактирам пералнята, че повече от година пера само с течни препарати на ниска температура, сега имам един гел за бяло и докато не го свърша, няма да купувам прах.

# 62
  • Мнения: 1 262
Аз пък нямам бяло пране. Всичко - от чаршафи до дрехи ми е цветно и купувам само препарати за цветно пране, за да са свежи цветовете. Simple Smile Сега ще видя дали в ДМ има същия препарат, който ползвам за цветно, но прахообразен. Няма какво да пера с прах за бяло пране.  newsm78

# 63
  • Мнения: 2 054
Момичета, благодаря ви за темата!
Бях се отчаяла вече и се радвам, че ви намерих!
Дрехите ни миришат на повръщано  Sick малко след като позасъхнат на простора...
От 2 месеца съм с течни препарати, но и с прахта беше същото...
Омекотители и др. не се слагат- хлапето /  Mr. Green на 20 год./  има алергия ...
Всичко, което може да се свали и изчисти от пералнята е свалено и изчистено, постоянно е отворен люка, и пак си мирише /само дрехите/!
Ей сега се затичвам   animal037  да закупя препарата на доФтора и тествам!

# 64
  • Мнения: 5 209
Във връзка с горното, аз слагам от скоро заедно с  течния за бяло и по едно хапче или 1 доза /50гр./прах,съдържащи кислороден избелител.
Правилна ли е тази комбинация и върши ли работа за миризмата? Определено пера на ниски температури бяло -макс. на 40, цветно на 20-30 градуса.
Аз, ако ползвам течен за бяло, слагам прахче или таблетка за избелване. Имам един ютюб приятел, германец, който прави точно като теб, но той гледа течният и прахът да имат еднаква миризма.

А с този препарат на д-р Бекман трябва да се пусне пералнята като с обикновен препарат за пране, но без дрехи ли? Или е за външно почистване на барабана и външните части само? Питам,   защото и аз искам да си профилактирам пералнята, че повече от година пера само с течни препарати на ниска температура, сега имам един гел за бяло и докато не го свърша, няма да купувам прах.
Точно така. Пуска се пералнята на нормална, не съкратена програма, на 60° с този препарат и без дрехи. Не се спира центрофугата. Изчаква се програмата да завърши докрай заедно с всички изплаквания и центрофуги. После може да се изчисти филтъра.
Предварително, 50 мл от препарата се разтварят във вода и се накисва чекмеджето, а също така с неразтворен продукт се избърсва гуменото уплътнение на вратичката. Но то си пише на опаковката подробна инструкция.

# 65
  • Мнения: 507
Guess Who ,мерси за отговора! Значи и аз, и ти, и германеца правим едно и също и то е правилно! Тези таблетки и прахчето,които аз ползвам ,нямат миризма ,течният за бяло е този:

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://perilni.com/70-122-la … p;ved=0CCcQ9QEwBg

# 66
  • София
  • Мнения: 346
Какви са тези таблетки, съдържащи кислороден избелител?

# 67
  • Мнения: 507
Взех ги от Карфур,тяхна марка , 10 бр в кутийка , 2 лв и нещо струват ,всяка табл.опакована поотделно. Като хапчетата за миялна машина са. Нямат аромат.

# 68
  • Мнения: 5 209
И аз тях ползвам в момента.  Laughing Те са произведени за френските и белгийските Карфури.
От време на време взимам от карфурското прахче за избелване с произход Гърция. Има в пликче от 140 г и в кутия от 500 г. Беше на някаква много ниска цена, а е добър избелител.

# 69
  • Мнения: 176
Guess Who, aз полавам таблетки с активен кислород само с прах или с таблетки за пране. Все съм си мислела, че с течен няма да свършат същата работа. При течен ползвам спрей за петна.
Да добавя, препарата на Др.Бекман ми идва излишно скъп. Има такива и течни и на прах на половин цена и същия ефект. Има и екологични, изобщо трябва да се потърси. Вариант само с прах за бяло на високи градуси също е по-евтин и пак ефикасен

# 70
  • Мнения: 507
енито,вършат работа таблетките+течен за бяло. Убедих се още от първия път. И то на 40 градуса, на програма за памук. Изпраха се петна от фон дьо тен  ,които петна,иначе, предварително напръсквах с белина.

# 71
  • Мнения: 5 209
Да добавя, препарата на Др.Бекман ми идва излишно скъп. Има такива и течни и на прах на половин цена и същия ефект. Има и екологични, изобщо трябва да се потърси.

Има ли? Къде? Само не ми казвай третата пресечка вляво и четвъртата кооперация вдясно по стълбичките надолу.

Изобщо, никакви такива препарати няма разпространени добре. Единствено Кларо и то само в Пикадили и Бекман в DM. Аз, която толкова обикалям и гледам, не съм ги видяла никъде другаде, да не говорим други марки, че и екологични.

Guess Who, aз полавам таблетки с активен кислород само с прах или с таблетки за пране. Все съм си мислела, че с течен няма да свършат същата работа. При течен ползвам спрей за петна.

bgroza вече ти е отговорила, но все пак и аз да кажа: действат както с прах, така и с течен. Ползвам ги в комбинация, просто защото искам да добавя избелител към прането и така да се премахнат някои петна, с които течният не се справя сам, а също така и да запазя белите дрехи бели.

# 72
  • Мнения: 1 262
Вчера си взех препарата за перални на Др Бекман. 7 лв и нещо струваше и се сипва целия наведнъж според указанията (преди да се сипе целият се мият някои неща с него, но Guess Who е описала вече подробно). Пише, че е добре да се използва 2-3 пъти годишно, за да предпазва и чисти пералнята от лоша миризма, котлен камък, налепи и т.н. и че удължава живота на пералнята.
Като почнах да чистя с него гуменото уплътнение на вратата, такава миризма се разнесе (не от препарата, а от самото уплътнение), а изглежда чисто по принцип. Нямаше чернилки или други налепи, но имаше една особено неприятна миризма. Все пак пералнята няма и година и често я мия. После като пуснах препарата на съответната програма, в началото пак се разнесе много неприятна миризма, но после бързо отмина и се замени със свежата миризма на препарата. Мъжът ми като си дойде и каза, че много хубаво мирише (за разлика от предните дни). На мен обаче тази миризма някак ми се стори доста силна и днес пуснах още една празна пералня със съкратена програма и без препарати само за да се отмие и миризмата на този препарат. Сега чакам да събера пране и да изпера, за да видя дали има действителен ефект и дали прането ми ще мирише свежо. Ако остана доволна, ще си го купувам 2-3 пъти в годината. Все пак няма да се купува всеки месец я!

# 73
  • Мнения: 1 726
Имах такъв проблем с различни перални, но откакто спрях да използвам омекотители го нямам. Слагам течен препарат, но вътре в барабана. Peace

# 74
  • Мнения: 1 262
savina_h, а как го слагаш този течен препарат в барабана? Директно върху прането или в нещо друго? Понеже аз забелязах, че при мен винаги малка част от омекотителя остава в кутийката - явно е станало някакво задръстване. А без омекотител дрехите ти не са ли много твърди? (То като гледам омекотителите май повече парфюм съдържат отколкото да омекотяват, но все пак.)

Общи условия

Активация на акаунт